בית הדין אסר על עיצומים ברכבת - ומה עם השביתות האיטלקיות?

בית הדין לעבודה הקפיא היום את הצעדים הארגוניים של ועד עובדי הרכבת כל עוד מתנהל המשא ומתן עם ההנהלה ■ בין היתר נקבע כי להנהלה יש זכות לקבוע לו"ז חדש לרכבת ללא התייעצות עם הוועד - אך גם שיש לנהל עם הוועד מגעים לגבי השלכות הצעד על העובדים

צפיפות בתחנת הרכבת
תחנת הרכבת סבידור מרכז בתל אביב

בית הדין לעבודה בתל אביב הקפיא היום (ה') את הצעדים הארגוניים של ועד עובדי הרכבת. המשמעות: הוועד לא יוכל לשבות ולקיים עיצומים בחטיבת הנוסעים כל עוד נמשך המשא ומתן עם ההנהלה. 

בנוסף, אושר מחדש לו"ז הקיץ של הרכבת, שהחל לפני כשבועיים ונמצא במוקד המחלוקת עם הוועד. במקביל, דחה בית הדין את בקשת הרכבת למחוק את סכסוכי העבודה הפעילים בה. בית הדין הורה לצדדים להמשיך במשא ומתן ומתן עד לתחילת יוני. בזמן זה לא יורשה הוועד לנקוט בצעדים ארגוניים, ולאחר מכן הוא יורשה לעשות כן רק בהודעה של 48 שעות מראש לבית הדין.

ההחלטה של בית המשפט לאסור צעדים ארגוניים כל עוד המשא ומתן מתקיים אמנם חשובה להנהלת הרכבת ומהווה הצלחה מבחינתה בבית המשפט, אך אירועי השבועות האחרונים והיסטוריית ההתנהלות של הוועד בראשות גילה אדרעי מעידים כי החלטות בית המשפט והוראות החוק אינם דברים שהוועד בהכרח יישמע להם. זאת משום שצעדים כשביתות איטלקיות, שבמסגרתן נהגים אינם מגיעים לעבודה ומכריזים על מחלתם, התרחשו פעמים רבות ברכבת - לפחות שלוש פעמים רק בשבועות האחרונים.

ועד רכבת מסיבת עיתונאים
גילה אדרעי, יו"ר ועד עובדי הרכבתצילום: מוטי מילרוד

ביום שישי האחרון הופסקה תנועת הרכבות בכל רחבי הארץ למשך כשעתיים, לאחר שהפקדים האחראים על ניהול תנועת הרכבות לא הגיעו לעבודה והכריזו על מחלה. הוועד מכחיש כי ניתנה הוראה ממנו לכך, וטען כי הרכבת נקטה בצעדי מגן על חשבון הנוסעים.

הפרשה נמצאת בבדיקת ועדה שמינתה ההסתדרות, בראשות השופט בדימוס אמנון סטרשנוב, שאמורה להגיש את מסקנותיה לאחר החג. הוועדה, המורכבת מסטרשנוב, היועץ המשפטי להסתדרות עו"ד יחיאל שמיר, ויו"ר ארגון עובדי עיריית תל אביב-יפו רמי בן גל, החלה השבוע את עבודתה. הוועדה קיימה עד כה שלוש ישיבות, שבמהלכן נשמעו שבעה עדים, ובהם שני עובדי רכבת שלא הגיעו לעבודה ביום המדובר, וגילה אדרעי, יו"ר ועד העובדים.

הוועדה אמורה להמשיך בשמיעת העדויות לאחר חול המועד פסח. הנהלת הרכבת התנגדה לוועדת הבדיקה של ההסתדרות, וקראה לנקיטת צעדים ענישתיים מיידים כלפי הוועד.

בית הדין לעבודה התייחס היום להתנהלות זו, וציין כי "על מנת שצעד ארגוני יהיה חוקי יש לבדוק אם ועד העובדים נתן אישור לשיבוש העבודה, ואם שיבוש העבודה חוסה תחת סכסוך עבודה פתוח". ההחלטה היום ניתנה רקע שתי עתירות שהגישו הצדדים - ההנהלה והוועד לבית הדין לעבודה - בבקשה לסעדים זמניים.

הנהלת הרכבת ביקשה לבטל את כל הצעדים הארגוניים הקיימים היום ברכבת - כארבעים צעדים ארגוניים הנוגעים לשישה סכסוכי עבודה שקיימים ברכבת בשנה האחרונה. בית המשפט לא קיבל בקשה זו. הוועד ביקש לבטל את החלטת בית הדין לעבודה מסוף מארס, שניתנה במעמד ההנהלה בלבד, ובה אושר הלו"ז החדש של הרכבת שכלל הרחבת פעילות הקו תל אביב-ירושלים. בית הדין דחה גם את הבקשה הזו.

הלו"ז החדש עורר מחלוקת, מכיוון שמשמעותו היא תוספת חצי שעת נהיגה במשמרת לנהגים. מחלוקת זו הובילה לשורת צעדים מצד הוועד שכללו שביתות בקווים מסוימים, כולל שביתות פראיות ולא חוקיות, שגררו שיבושים קשים לנוסעים - ושהוועד מכחיש את מעורבותו בהן. בית המשפט לא קיבל היום את בקשת הנהלת הרכבת לבטל את סכסוך העבודה הקיים בחטיבת הנוסעים. עם זאת, השופטת אסנת רובוביץ' קבעה כי קביעת לו"ז העבודה היא בסמכות ההנהלה, ואינה מצריכה היוועצות עם הוועד. לצד זאת, נקבע שיש לקיים משא ומתן עם הוועד בנוגע להשלכות שיש לשינויים אלה על תנאי עבודתם של חבריו, שאכן מושפעים במקרה הנוכחי.

בנוסף, ביקש בית הדין מהרכבת כי בתקופת המשא ומתן לא תתקשר החברה עם שתי חברות למיקור חוץ, והעובדים לא ינויידו ולא ייקנסו. 

מוועד עובדי הרכבת נמסר: "לאורך כל הדרך דרש ועד עובדי הרכבת כי ינוהל עמו משא ומתן אמיתי ואינטנסיבי. ועד עובדי הרכבת מצפה כי ההנהלה תקיים את החלטת בית הדין, ותפסיק את מסע ההכפשות והשקרים שהיא מנהלת כנגד עובדיה בחודשים האחרונים".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker