מיכה מייקסנר נבחר למנכ"ל רכבת ישראל

למייקסנר, כיום מנכ"ל חברת אימקו, צפויים אתגרים לא פשוטים בגלל מצבה הקשה של רכבת ישראל, שהפסידה כ-340 מיליון שקל ב-2018

אסנת ניר
אסנת ניר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מנכ"ל הרכבת, מיכה מייקסנר
מנכ"ל הרכבת, מיכה מייקסנרצילום: דורון גולן/ג'יני

אל"מ במיל' מיכה מייקסנר נבחר למנכ"ל הרכבת. מייקסנר, שבתפקידו האחרון בצה"ל שימש ראש יחידת הפיתוח לטנק מרכבה, הוא כיום מנכ"ל חברת אימקו, המפתחת, מתכננת ומייצרת מוצרים למערכות צבאיות ותעופתיות.

מייקסנר היה גם מנכ"ל מפעל האוטובוסים מרכבים במשך 12 שנה, משחרורו עד 2016. תפקיד נוסף שעשה מייקסנר במשך שנה לאחר שעזב את מרכזים היה מנכ"ל חד אסף - חברת תעשייה בתחום המתכת וברזל.

ההחלטה התקבלה על ידי ועדת האיתור של הרכבת, ואושרה היום על ידי הדירקטוריון (רביעי). בפני ועדת האיתור הובאו יותר מ-35 שמות של מועמדים - מתוכם, שמונה עברו את שלב המיון המוקדם. ראיונות למועמדים הסופיים התקיימו בשני האחרון, יום לפני הבחירות. שמונה מהמועמדים עברו את שלב המיון המוקדם. ראיונות למועמדים הסופיים התקיימו ביום שני, יום לפני הבחירות לכנסת.

בין המועמדים הבולטים הסופיים היו המשנה למנכ"ל חברת החשמל יצחק בלמס, מייקסנר וקצין בכיר לשעבר.

רכבת ישראלצילום: אוליבייה פיטוסי

מקורות המעורבים בהליך סיפרו כי יו"ר רכבת ישראל, דן הראל, היה מעוניין שלתפקיד ייכנס מועמד בעל ניסיון מהמגזר העסקי. הראל נתפש כמי שנאלץ לשמש מנכ"ל בפועל מאז כניסתו לתפקיד, גם טרם עזיבת המנכ"ל שחר איילון. הראל בחן בעבר אפשרות לצמצום משרתו, אך הבין כי האופציה אינה ממשית כל עוד לא ייבחר מנכ"ל חדש.

למנכ"ל שנבחר צפויים אתגרים לא פשוטים בגלל מצבה הקשה של החברה, שהפסידה  כ-340 מיליון שקל ב-2018, וחווה משבר עמוק ומתמשך מול ועד העובדים בראשות גילה אדרעי, הנוקט צעדים כוחניים בשבועות האחרונים. בנוסף, יש עיכובים במיזמי ענק כמו פרויקט החשמול ומחסור חמור בקרונות של כ-150 קרונות.

מנכ"ל הרכבת הקודם איילון, סיים את תפקידו בחברה לפני כשבועיים. זאת בעקבות אירועים שהובילו למתיחות וחילופי דברים קשים בינו לבין שר התחבורה, ישראל כ"ץ, ולהראל. איילון התבטא בפומבי בכמה ראיונות נגד ההחלטה לפתוח את קו הרכבת תל אביב-ירושלים, פרויקט דגל שבו מתגאה השר כ"ץ. הקו נפתח לפני שהוא הושלם ולפני שעבר את בדיקות ההרצה הרצויות. איילון רמז כי מועד השקת הקו נקבע מסיבות פוליטיות. בנימוקי הזמנתו לשימוע הוטחה באיילון ביקורת על מצבה הפיננסי הכושל של החברה שבא לידי ביטוי בדו"חות הכספיים של הרכבת.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker