החלו השיבושים בתנועת הרכבות: ההסתדרות מאבדת שליטה

הופסקה תנועת הרכבות בקווים ראשונים-לוד וכרמיאל-חוף הכרמל ■ ברכבת ישראל אומרים כי יו"ר ועד העובדים, גילה אדרעי, דחתה מתווה פשרה שהוצג לה על ידי ההנהלה. המתווה נדחה על ידי הוועד על אף שהיה מקובל על ההסתדרות

אסנת ניר
אסנת ניר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
תחנת רכבת בחיפה
תחנת רכבת בחיפהצילום: חגי פריד

תנועת הרכבות בקווים ראשונים-לוד וכרמיאל-חוף כרמל הופסקה, נכון לשעה זו (14:30). מהבוקר יושבים הצדדים במטרה למצוא מתווה פשרה - אך משלא הושגו הסכמות, הכריז הוועד על שביתה במקביל להמשך הדיונים.

לטענת הוועד, ההשבתה מתרחשת בשל מחלוקת על לוח זמנים חדש, שיאריך בחצי שעה את זמן הנהיגה של הנהגים במשמרת. הלו"ז החדש היה אמור להיות תקף במשך פחות מחודש, מאחר שההנהלה אמורה להוציא סידור משמרות חדש בסוף החודש כפי שנהוג בחברה מדי חצי שנה.

השביתה בשני הקווים המדוברים צפויה להמשיך גם מחר, כאשר טרם הוגש צו מניעה על ידי הנהלת הרכבת, אבל היא לא שוללת אופציה זאת.

הוועד הכריז על סכסוך העבודה רק ביום רביעי האחרון - וניתן לשבות בגינו רק כעבור שבועיים, ב–22 במארס. עם זאת, השביתה היום ברכבות מתאפשרת בשל סכסוך עבודה קודם. במקביל לסכסוך הנוכחי, מתקיימים ארבעה סכסוכי עבודה ברכבת.

יו"ר ועד הרכבת, גילה אדרעי
יו"ר ועד הרכבת, גילה אדרעיצילום: מוטי מילרוד

לטענת הנהלת הרכבת, הסידור שביקשה להנהיג ונמצא בלב המחלוקת כולל תוספת של כחצי שעת נהיגה בלבד ביום לנהגי הקטרים - כך שהם ינהגו במשך 3 שעות ו–50 דקות ביום, בליווי תוספת שכר. זאת בעוד ההסכם הקיבוצי מאפשר 6 שעות נהיגה. מנגד, ועד העובדים טוען כי משמרות הנהגים ארוכות יותר בפועל ומגיעות ל-8.5-8 שעות, אבל ב"משמרת" כולל הוועד פעילויות נוספות של הנהגים מלבד נהיגה.

ברכבת ישראל אומרים כי יו"ר ועד העובדים, גילה אדרעי, דחתה מתווה פשרה שהוצג לה על ידי ההנהלה. המתווה נדחה על ידי הוועד על אף שהיה מקובל על ההסתדרות. הרכבת קראה להסתדרות לאכוף את סמכותה ולהורות על הפסקת השביתה.

"הנהלת הרכבת מתנצלת בפני הנוסעים ומצרה על כך שבעוד שמ"מ יו"ר ההסתדרות והממונה על התחבורה בהסתדרות יושבים למו"מ עם הנהלת הרכבת, פורץ ועד העובדים בשביתה פראית וחסרת אחריות תוך פגיעה בנוסעים ללא כל צורך", נמסר מרכבת ישראל.

תחנת רכבת ראשונים ראשל"צ
תחנת רכבת ראשונים ראשל"צצילום: גיל כהן-מגן

"אנו מצרים על כך שוועד עובדי הרכבת פוגע בנוסעים ובשירות באופן חמור, ואף קורא לנוסעים שלא ליסוע ברכבות מנימוקי בטיחות לכאורה", הוסיפו בהנהלת הרכבת והתייחסו להודעות הוועד המנמקות את החלטתו לשבות - לצד צעדים נוספים כעיצומים ו"שביתה איטלקית" שבה נקטו לפני כשבועיים - מתוך שיקולי דאגה לבטיחות הנוסעים. זאת, לדברי הוועד, בשל שעות הנהיגה המרובות, שאינן מאפשרות זמן מנוחה מספק לנהגים. טיעון זה חזר בהודעת הוועד מהבוקר: "ככל שהנהלת החברה לא תפעל לשינוי סידור העבודה המסוכן, יתחילו העיצומים החל מהשעה 14:00".

בהתייחס ליו"ר הוועד אדרעי, טענו בהנהלה כי "מאז כניסתה לתפקידה אנו מוצפים בעשרות תביעות וסכסוכי עבודה באופן חסר תקדים, תוך שראשת הוועד משביתה את מערך המטענים וגורמת להפסד של 1.3 מיליון שקלים ליום, וכן משביתה את מערך ההדרכה באופן שעלול לסכן את עתיד הרכבת ואת הבטיחות".

ברכבת מתייחסים בדברים לארבעה סכסוכי עבודה קיימים המתרחשים כעת בחברה, הכוללים סכסוך בחטיבת התשתיות מיולי האחרון, בשל הוצאת עבודות למיקור חוץ, לטענת הוועד; סכסוך עבודה בחטיבת המטענים מסוף פברואר לפני כשנה סביב הוצאת פעילות למיקור חוץ ופרויקט החשמול והמנהור; סכסוך בחטיבת נייד ועובדי אגף ההפעלה מינואר האחרון בשל "מבוי סתום בהסכם הקיבוצי"; והסכסוך בחטיבות הנוסעים מאוקטובר בשל מערכת איכון חדשה שהוטמעה בקטרים והפכה, כפי שעולה במסמך, לכלי פיקוח ולכלי ענישתי נגד הנהגים. לאלה מתווסף הסכסוך החדש על לוח הזמנים של הנהגים.

נציגות העובדים מסרה כי היא "מצרה על התנהגות הנהלת החברה שבחרה לא לכבד אף הצעה ואף להחריף את המשבר, וקוראת לה להתעשת. הוועד ינהג באחריות בגיבוי ההסתדרות, ומעבר לשני הקווים המושבתים לא תהיה פגיעה נוספת בנוסעים".

צוות עמוד הפייסבוק "בארכבת" הגיבו גם כן להחלטת הוועד לשבות: "אנו קוראים לוועד העובדים לא לשבות על חשבון הגב של הנוסעים, שנפגעים מזה זמן רב מהחלטות כושלות של ההנהלה ומשרד התחבורה. הדבר האחרון שהיינו צריכים בתקופה רגישה בה המנכ"ל פוטר ויתכן ויהיה שר תחבורה חדש, זה שגם אתם תפגעו בנסיעה שלנו ברכבת. אנו מבקשים לנהוג במתינות".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker