ממחר: חסימות כבישים באיילון - כל הפרטים

מחר ב-17:00 ייסגרו מקטעים בנתיבי איילון צפון עד שבת ■ התנועה באיילון דרום תתאפשר כרגיל במהלך כל סוף השבוע הקרוב

אסנת ניר
אסנת ניר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
נתיבי איילון
נתיבי איילוןצילום: אייל טואג

עקב תחילת העבודות על גשר יהודית, יחולו שיבושים בתנועת כלי הרכב בנתיבי איילון: מחר ב-17:00 ייסגרו מקטעים בנתיבי איילון צפון לתנועת כלי רכב, עד שבת למחרת. התנועה באיילון דרום תתאפשר כרגיל במהלך כל סוף השבוע הקרוב.

המקטע שבין מחלף לה גארדיה למחלף השלום לכיוון צפון ייסגר למגיעים מכיוון כביש 1. המקטע בין מחלף קיבוץ גלויות למחלף השלום ייסגר לכלי רכב המגיעים מכביש 1 מכיוון דרום של איילון. בנוסף, לא תתאפשר ירידה לאיילון מכביש 44, מרחוב לוי אשכול ומדרך בן צבי.

בנתיבי איילון מבהירים כי לנוסעים מכיוון כביש 1 לאיילון צפון תתאפשר יציאה במחלף לה גארדיה לכיוון מזרח על כביש יגאל אלון, וירידה לכיוון צפון חזרה במחלף השלום, או לחילופין יציאה לכיוון מערב לכביש הרכבת ומנחם בגין לכיוון צפון - וכניסה חזרה לנתיבי איילון צפון במחלף השלום. לבאים מכיוון חולון על כביש 20 תתאפשר פנייה בצומת הולץ לכביש 461.

בג"ץ קיבל את עתירת עיריית תל אביב

העבודות להקמת גשר יהודית שמשבשות את התנועה יחלו בסוף השבוע הקרוב, והן צפויות להמשיך במהלך כשישה סופי שבוע בחודשים הקרובים. זאת, בעקבות עתירת עיריית תל אביב לבג"ץ נגד החלטתו של שר התחבורה, ישראל כ"ץ, להקפיא את העבודות באוגוסט האחרון. הפרקליטות הודיעה השבוע לבג"ץ כי העבודות יתקיימו כמתוכנן, בהתאם לתוכנית המקורית שהיתה אמורה לצאת לפועל לפני כחצי שנה - לפני שנדחתה על ידי כ"ץ.

כ"ץ דחה בשעתו את העבודות על גשר יהודית - שמצריכות עבודה של יהודים בשבת - משום שהתוכנית עוררה סערה בקרב הסיעות הדתיות בכנסת. השר הסביר אז כי אינו מעוניין לפגוע בנוסעים ולסגור את נתיבי איילון לתנועה בשבתות.

כ"ץ הציע מתווה שלפיו יש לקיים את עבודות בניית הגשר בשבתות שבהן מתבצעות גם העבודות לחשמול בקו הרכבת לירושלים - שכביכול אמורות גם הן לשבש את התנועה באיילון. המתווה הוצע בתשובה משותפת של משרד התחבורה וחברת נתיבי איילון שהוגשה לבג"ץ לפני כשבועיים.

ואולם בפועל, עבודות החישמול על קו הרכבת לירושלים כבר מתבצעות כחודש, ונתיבי איילון לא נסגרו עד כה. ברכבת ישראל אף לא צופים סגירה כזו על פי התוכנית הנוכחית.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker