משלם את מחיר הכישלון: מנכ"ל רכבת ישראל שחר איילון יודח מתפקידו

שחר איילון צפוי לעמוד בפני הליך הדחה על רקע קריסתה הפיננסית של החברה וכישלון פרויקט הקו המהיר לירושלים ■ שר התחבורה ישראל כ"ץ אמר באחרונה: "אם הקו הזה יצליח, זו הצלחה שלי בלבד, ואם ייכשל – הכישלון יהיה שלי"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שחר איילוןצילום: ניר קידר

מנכ"ל חברת רכבת ישראל, שחר איילון, צפוי לעמוד בפני הדחה מתפקידו. דירקטוריון רכבת ישראל יכונס הערב (ב') כדי לדון במעמדו. זאת - לאחר שיחה אישית שקיים אמש איילון עם יו"ר הדירקטוריון, דן הראל, ושעסקה בהמשך דרכו בחברה. 

כבר לפני חודש נפוצו שמועות על כך שבמשרד התחבורה מגששים אחר מחליף אפשרי לאיילון. זאת, לאור ביקורת שנמתחה על תפקודו ועל רקע טענות לאיבוד השליטה לכאורה בנעשה בחברה הממשלתית. רשמים אלה הביאו לפני כשנה להצנחתו של הראל לתפקיד יו"ר הדירקטוריון – במטרה ש"יעשה סדר" בחברה.

לפי הערכות, העילה הלא-רשמית להדחת איילון נעוצה בחילופי המהלומות המביכים שניהלו באחרונה רכבת ישראל ומשרד התחבורה, בעקבות השקתה הצולעת של המסילה החדשה בקו תל אביב-ירושלים. פתיחת הקו לנסיעה מסחרית, אף שהמסילה עדיין לא עברה הרצה כנדרש, לוותה בתקלות תכופות ובטענות לליקויים טכניים שעדיין לא תוקנו.

עד כה לא נפתח הקו לנסיעה לכל אורכו – והנוסעים עדיין נדרשים להחליף רכבות בתחנת נתב"ג. זאת, כשלא ברור עדיין מתי יסתיים חשמול שאר המסילה עד לרמת אביב והרצליה. 

כמו כן, הפעלת הקו דרשה הסטת רכבות מקו החוף של הרכבת (נהריה-תל אביב) – לטובת הפעלתה "הסמלית" של המסילה לירושלים, שבה נסעו רכבות עם כ-150 נוסעים בלבד בממוצע לנסיעה. מציאות זאת גרעה רכבות מקו החוף הפופולרי – מה שהביא לתלונות מרובות בדבר דוחק וצפיפות ברכבות וברציפים.

ברכבת תלו את האשם במשרד התחבורה – ורמזו כי ההחלטה על מועד חנוכת הקו לירושלים היתה פוליטית, והתקבלה בלחץ שר התחבורה ישראל כ"ץ, שביקש לחנוך את הקו ביחד עם ראש הממשלה, בנימין נתניהו, עוד בתקופת החגים. בראיון ל"הארץ" אמר איילון כי אם הדברים היו תלויים רק בו, היה מעדיף לדחות בחצי שנה את הפתיחה.

"כל מה שאני יכול להגיד זה שלא היה טקס, לא גזירת סרטים ולא חנוכה רשמית", אמר הראל בראיון ל-TheMarker. "השר אמר לי שהוא רוצה להביא את ראש הממשלה לנסיעת טרום הרצה, ועניתי: 'בכבוד'. מה יכולתי להגיד? אני מסכים שזה יצר חלק מהדיסוננס בין מה שהוקרן החוצה, לבין המציאות בפנים". 

מנגד טענו במשרדי הממשלה כי חברת הרכבת היא שכשלה לא רק בהיערכות לפתיחת הקו, אלא גם בתוכנית ההצטיידות הנדרשת, שבגינה לא היו בידיה די רכבות להפעלת הקו. ברכבת השיבו כי משרדי האוצר והתחבורה הם שהתעלמו מהגידול המתמיד במספר הנוסעים ברכבת – ולכן עיכבו את תוכנית רכש הקרונות שהתבקשו לאשר.

אגב, בעת ההשקה החגיגית של הרכבת לירושלים בספטמבר אמר כ"ץ לנוכחים כי "אם הקו הזה יצליח, זו הצלחה שלי בלבד, ואם ייכשל – הכישלון יהיה שלי. אל תעלו את האחריות אל ראש הממשלה, ואל תורידו אותה אל חברת רכבת ישראל. הקו הזה הוא אני".

מחיקה של 209 מיליון שקל

לצד הפארסה של הקו לירושלים, שרק השבוע אירעו בו שתי תקלות, נמתחה על איילון ביקורת בגלל שני היבטים נוספים: יחסי העבודה שהתערערו באחרונה וגרמו לעיצומים קשים שנקט ועד העובדים - עד כדי האשמה מרומזת של הוועד בתקלות התכופות ברכבות; וכן מצבה הפיננסי המעורער של הרכבת, שהתבטא בדו"חות כספיים מזעזעים. 

הרכבת הציגה בתום הרבעון השלישי של 2018 הפסד רבעוני של 287 מיליון שקל, הפסד תפעולי של 43 מיליון שקל, תזרים מזומנים שלילי של 66 מיליון שקל וגירעון בהון חוזר של 175 מיליון שקל (עודף התחייבויות שוטפות על נכסים שוטפים).

ברכבת טענו כי חלק מההפסדים נגרמו בשל הפתיחה המוקדמת מדי של הקו לירושלים. ואולם מהדו"ח עלה כי החברה הממשלתית לא עמדה ביעדים שנקבעו לה למספר נוסעים ולהכנסות מנוסעים. בעיקר סבלה החברה מירידה בהכנסות מהובלת מטענים ("תרומה" של 29 מיליון שקל להפסד).

כתוצאה מאלה פיספסה רכבת ישראל ב-62 מיליון שקל את יעד ה-EBITDA שקבעה עבורה הממשלה, תוך שהיא מתקרבת להשלים שנה שנייה ברציפות של שחיקה מהותית ברווחיות הגולמית והתפעולית (ראו תרשים).

על רקע התחזיות הקודרות לפעילות החברה בהמשך ביצעה הרכבת הערכת שווי מחודשת של נכסיה. בעקבות הערכת השווי רשמה הפסד חשבונאי של כ-209 מיליון שקל – האחראי העיקרי להפסד הרבעוני הנקי שרשמה החברה. זאת, לצד הפסד תפעולי מפתיע ששיעורו מתחילת השנה 3.1%.  

בשולי הדו"ח ציינה רכבת ישראל תקרית חמורה שבמסגרתה הקדימה החברה תשלום של 130 מיליון שקל לספק ציוד - ללא אישור תקציבי – על חשבון עודף מזומנים. בעקבות כך הקים הדירקטוריון ועדת בדיקה שאיתרה ליקוי בעבודת החברה והמליצה על חיזוק הבקרה הפנימית בחברה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker