ראש אגף התנועה: "הסלולר הוא הגורם העיקרי לתאונות, אנשים צופים בסרטונים בנהיגה"

ניצב דורון ידיד, ראש אגף התנועה במשטרת ישראל, בוועידת בטיחות בדרכים של TheMarker והרלב"ד: "תופעת האופניים החשמליים לא צצה באגף התנועה רק אחרי תאונה של אישיות כזו או אחרת"

יעל בלקין
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ניצב דורון ידיד, ראש אגף התנועה במשטרת ישראלצילום: תומר אפלבאום
יעל בלקין

"בשנתיים האחרונות החלטנו להתמקד בעבירות מסכנות חיים ובבריונות", פתח את דבריו הבוקר ניצב דורון ידיד, ראש אגף התנועה במשטרת ישראל, בכנס בטיחות בדרכים של TheMarker והרלב"ד. "עבירות בריונות מעצבנות את הנהגים הנורמטיביים, ואנחנו מבצעים אכיפה ממוקדת נגד שני סוגי ההתנהגויות".

ידיד טען  כישלושת המרכיבים במלחמה בתאונות בדרכים הם חינוך, הסברה ואכיפה. "ומה עם התשתיות?" הקשה. "ברגע שיש חינוך זה נהיה פרט שולי - כי הנהגים יבינו איך להתנהג בכבישים עם תשתיות בעייתיות".

בהמשך ציין את הפעולות שנקט האגף להגברת האכיפה, ואמר כי מספר הניידות בכבישים הוגברה משמעותית. "40% מהניידות של המשטרה סמויות. בכל ציר מיקוד יש יותר מניידת אחת, כך שיכולת האכיפה גדלה, והכנסנו אמצעים טכנולוגיים לאכיפה גלויה וסמויה. אני לא מקבל את הטענה של נהגים שנסעו מנקודה אחת לאחרת ולא ראו אף ניידת בדרך. למה בכלל צריך לראות ניידת כדי לנהוג לפי החוק?"

"השיטה שלנו עובדת", המשיך. "בשנה שעברה סיימנו 5 שנים שבהם כל שנה יש 30 הרוגים פחות בכבישים בין-עירוניים. נכון להיום, אנחנו עומדים על 35 הרוגים פחות בכבישים בין עירוניים השנה, ו-55 הרוגים פחות בסך הכל. בצירי המיקוד יש 16% פחות נפגעים בתאונות. ההנחה שלנו היא שאכיפה מוגברת ויצירתית משפיעה על תרבות הנהיגה".

ידיד הפנה אצבע מאשימה כלפי השימוש בטלפונים סלולריים בנהיגה, ואמר ששליחות הודעות טקסט היא "החלק הטוב" שבבעיות האלה. "נתקלנו בנהגים שצופים בסרטונים, יושבים עם הטלפון בין הרגליים. הטלפון הוא גורם מספר אחת לתאונות בדרכים, ולצדו שכרות וסמים. יש עלייה בכמות הנהגים שנתפסו נוסעים תחת השפעת סמים".

לבסוף התייחס ידיד לסוגיית האופניים החשמליים. "התופעה לא צצה באגף התנועה רק אחרי תאונה של אישיות כזו או אחרת", אמר. "אנחנו מודעים לתופעה, זיהינו אותה ואנחנו מפעילים אמצעים טכנולוגיים בתחום העירוני".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker