מנכ"לית הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים: "הרוג עולה למשק 7 מיליון שקל, ואני לא יודעת אפילו איך להתחיל לחשב פצועים"

תא"ל במיל' עו"ד רחלי טבת ויזל בכנס בטיחות בדרכים של TheMarker והרלב"ד: "מבחינת מספרים יש יותר הרוגים בכבישים בין-עירוניים, אבל בכבישים עירוניים יש יותר פצועים, ויותר מסובך לטפל בתאונות האלה - כי האוכלוסיות יותר מגוונות"

יעל בלקין
יעל בלקין
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מנכ"לית הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים, רחלי טבת ויזל
יעל בלקין
יעל בלקין

"כמה זה עולה לנו?" שאלה הבוקר תא"ל במיל' עו"ד רחלי טבת ויזל, מנכ"לית הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים, בכנס בטיחות בדרכים של TheMarker. "אני רוצה לדבר על כסף. זה לא מתאר את גודל הכאב, אבל חייבים לדבר על זה. אחרי כל תאונה מדברים על האנשים, לא על התקציבים. המספר ששמעתי השבוע מדבר על אובדן של 7 מיליון שקל למשק על כל הרוג, ואני לא יודעת אפילו איך להתחיל לחשב פצועים - פציעות בגוף, בנפש, אובדן ימי עבודה ועוד".

בשבוע אחד קיפחו את חייהם 17 אנשים בכביש 90, אמרה טבת ויזל. "אני רוצה לדבר על המספרים כי זה חשוב. מתחילת 2018 נהרגו בכבישים 260 אנשים. אני מנסה להסתכל על הצד החיובי, ואני יכולה להגיד שזה 58 הרוגים פחות מבשנה שעברה. גם בחברה הערבית אנחנו רואים ירידה דרמטית במספר הפצועים וההרוגים, אבל יש קבוצות שבהן יש עלייה, למשל אופניים חשמליים - 17 הרוגים מתחילת השנה, והיא עוד לא הסתיימה. צריך לאפיין את האוכלוסיות השונות, ללמוד אותן ולהבין איפה צריך להתערב".

טבת ויזל ביקשה להתמקד בהפרדה בין תאונות שמתרחשות על כבישים עירוניים לתאונות בכבישים בין עירוניים. "אם מסתכלים על המספרים יש אמנם יותר הרוגים בכבישים בין עירוניים, כי אלה כבישים יותר מהירים ויותר ארוכים. כל תאונה היא יותר קשה. אבל כשנכנסים לעומק ומסתכלים מה קורה בכבישים עירוניים, רואים שבאופן מובהק ולאורך השנים יש יותר פצועים. זה יותר מסובך לטפל בתאונות האלה, כי האוכלוסיות שם יותר מגוונות - גם מבחינת הגילים וגם כי יש שם גם כלי רכב, אופניים, הולכי רגל ועוד".

טבת ויזל סיימה את דבריה בקריאה לשותפות בין הגורמים השונים שעוסקים בנושא - משרדי התחבורה, החינוך, תנועות נוער ועוד. לדבריה, השקעה בתשתיות ובמשטרה זה החלק הידוע, אבל צריך להשקיע גם בטכנולוגיה חדישה יותר, מחקרים והסברה, ובשביל זה - צריך תקציבים.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker