נשלם יותר בשעות העומס: כביש 6 יוארך בשבוע הבא ב-5 ק"מ

ביום רביעי הבא ייחנך הקטע הצפוני החדש בין יקנעם לתל-קשיש ■ האגרה שישלמו הנוסעים בכביש תהיה בין 2.4 שקלים בלילה - ל-4.2 שקלים ביום

TheMarker
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מחלף תל קשיש החדש
TheMarker

לאחר שלוש שנים של עבודות - ייפתח בשבוע הבא חלק מהמקטע הצפוני החדש של כביש חוצה ישראל (כביש 6) - מיקנעם למחלף תל קשיש.

אורך המקטע שיפתח לתנועה כ-5 ק"מ, והוא יאפשר נסיעה בין מחלף עין תות לכביש 70 - דרך מנהרת יקנעם (1.7 ק"מ) - ועד למחלף תלת-מפלסי שנבנה בתל קשיש.

הקטע הצפוני של כביש 6

קטע כביש זה יחויב אף הוא באגרה - שלראשונה תהיה דיפרנציאלית. בשעות העומס/היום (7:30-21:00) יהיה תעריף הנסיעה 4.2 שקלים לרכב פרטי/דו גלגלי. בשעות השפל יחוייבו הנהגים בתעריף של 2.4 שקלים.

ביום שישי יחויב תעריף עומס בין השעות 13:00-17:00, ובשבת יהיו שעות העומס 17:00-21:00.

היות שמקטע זה יופעל בידי זכיין פרטי אחר מזה שמפעיל את הקטע המרכזי של כביש 6 (דרך ארץ) - יידרשו מנויים של דרך ארץ להירשם שוב כמנויים גם עבור הזכיין החדש (חברת חוצה צפון). כך, ובאופן מוזר, הם יחוייבו בידי שתי מערכות בילינג נפרדות - אף שחצו כביש אחד. רכב מזדמן שנהגו לא נרשם מבעוד מועד יחויב בתוספת אגרה של 1.2 שקלים למעבר.

המקטע שייפתח בשבוע הבא (קטע 7) - הוא הראשון בפרויקט שמבצעת שפיר הנדסה להארכת חוצה ישראל צפונה, תחת חברת חוצה ישראל הממשלתית. המקטע העיקרי (קטע 3), לאורך 12 ק"מ, יאפשר נסיעה בין תל קשיש, דרך מחלף העמקים ועד למחלף סומך. קטע זה ייחנך רק ברבעון הראשון של 2019, והוא יכלול שתי מנהרות - מנהרת רכסים שאורכה כ-2.4 ק"מ, ומנהרת איבטין באורך 400 מטר.

עם פתיחת המקטע השני יושלם הפרויקט ותתאפשר נסיעה בכביש 6 לאורך של כ-188 ק"מ מבאר שבע ועד צומת סומך, ללא רמזורים. סכום הפרויקט כולו נאמד ב-2.5 מיליארד שקל.

מנכ"ל כביש חוצה ישראל, דני שנבך, אמר היום (ג'): "הכביש ייפתח לתנועה לפני המועד החוזי, כשהוא עומד בכל מבחני הבטיחות והאיכות הנדרשים". יו"ר דירקטוריון החברה, חוסאם בשארה, הוסיף כי "ניסיונה הרב של החברה והתמחותה בפרויקטים זכיינים איפשרו לה לנהל את הפרויקט ביעילות".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker