24 ק"מ ב-1.70 שקלים: יבואנית טויוטה מתחילה ניסוי בפריוס נטענת

המחיר מתייחס לחשמל בתעריף רגיל, אך תקנות משרד התשתיות יכולות לייקר אותו

דניאל שמיל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים15

יוניון מוטורס, יבואנית טויוטה, החלה היום (ג') ניסוי בטויוטה פריוס פלאג אין היבריד. מדובר בגרסה נטענת של הפריוס ההיברידית, שמסוגלת לנוע 24 ק"מ בכוחו של המנוע החשמלי בלבד, ורק אז נכנס לפעולה מנוע הבנזין.

משך הטעינה הוא שעה וחצי בלבד, צריכת החשמל דומה לזו של מזגן ועלותו - 1.70 שקלים במחירי החשמל הנוכחיים. הפריוס מצוידת במנוע בנזין המפיק 99 כ"ס, אליו מצטרף מנוע חשמלי עם 88 כ"ס.

הזינוק ל-100 קמ"ש מתרחש תוך 10.2 שניות וצריכת הדלק המוצהרת היא 47.6 ק"מ לליטר. טויוטה ערכה בשנה האחרונה ניסוי בפריוס ההיברידית, עם 600 מכוניות, וממנו עלה כי מרבית הנסיעה בעיר יכולים להתבצע ללא מנוע בנזין ו-35% מהמשתמשים נדרשו לנסיעה של יותר מ-100 ק"מ לפחות פעם בשבוע.

הפריוס פלאג אין צפויה להימכר בישראל בתחילת 2012. מחירה יהיה 170 אלף שקל לכל הפחות ו-200 אלף לכל היותר, הדבר תלוי במיסוי שיושת עליה - האם תוגדר כהיברידית (30% מס) או חשמלית (10% מס).

צפי המכירות לשנה הראשונה הוא כ-100 מכוניות. שאלה מעניינת אחרת היא כיצד ניתן יהיה לטעון את המכונית – יוניון מוטורס תומכת ב"הטענה בבית, מרשת החשמל הציבורית ובמחיר זול".

מנכ"ל החברה, רן דנאי, מציין כי "כל סטייה ממחיר זה, כתוצאה ממיסוי, או הקמת גוף מנהל היא לא רצויה. אנחנו רוצים שהרכבים שלנו ייהנו מחופש בחירה וחופש טעינה". עוד אמר דנאי כי "אם נהיה חייבים ספק, לא נתחייב לספק בלעדי".

דנאי הוסיף כי טויוטה מאמינה שרק כלי רכב עירוניים זעירים (כמו סגווי) ומכוניות קטנות עם טווח מוגבל ינועו במנוע חשמלי, וכלי רכב כבדים יצוידו במנוע תא דלק המפיק חשמל ממימן. בהתאם לפילוסופיה זו, תציג טויוטה גרסה חשמלית של ה-iQ העירונית, וב-2015 תצרף להיצע גם רכב שטח מונע מימן. בישראל תשווק בשנה הבאה גם פריוס V, גרסת מיניוואן מרווחת לפריוס ההיברידית.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker