חוג העשרה: מה עשו אנשי משרד התחבורה 8 ימים בסינגפור?

משלחת בהובלת מנכ"לית משרד התחבורה הניחה מאחור את השיח המתלהט על הפקקים והרכבת לירושלים, ויצאה ל"סיור לימודי" באי האסייתי המרוחק ■ הבכירים ניצלו את הזמן הפנוי לשיטוט ברחובות העיר, תוך שהם "מתרשמים מהתחבורה הציבורית של סינגפור"

מירב מורן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סינגפורצילום: Bloomberg
מירב מורן

בעוד השיח הציבורי סביב תשתיות התחבורה הציבורית בישראל מתלהט בשבועות האחרונים, ובזמן שהביקורת על הפקקים ועל קשיי הרכבת לירושלים תופסת כותרות – במשרד התחבורה ניצלו את התקופה של חודשי הקיץ ל"סיור לימודי" מרתק במיוחד.

משלחת בת שישה עובדים במשרד התחבורה יצאה באוגוסט לביקור בן שמונה ימים דווקא בסינגפור הרחוקה. שם, אמורים היו השישה להיפגש עם גורמי ממשל ועם אנשי מקצוע מקרב העוסקים בענף התחבורה.

במשרד התחבורה טענו כי בפגישות שניהלה המשלחת נדונו אפשרויות לשיתוף פעולה בנושאי ניהול תנועה, תכנון ותפעול תחבורה ציבורית ופתרונות תחבורה חכמים. אלא שבאופן תמוה, למשלחת לא צורף איש טכני מטעם המשרד.

קרן טרנר־איילצילום: ניר קידר

בראש המשלחת עמדה מנכ"לית משרד התחבורה, קרן טרנר-אייל - וזו לוותה בידי ראש המטה שלה, אורי אפלבאום. שמו של אפלבאום הושמט תחילה מרשימת הנוסעים שמסר המשרד – ורק בעקבות פנייה חוזרת מאת TheMarker אישרו במשרד שאפלבאום אכן טס לסינגפור.

עוד צורפו לנסיעה סמנכ"ל תכנון וכלכלה צ'ארלי סולומון, ומנהלת אגף הכלכלה, דפנה עין דור. כמו כן הצטרפו לנסיעה ראש מנהלת פרויקטים, הילה חדד – וכן מנהל אגף תחבורה ציבורית במשרד, דרור גנון.

לאחר חזרת המשלחת מסינגפור, התברר כי בעת ביקורה נחגג במדינה האסייתית יום העצמאות המקומי – מה שהביא לכך שבפרק זמן מסוים בביקור נותרו חברי המשלחת ללא פעילות מקצועית. בתגובת משרד התחבורה נמסר כי השישה ניצלו את הזמן הפנוי לשיטוט ברחובות העיר, תוך שהם "מתרשמים מהתחבורה הציבורית של סינגפור", לשון המשרד.

במשרד התחבורה סירבו לציין מה היו עלויות הביקור, והוסיפו כי "נסיעת המשלחת אושרה על ידי ועדת הנסיעות של המשרד והגורמים הרלוונטיים, בהתאם לנהלים המקובלים בשירות המדינה".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker