המשטרה על מצלמות המהירות שנבדקו: "אמינות גבוהה מאוד"

מהפרקליטות מסרו כי דו"ח הטכניון בעניין מצלמות המהירות נמצא בשלבי גיבוש סופיים וכי עדיין אין הכרעה ■ המשטרה האריכה את האפשרות לתשלום הקנס המקורי של דו"חות ממצלמות א'3 עד לאמצע אוקטובר

אפרת נוימן
מצלמת מהירות
מצלמת מהירותצילום: רמי שלוש

המשטרה הודיעה היום (ג') כי בימים אלו מהנדסי הטכניון מסכמים את מכלול הבדיקות שנעשו למערכת המצלמות א-3, וכי על פי העדכון שהעביר הטכניון למשטרה עולה שאמינות מצלמות אלו גבוהה מאוד. "נבהיר, כי הבדיקה הספציפית בגינה ביקשנו בתיאום עם הפרקליטות להשהות את התשלומים על דו"חות המהירות, נותחה לעומק על ידי הטכניון ונמצא כי איננה מעידה על בעיית אמינות כלשהי".

הודעה זו מגיעה בהמשך לכך שביוני הודיעה הפרקליטות למשטרה להפסיק לעת עתה לשלוח דו"חות מהירות לנהגים שצולמו במצלמות מהירות נייחות שהותקנו בשנים האחרונות ברחבי הארץ, בשל בדיקה שנעשית על רקע בעיה אפשרית באמינות המצלמות. מדובר במערך מצלמות המכונה א'3, שהצבתן החלה ב-2012, כשהיעד היה הצבת 300 מצלמות בכבישי הארץ. 

בהודעה שנמסרה היום דווח כי דו"ח הבדיקות של מהנדסי הטכניון נמצא בשלבי גיבוש סופיים, ועם קבלתו הוא יועבר לעיון ואישור פרקליטות המדינה. בכפוף לאישור זה, תחודש האכיפה והנפקת הדו"חות בתקופה הקרובה. "דוח הטכניון בעניין מצלמות המהירות א'3 מצוי בשלבי גיבוש סופיים, כאשר טיוטה של הדוח כבר הועברה לבחינת הפרקליטות, אשר סברה כי יש עוד מספר נקודות הטעונות הבהרה בטרם קבלת החלטה סופית. הפרקליטות תמתין לדוח הסופי, כמקובל, בטרם קבלת הכרעה כלשהי בעניין".

מהפרקליטות נמסר היום כי עדיין אין לה הכרעה בעניין. המשטרה הוסיפה כי לעניין תשלום הדו"חות, ללא קשר לפרסום דו"ח הבדיקות, ניתנת ארכה נוספת לתשלום הקנס המקורי, וזאת עד ל-15 באוקטובר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker