דחייה נוספת בהליך הבחירה של מנכ"ל הרשות הארצית לתחבורה ציבורית

תשעה חודשים חלפו מאז שעזב מנכ"ל הרשות הארצית לתחבורה ציבורית את תפקידו ועדיין לא מונה לו מחליף ■ בימים האחרונים קיבלו חמשת המועמדים הסופיים לתפקיד הודעה לקונית לפיה ועדת האיתור דוחה את ההחלטה בעניין לאוקטובר

מירב מורן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
תחבורה ציבוריתצילום: אורן זיו
מירב מורן

תשעה חודשים חלפו מאז עזב מנכ"ל הרשות הארצית לתחבורה ציבורית את תפקידו - אך עדיין לא נבחר לו מחליף. בשבוע שעבר התכנסה ועדת האיתור, במטרה לבחור באחד המועמדים שהתמודדו על התפקיד ועברו את שלבי הסינון של המכרז הפומבי. אל שלב הגמר הגיעו חמישה מועמדים, אך בתום הראיונות נמסרה לכולם הודעה לקונית לפיה ועדת האיתור החליטה לדחות את הכרעתה עד אוקטובר.

בכך, תושלם שנה שבה התפקיד של הממונה מטעם המדינה על ניהול מערך התחבורה הציבורי בישראל אינו מאויש. המנכ"ל הוא האחראי הישיר על הפעילות השוטפת של האוטובוסים, הרכבות, הרכבת קלות, מוניות השירות והמוניות המיוחדות. הוא אחראי על תקציב של 7 מיליארד שקל בשנה, המוזרם כסובסידיות לבעלי זיכיונות להפעלת קווי תחבורה ציבורית. בנוסף, יש לו השפעה על הקצאות של עוד כ-2 מיליארד שקל בשנה, המוזרמים לתשתיות מקיפות המשליכות על תנאי העבודה של המפעילים - כמו מסופי קצה של אוטובוסים, מתקנים בתחנות ביניים של רכבות, מנגנוני גבייה, אבטחה ומערכות מידע. אי בחירת מנכ"ל לרשות מעכבת ביצוע החלטות בנושאים בעלי השפעה מכרעת על איכות השירות שמקבלים 2 מיליון נוסעים בתחבורה הציבורית בישראל מדי יום.

המועמדים שהוועדה אמורה לבחור מביניהם הם דרור גנון, המשמש מנהל האגף לתכנון תחבורה ברשות הארצית ונחשב למועמד המנוסה מתוך המערכת; דקלה פרסיקו, מתכננת הוותמ"ל, שהניעה את הפיתוח העיקרי בתוכנית הלאומית לפתרון משבר הדיור והתמחתה בתכנון מוטה תחבורה ציבורית; אלכס דן, חבר הנהלת הרכבת ויו"ר עמותה במגזר השלישי; יורם אזולאי, יוצא צה"ל עם ניסיון בלוגיסטיקה; וחגית נעלי יוסף, בעלת משרד לפיתוח אורבני ושיתוף ציבור.

חברי ועדת האיתור הם פרופ' שלמה בכור, חוקר תחבורה בטכניון; נדב מרוז, שכיהן כראש צוות תוכנית אב לתחבורה בירושלים וכיום עובד בחברה בת של שפיר הנדסה; אילן רם, נציג נציבות שירות המדינה; ודלית שטאובר - נציגת הציבור.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker