"לא ברור מי יגיע מהר יותר לירושלים - הרכבת או מי שירכב על חמור"

בעקבות חשיפת TheMarker על תאונת הרכבת בתוואי הקו המהיר לירושלים, הודיע היום יו"ר ועדת הכלכלה של הכנסת, ח"כ איתן כבל, כי יכנס בקרוב את הוועדה "לדיון מיוחד שיעסוק בכאוס ובעבודות הבלתי נגמרות בקו"

אורן דורי
אורן דורי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ניסוי של הקו המהיר לירושלים
ניסוי של הקו המהיר לירושליםצילום: עופר וקנין

"הבטיחו לנו שבפסח הרכבת תהיה מוכנה, ולא הופתענו כשלא עמדו בלוח הזמנים ואחר כך הבטיחו שהרכבת תפעל בסוכות אלא שבקצב הזה לא ברור מי יגיע מהר יותר לירושלים, הרכבת או שאולי זה יהיה מי שירכב על חמור, סוס או אפילו יצא לדרך ברגל", כך אמר היום יו"ר ועדת הכלכלה של הכנסת, ח"כ איתן כבל (המחנה הציוני) בעקבות חשיפת TheMarker על תאונת הרכבת בתוואי הקו המהיר לירושלים. כבל הודיע כי יכנס בקרוב את הוועדה "לדיון מיוחד שיעסוק בכאוס ובעבודות הבלתי נגמרות בקו".

רק בגלל הרוח: התאונה המשונה בקו הרכבת המהיר לירושלים

"עם הזמן מתגלה שיש כאן פרויקט לאומי עצום שמסתמן כפרויקט הארוך והמסורבל בהיסטוריה של ישראל. המצב של התחבורה הציבורית בישראל גם ככה נמצא במשבר, וההתנהלות בפרויקט הזה מצריכה בדיקה לעומק איפה הדברים עומדים ברכבת. נכנס את הוועדה ונדרוש תשובות בעניין הכאוס המתחולל שם", אמר כבל.

כפי שפורסם הבוקר ב-TheMarker, נהג קטר נפצע מרסיסי זכוכיות בעת שהוביל רכבת נוסעים מנתב"ג למודיעין. חלון הקטר התנפץ כתוצאה מהתנגשות בזרוע מתכת שהחזיקה את הכבלים החשמליים המתוחים מעל למסילת הקו החשמלי לירושלים. התאונה התרחשה לאחר שהזרוע השתחררה ממקומה ונותרה תלויה באוויר מעמוד החשמל. ברכבת ישראל טענו שקריסת הזרוע נבעה ממזג האוויר.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker