מכון התקנים: טעינת מכונית חשמלית בשקע ביתי תורשה רק באמצעות כבל ייעודי

התקן לטעינה ביתית פשוטה יוגבל ל-18 חודשים בלבד, ויכללו בו מכוניות מועטות שיעברו ניסוי בישראל

דניאל שמיל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

בעלי מכוניות חשמליות יורשו להטעין אותן בשקע הביתי רק באמצעות כבל ייעודי, כך עולה הבוקר מהודעת מכון התקנים במסגרת פרסום התקן הישראלי לטעינת רכב חשמלי. התקן פורסם חודשיים בלבד אחרי התקנים הבינלאומיים בתחום.

התקן לטעינה ביתית פשוטה יוגבל ל-18 חודשים בלבד, ויכללו בו עשרות מכוניות בלבד שיעברו ניסוי בישראל. משמעות הדבר היא שלא ניתן יהיה להטעין בשקע ביתי מכוניות חשמליות שיגיעו לארץ באופן מסחרי, ללא מתקן תקשורת, באופן תקני וחוקי. הדבר יעניק יתרון למשווקים של עמדות טעינה או התקנים אחרים, ויצריך את יבואני הרכב למכור מערכות טעינה מתוחכמות עם המכונית.

שלא כמו התקן הבינלאומי, בזה הישראלי אין התייחסות לטעינה במתקן תעשייתי, מתוך חוסר ביקוש בארץ. מנגד, הגדיר מכון התקנים שני סוגי טעינה אחרים - טעינה עם מתקן תקשורת ועמדת טעינה מיוחדת למכונית.

טעינה עם מתקן תקשורת מביאה להפסקת זרימת החשמל, במקרה שיש תקלה בקווי המתח או במכונית. עמדת טעינה מנהלת את הזרם באופן מתוחכם יותר, לפי התעריפים ובהתאם לחברה בה מנוי הלקוח.

מנכ"ל מכון התקנים, דני גולדשטיין: "אנו מעריכים כי התקן יאוזכר בתקנות שיוכנו על-ידי משרדי הממשלה האחראים על הסדרת תחום טעינת הרכב החשמלי בישראל".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker