ענתבי מגמיש עמדותיו: האופנוענים יוכלו להוזיל את הפוליסה ב-20% תמורת השתתפות עצמית

משרד האוצר: "הרוכבים התאהבו במאבק ולא מחפשים פתרונות" ■ ביום ראשון יועלו תעריפי הביטוח לאופנועים ב-15% בממוצע

דניאל שמיל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
דניאל שמיל

דניאל שמיל וצבי זרחיה

מדובר בתוכנית עם השתתפות עצמית, שבה במקרה של תאונה יידרש הרוכב בתשלום השתתפות עצמית של עד 25 אלף שקל עבור מרכיבי "כאב וסבל". פיצוי זה הינו בגין עגמת הנפש שנגרמה לרוכב, אולם אין בו כל פיצוי בגין הוצאות כלשהן או הפסד כלכלי. החל מסוף 2008 רשאים האופנוענים לרכוש פוליסות ביטוח רכב חובה עם השתתפות עצמית הכוללת ניכוי של עד 7 ימי עבודה ועד 10,000 שקלים בגין כאב וסבל ובמקביל ניתנה הנחה בשיעור 11%.

האוצר מביא נתונים לפיהם רוכבי אופנועים שיבחרו בהשתתפות עצמית ישלמו אף פחות מהיום. סטודנט בן 25 על קטנוע בנפח 50 סמ"ק ישלם כ-9% פחות מהתעריף הנהוג כיום. בימים האחרונים הוגשו למפקח על הביטוח פניות של חברות ביטוח לאישור תעריפי ביטוח חובה לאופנועים. בקשה של חברה אחת כבר אושרה.

באוצר טוענים כי היוזמה היתה מקובלת על דעתו של ח"כ אקוניס, ורק היום הח"כ שינה את עמדתו בלחץ הרוכבים. מקורבי אקוניס מכחישים זאת. חברי הכנסת גפני ואקוניס אף שלחו הודעה משותפת, לפיה "בהצעת האוצר שפורסמה אין כל חדש מהצעתם מלפני שבועיים. ההצעה אינה מקובלת על ראשי הוועדות". עוד נטען באוצר כי המשרד מצטער על כך שהרוכבים ניתקו מגע וביטלו פגישות ללא התרעה. "הרוכבים התאהבו במאבק ולא מחפשים פתרונות".

במטה הרוכבים הגיבו בכעס להאשמות: "מדובר בתרגיל תקשורתי נקודה. לא פשרה ולא נסיגה בעמדת האוצר. קיימת 'נכונות' לאפשר לנו לרכוש ביטוח עם כיסוי מופחת, בתמורה לפרמיה מופחתת - שעדיין תעשיר את חברות הביטוח אף יותר מאשר היום, ועדיין תהיה אסטרונומית עבור ציבור הרוכבים. מאבק דו גלגלי לתעריפי ביטוח חובה הוגנים נמשך ללא הרפיה וללא הפוגה", לשון התגובה.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker