בקשה לתביעה ייצוגית: נהגי גט גבו 36 מיליון שקל עודפים בעבור "דמי הזמנה"

גט מתחייבת בפני לקוחותיה כי היא מאפשרת לנהגיה לגבות "דמי הזמנה" בסך 4.80 שקלים, רק בימים ובשעות מסוימים ■ הבקשה הוגשה בשם לקוחה של גט, קרן הר-צבי: "לא מדובר בנהג 'סורר' כזה או אחר, אלא בהתנהלות שיטתית"

אורן דורי
אורן דורי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אורן דורי
אורן דורי

בקשה לתביעה ייצוגית נגד חברת גט (לשעבר גט טקסי) הוגשה בשבוע שעבר לבית המשפט המחוזי בתל אביב, בטענה לגביית יתר מצד נהגים במערך המוניות של החברה.

גט מתחייבת בפני לקוחותיה כי היא מאפשרת לנהגיה לגבות "דמי הזמנה" בסך 4.80 שקלים, רק בימים ובשעות מסוימים. אולם בפועל, כך נטען בבקשת התביעה, רבים מנהגיה גובים דמי הזמנה בניגוד למוצהר. כלומר, בכל הימים ובכל השעות. בקשת התביעה אומדת את גביית היתר מלקוחות גט ביותר מ-36 מיליון שקל - ודורשת להשיב את הסכום לציבור לקוחות החברה.

הבקשה הוגשה בשם לקוחה של גט, קרן הר-צבי, על ידי עוה"ד אוהד רוזן וחגי קלעי ממשרד קלעי, רוזן ושות', ועל ידי עו"ד ליעד ורצהייזר. במאי האחרון התלוננה הר-צבי בפני החברה כי חויבה בדמי הזמנה מחוץ לשעות המותרות, וקיבלה ממנה הטבת שירות בסך 20 שקלים. אולם, גם לאחר תלונתה, הבחינה הר-צבי שנהגי גט ממשיכים לחייב אותה בדמי הזמנה, בניגוד להנחיות.

"לא מדובר בנהג 'סורר' כזה או אחר, אלא בהתנהלות שיטתית, של נהגים רבים הנשלחים על ידי המשיבה, ושפועלים בניגוד מוחלט להתחייבויותיה כלפי לקוחותיה", נכתב במסמכי הבקשה לתביעה הייצוגית. לפי תקנון גט, הנהגים מורשים לגבות דמי הזמנה רק בשעות העומס - בימי חול בין 7:00–10:00 ובין 15:00–19:00, ובסופי שבוע בכל שעה.

מגט נמסר בתגובה: "החברה פועלת בהתאם להוראות הדין ולהתחייבויותיה כלפי לקוחותיה. החברה תלמד את הבקשה ותגיב בבית המשפט".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker