האוצר מקדם רכבת קלה בבאר שבע; תכנון הפרויקט עדיין לא החל

חזון הרכבת הקלה בבאר שבע נולד עוד בעשור הקודם ולא קודם עד כה ■ עד כה לא נעשתה תוכנית מקיפה שתאפשר תחבורה נאותה לעשרות אלפי חיילים שצפויים לעבור לדרום

אורן דורי
אורן דורי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גמלים משוטטים בכביש ערד באר שבע
גמלים משוטטים בכביש ערד באר שבע צילום: אליהו הרשקוביץ

משרד האוצר בוחן תוכנית כלכלית אסטרטגית לעשור הבא שתעסוק בקידום תחבורה ציבורית במטרופולין הדרומי. גולת הכותרת של התוכנית אמורה להיות הקמת הרכבת קלה בבאר שבע וביישובים שסמוכים לה.

תוכנית כזאת אומצה לראשונה על ידי האוצר כבר לפני עשור – ולא קודמת מאז. את חידוש התוכנית אישר שר התחבורה, ישראל כ"ץ, כבר לפני שנה וחצי.

הכנת התשתית לכתיבת התוכנית האסטרטגית עשויה להיות מעוגנת בחוק ההסדרים הרזה שאותו מנסה שר האוצר, משה כחלון, לאשר לפני שנת התקציב הבאה. ואולם לפי שעה, ספק אם הניסיון להעביר "מיני חוק הסדרים" שכזה יצלח את משרד המשפטים.

לפיכך, תכנון הפרויקט עדיין לא החל, ולא ניתן לדעת באיזה תוואי יעבור, כיצד יבוצע – ובאיזה תקציב.

רוביק דנילוביץ', ראש עיריית באר שבעצילום: אילן אסייג

משרדי התחבורה, האוצר ועיריית באר שבע אמורים לגבש את מתווה התחבורה במטרופולין לשנים 2030 ו-2040. זאת, בהתייחס לגידול הצפוי באוכלוסיית העיר ולמימוש התוכנית להעברת בסיסי צה"ל לנגב. עד כה לא נעשתה תוכנית מקיפה שתאפשר תחבורה נאותה לעשרות אלפי חיילים שצפויים לעבור לדרום.

מעבר להחלטה על תוואי הרכבת הקלה בבאר שבע, תסדיר התוכנית האסטרטגית את כל מערך התחבורה בבירת הנגב ובסביבתה. בתוך כך ייבחנו היבטים שונים של תשתיות, כמו הכשרת נתיבים ייעודיים לתחבורה ציבורית (נת"צים), קווי אוטובוסים מהירים ועוד. תוכניות כאלה נעשו בשנים האחרונות עבור המטרופולינים האחרים בישראל: תל אביב, ירושלים וחיפה.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker