אם לא בישראל, אז באירופה: ההרפתקה ההולנדית של אגד והרכבת

בעוד שהנוסעים בישראל סובלים מחוסר תיאום בין מפעילי התחבורה הציבורית השונים, הקואופרטיב הציע לחברה הממשלתית להתמודד במכרז להפעלה של רשת אוטובוסים ומסילת רכבת סמוך לרוטרדם - או לרכוש שירותי ייעוץ

אבי בר-אלי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אגד אירופה
אבי בר-אלי

החזון האופטימלי של הפעלת תחבורה ציבורית מסונכרנת עדיין רחוק מהמציאות הישראלית — אך הוא עשוי להתממש באמצעות חברות ישראליות דווקא על אדמת אירופה.

ל–TheMarker נודע כי קואופרטיב אגד פנה באחרונה לחברת רכבת ישראל בהצעה להתמודד ביחד על הפעלת אשכול תחבורה ציבורית בדרום הולנד, סמוך לרוטרדם. מדובר במכרז בינלאומי להפעלת רשת מחוזית של קווי אוטובוסים, וכן לתפעול מסילת רכבת אזורית קצרה (עד 100 ק"מ) לתקופת זיכיון קצובה. זאת, בתמורה להכנסות מפדיון כרטיסים ומסובסידיה ממשלתית.

קואופרטיב אגד כבר פעיל בהולנד זה כעשור, באמצעות החברה הבת EBS. החברה זכתה ב–2010 במכרז שפירסמה רשות התחבורה של אמסטרדם, להפעלת 33 קווי אוטובוס באזור ווטרלנד שמצפון לעיר. EBS מפעילה שם 220 אוטובוסים לתקופה שמונה שנים, עם אופציה להארכת ההתקשרות בשנתיים נוספות.

ואולם מכיוון שהמכרז החדש מחייב גם ידע בתפעול מסילת רכבת, פנה אגד לרכבת ישראל בהצעה להתמודדות משותפת במכרז. לחלופין, הציע אגד לרכוש מהרכבת שירותי ייעוץ עבור הקבוצה שבה יתמודד על הפעלת האשכול — בדומה לשירותי הייעוץ שמוכרות בחו"ל חברת החשמל או מקורות. היות שיזמות עסקית מצד חברה ממשלתית, בישראל או בחו"ל, נדרשת באישור ממשלה, סביר כי החלופה הריאלית היא זו של מכירת שירותי ייעוץ, שאף היא תידרש באישור מיוחד של הרגולטורים.

בכנס חטיבת הפיתוח של רכבת ישראל אמר בשבוע שעבר מנכ"ל החברה, שחר איילון, כי אינו פוסל יזמות עסקית, ופירט את השירותים המקצועיים שיכולה רכבת ישראל למכור בחו"ל, בעיקר בהיבטי אבטחה, סייבר וטכנולוגיית מסילה. "אנחנו רוצים גם להרוויח כסף, להיות כלכליים — ולא להישען רק על סובסידיה", אמר איילון.

באופן אבסורדי, בעוד שאגד מצוי בישראל במצוקה פיננסית ומאיים בהשבתת פעילותו אם לא יקבל בפטור ממכרז סובסידיה ממשלתית גבוהה וארוכת טווח — הקואופרטיב ממשיך בפיתוח יזמות עסקית בישראל ובחו"ל. אגד מתמודד בימים אלה במכרזים להפעלת הקו האדום של הרכבת הקלה, ולהפעלת מערך ההיסעים בפרויקט נתיבי האגרה בכניסה לתל אביב.

כמו כן, באמצעות זרוע היזמות העסקית שלו, אגד אירופה, מפעיל כיום הקואופרטיב כ–1,800 אוטובוסים בשלוש מדינות: הולנד, פולין ובולגריה. בפולין פעיל אגד באמצעות חברה בת בשם מוביליס, שמפעילה כיום צי של 1,500 אוטובוסים בכמה ערים — והיא השחקנית הזרה הגדולה במדינה בשוק התחבורה הציבורית. בבולגריה שותף אגד (65%) בזיכיון להפעלת צי צנוע יחסית של 60 אוטובוסים חשמליים בעיר רוסה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker