רגע לפני השבתת האוטובוסים: אגד דורש מהציבור לכסות בור של 2 מיליארד שקל בפנסיה - רכב ותחבורה - TheMarker
תיק מניות

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

רגע לפני השבתת האוטובוסים: אגד דורש מהציבור לכסות בור של 2 מיליארד שקל בפנסיה

יומיים לפני השבתת האוטובוסים ברחבי המדינה - אגד בדרישה חדשה: המדינה תמשוך תביעה נגדו בגין אי־הפרשת כספים לקרן הגמלאות של חבריו - ותתחייב לממן את החוב ■ ההסתדרות מגבה באמצעות נשק השביתה - אף שגם היא אחראית לגירעון

66תגובות
אוטובוס של אגד. הנהלת אגד: "התביעה מופרכת"
עזרא לוי

48 שעות לפני תחילת השביתה בכל קווי האוטובוסים של אגד ברחבי ישראל, מתברר כי קואופרטיב התחבורה הציבורית, בגיבוי ההסתדרות, העלה ב–2 מיליארד שקל את דרישותיו הכספיות מהממשלה. הדרישה נועדה לחפות באמצעות כספי הציבור על מחדל רב־שנים שלו אחראיות, בין השאר, ההנהלות של אגד וההסתדרות הכללית עצמן.

לפני שבוע, במשא ומתן בין אגד למשרדי האוצר והתחבורה — שבו דורש אגד להבטיח לו הפעלת אוטובוסים מסובסדת לעוד 18 שנה בפטור ממכרז — העלו אגד וההסתדרות דרישה חדשה ומפתיעה. לפיה, הממשלה תפעל להסדרת הגירעון שנוצר בקרן הגמלאות של עובדי אגד, לאחר שבמשך עשרות שנים נמנעו באגד מהעברה של סכומים גדולים לקרן.

המחדל הקשה בניהול קרן הגמלאות נחשף במלוא היקפו ב–2003, רק לאחר שהממשלה הלאימה שמונה קרנות פנסיה ותיקות וגירעוניות, בהן גם זו של אגד, מינתה להן מנהל מיוחד, והעבירה אותן לניהול קרן הגמלאות עמיתים.

בעקבות דו"חות ביקורת קשים אודות מהלכי אגד בשנות ה–70 וה–80, הגישה עמיתים בספטמבר 2010 תביעה על סך 2 מיליארד שקל נגד אגד. בתביעה נטען כי הנהלת הקואופרטיב הפרה את התחייבויותיה כלפי החברים, נמנעה מלהפריש כספים שלהם התחייבה — ואף ניפחה את ההתחייבויות האקטואריות שנטלה על עצמה כדי לאפשר את פרישתם של מאות חברים בפרישה מוקדמת, וגם אז לא עמדה בחבותה כלפיהם. כתוצאה, הגירעון בקרן הגמלאות של אגד העמיק ל–2.7 מיליארד שקל, בעוד שעד כה לא בוצעה כל הפרשה בדו"חות הכספיים כנגד התביעה.

במאי 2015 הגיש קואופרטיב אגד כתב הגנה וכן תביעה נגדית בסך 400 מיליון שקל, שבמסגרתה הכחיש את טענות עמיתים וטען להתיישנות התיק. לפני כשנה הסכימו הצדדים להעביר את ניהול התביעות להליך גישור בפני נשיא בית המשפט העליון לשעבר, השופט אשר גרוניס.

כעת, מבקשים באגד מהממשלה להסדיר עבורם את התביעה — בחסות איום בשביתה. זאת, בעוד ההסתדרות תופסת לכאורה באופן אבסורדי דווקא את הצד של המעסיק שהפר לכאורה את תקנון קרן הגמלאות, ומצטרפת במוצהר לאיומי ההשבתה.

"צר לנו שגורמים המעוניינים לפגוע בהליך המשא ומתן, מדליפים מידע מגמתי ומניפולטיבי במטרה לפגוע בו", נמסר בתגובה מאגד. "קרן עמיתים היא זרוע ביצועית של משרד האוצר, וככזו הגישה תביעת סרק כנגד אגד, שעובדותיה מוכחשות לחלוטין. כל עוד התביעה המופרכת מתנהלת, היא מונעת השגת הסכם מלא עם הממשלה והכנסת משקיע. לכן יש הכרח להסיר את התביעה ולהסדירה.

"יובהר כי מדובר בתביעה שמתייחסת לחובות נטענים מלפני כ–30 שנה, שלגביהם בכל מקרה יש התיישנות. יצוין עוד שקיימות תביעות נגדיות של אגד על סכום מצטבר של יותר ממיליארד שקל".

באגד טוענים כי המגשר, השופט לשעבר גרוניס, הוא שפנה לאוצר על מנת לקבל את עמדתו באשר להליך, "ולמיטב ידיעתנו תשובת האוצר היתה שהנושא יידון במסגרת המשא ומתן המתנהל להסכם ארוך טווח שיסדיר את פעילות התחבורה הציבורית בישראל".

6 מיליארד ש' מיותרים

מוטי מילרוד

יו"ר ההסתדרות, אבי ניסנקורן, הנחה ביום חמישי האחרון להיערך לקראת השבתה כללית של קווי אגד החל ביום שלישי הקרוב, שהוא מועד פקיעת האולטימטום שהציב לממשלה על מנת להגיע להסדר מול אגד על המשך הפעילות.

בקואופרטיב אגד, שמחזיק כיום בנתח של 37% משוק התחבורה הציבורית בישראל, דורשים מהממשלה לחתום עמם על הסכם סובסידיה חדש ל–18 שנה, שבמסגרתו יזכה הקואופרטיב להמשך הפעלה פטורה ממכרז של קווי אוטובוסים. זאת, בין היתר, כדי לממן את פדיון המניות של 1,500 חברי אגד הנותרים, לאחר שקופת הקואופרטיב הידלדלה.

בממשלה סירבו להיענות לדרישה, לאחר שאגד זכה מאז שנת 2000 לכספי סובסידיה בסך כ–10 מיליארד שקל, אך ניצל אותם להפרשת חברים ולא פעל לכאורה מספיק כדי להיערך לעידן התחרות.

במשרדי האוצר והתחבורה טענו כי הסובסידיה שדורש אגד משקפת עלות עודפת למשק בסך 6 מיליארד שקל. עוד נטען כי לא ייתכן שכספי ציבור יממנו פדיון מניות בקואופרטיב שאינו נוקט מהלך של התייעלות — ומחפש הסכם ארוך טווח רק כדי לממן תוכנית מילוט עבור חבריו, או לאפשר להם "אקזיט" לאחר הכנסת משקיע פרטי.

אף שלכאורה מדובר בייצוג אינטרסים עסקיים של מעסיק, ניסנקורן התייצב לימין הנהלת אגד, והוא מפעיל לחץ על משרדי האוצר והתחבורה כדי שיחתמו על הסכם הסובסידיה. זאת, בטענה כי אי חתימה פוגעת בעקיפין בנהגים אגד השכירים.

כפי שפורסם בשבוע שעבר ב–TheMarker, ההסתדרות הכללית נדחקת למאבק על הישרדות אגד גם מסיבות פוליטיות. זאת, שכן רוב מפעילי התחבורה הציבורית שמתחרים באגד מיוצגים בידי ארגוני עובדים שמתחרים בהסתדרות — כוח לעובדים וההסתדרות הלאומית.

הציבור ישלם – כרוניקה של מחדל ידוע מראש

כחלון וכ"ץ יתקפלו?

הממשלה העמידה בפני אגד ארבעה תנאים לחתימה על הסכם סובסידיה חדש ומקוצר (6–10 שנים): ירידה לנתח שוק של 20% (כלומר, הוצאת 40% מהקווים למכרזים); התייעלות של 2% בשנה; הכנסת משקיע פרטי בשיעור של לפחות 51%, שיממן את חבילות הפרישה לחברי אגד ולעובדי דור א'; ושדרוג השירות לרמה שנדרשת משאר המפעילים הפרטיים.

אף שדרישות הממשלה אינן כוללות את פירוק הקואופרטיב, באגד דחו את התוכנית המרוככת ופתחו נגדה במאבק בגיבוי ההסתדרות. "יש פגיעה מכוונת בהעברת הכספים לאגד, אך אנו לא ניתן להתנהלות בלתי־אחראית להכריע את גורלם של העובדים", אמר ניסנקורן בסוף השבוע, והוסיף כי "המשבר החמור, כמו גם האמצעים להביא אותו לפתרון, נמצאים בידי שרי התחבורה והאוצר". זאת, תוך שהוא ממען במסר את ישראל כ"ץ ומשה כחלון — בניסיון לגרור אותם להתערבות פוליטית ולעקיפת הדרגים המקצועיים במשרדיהם.

בתגובה לאיומי ההסתדרות, מסר ארגון תחבורה בדרך שלנו כי מדובר ב"חלק מקמפיין הבחירות של ניסנקורן, שמשתמש בנוסעים כבני ערובה". לדברי יו"ר הארגון, איתי חיים, "אזרחי המדינה אינם אחראים לניהול פיננסי של חברה פרטית, והניצול הציני שנעשה בעניין הנהגים על מנת לפגוע בשירות חיוני — הוא שערורייה". בארגון קראו להיערך להשבתה, ו"לא להזרים כספי ציבור כדי להחיות את בעלי המניות".

הרשמה לניוזלטר

הירשמו עכשיו: עשרת הסיפורים החמים של היום ישירות למייל

ברצוני לקבל ניוזלטרים, מידע שיווקי והטבות


תגובות

דלג על התגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר הארץ

סדר את התגובות

כתבות ראשיות באתר

כתבות שאולי פיספסתם