ממחר בבאר שבע: מעבר בין אוטובוסים בחינם ל-90 דקות

כדי לאפשר את ההטבה, מחיר כרטיס לנסיעה עירונית בודדת בבאר שבע יעלה מ-3.80 שקלים ל-4 שקלים; מדובר עדיין בתעריף נמוך משמעותית לעומת מחיר של 5.90 שקלים לנסיעה עירונית ברוב קווי האוטובוס בארץ

אורן דורי
אורן דורי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים2
אוטובוסים של דן באר שבע
אוטובוסים של דן באר שבעצילום: דן באר שבע

החל ממחר יהיו זכאים נוסעי התחבורה הציבורית בכל המטרופולינים בישראל למעבר בחינם בין קווי אוטובוס במשך 90 דקות. זאת, לאחר שמשרד התחבורה צירף את באר שבע להסדר הקיים בתל אביב, ירושלים וחיפה. המעבר החופשי בין קווי הנסיעה יתאפשר רק למחזיקי כרטיס רב־קו - ולא למשלמים במזומן על נסיעה בודדת.

כדי לאפשר את ההטבה, מחיר כרטיס לנסיעה עירונית בודדת בבאר שבע יעלה מ–3.80 שקלים ל-4 שקלים. מדובר עדיין בתעריף נמוך משמעותית לעומת מחיר של 5.90 שקלים לנסיעה עירונית ברוב קווי האוטובוס בארץ. לא יחול שינוי במחירי המנויים - חופשי חודשי, שבועי ויומי.

במשרד התחבורה בוחנים את הכנסתם של יישובים נוספים להסדר, אף שאינם נכללים במטרופולינים. כך, ייתכן כי יבנה תהיה העיר הבאה להיכלל בהטבה לנוסעי התחבורה הציבורית, בתמורה להעלאת תעריף של 20 אגורות לכרטיס. להכניס להסדר המעבר החופשי ישובים נוספים שאינם נכללים במטרופולינים.

רפורמה מקבילה, שהציעה לאפשר מעבר חופשי לבעלי כרטיס רב־קו גם בנסיעות בין־עירוניות באוטובוסים נדחתה - ולא תוקצבה בתוכנית העבודה של משרד התחבורה ל–2017–2018.

בנובמבר 2016 נהפכה באר שבע לעיר הראשונה בישראל שבה ניתן לעלות לכל קווי האוטובוסים העירוניים מכל הדלתות, ושבה דמי הנסיעה אינם משולמים לנהגי האוטובוסים - אלא רק באמצעות מכונות שהוצבו לשם כך באוטובוסים ובתחנות.

מפעילת התחבורה הציבורית בעיר, חברת דן באר שבע, מוציאה מדי יום כ-2,750 נסיעות ב–185 אוטובוסים, המשרתים 28 קווים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker