כולל מסך מגע: תחנת אוטובוס חכמה הוצבה ברמת השרון

המידע שיוצג לנוסעים כולל מנגנון לתכנון מסלול, לרבות החלפת קווים, וחישוב זמני הנסיעה עד ליעד ■ הנתונים יתעדכנו ישירות ממערכת הרישוי וממרכז השלטים הארצי של משרד התחבורה

אורן דורי
אורן דורי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
השלט בתחנה החדשה
השלט בתחנה החדשהצילום: עיריית רמת-השרון

בימים אלה מתחיל ברמת השרון פרויקט ראשון מסוגו, לשדרוג תחנות האוטובוס ברחבי העיר לתחנות דיגיטליות. תחנה דיגיטלית ראשונה כבר הוצבה בעיר במסגרת הפיילוט, בצומת הרחובות וייצמן וסוקולוב.

במרכז התחנה יש לוח אלקטרוני גדול עם מסך מגע, המעדכן בזמן אמת על תנועת האוטובוסים. בנוסף, נגיעה במסך תאפשר לנוסע לבחור את יעד הנסיעה או את הקו המבוקש - ולקבל את המידע הרלוונטי לגביו. טכנולוגיית השילוט החדשה המוטמעת בתחנה היא מתוצרת חברת אורבן דיגיטל.

המידע שיוצג לנוסעים כולל מנגנון לתכנון מסלול, לרבות החלפת קווים, וחישוב זמני הנסיעה עד ליעד. הנתונים יתעדכנו ישירות ממערכת הרישוי וממרכז השלטים הארצי של משרד התחבורה.

השלט מציג מידע בשלוש שפות — עברית, אנגלית וערבית, ומותאם גם לבעלי מוגבלויות, וכן בלחצן הקראה לכבדי ראייה.

עלות כל תחנת חכמה מסתכמת בכ-80 אלף שקל, ובעלות הפיילוט נושאות עיריית רמת השרון, משרד התחבורה וחברת מטרופולין. לדברי מנכ"לית עיריית רמת השרון, שירלי פאר־יגרמן: "העירייה מתכננת בהמשך להרחיב את הפרויקט ולשדרג את כלל התחנות ברחבי העיר לתחנות דיגיטליות מתקדמות".

ליבנת כהן־דן, מנהלת השיווק של מטרופולין, הוסיפה: "אין לנו ספק כי הנוסעים בתחבורה ציבורית ייהנו מהשלט החדש ומהשלטים שיותקנו בהמשך, ויפיקו מהם מידע רלוונטי וחיוני בזמן אמת".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker