יממה אחרי דו"ח המבקר: הקואליציה סיכלה הקמה של ועדת חקירה לבחינת המשבר בכבישים

יוזמת ההצעה, ח"כ תמר זנדברג: "לא צריך להיות מבקר המדינה כדי להבין שהתחבורה הציבורית כאן קלוקלת" ■ שר התחבורה: "אנחנו עושים את מה שלא עשו כאן 70 שנה"

אורן דורי
אורן דורי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אורן דורי
אורן דורי

למרות הביקורת החריפה שמתח בשבוע שעבר מבקר המדינה על הפיתוח החסר של התחבורה הציבורית בישראל, על עומסי התנועה הגדלים ובעיקר על הזינוק במספר ההרוגים בתאונות הדרכים — דחתה בשבוע שעבר מליאת הכנסת את הצעתה של יו"ר השדולה לתחבורה בת קיימא, ח"כ תמר זנדברג (מרצ), להקים ועדת חקירה פרלמנטרית לבדיקת המשבר בכבישי ישראל.

ההצעה נפלה ברוב של 48 חברי כנסת שהצביעו נגדה, לעומת 29 ח"כים שתמכו בה. לפני ההצבעה, ציטטה זנדברג ממחקר עדכני של ארגון התחבורה הציבורית האמריקאי, שהצביע על השפעתה של תחבורה ציבורית איכותית על הירידה בקטל בכבישים. "אי־אפשר שלא לקשר בין מספרם הגדל והולך של הרוגי והרוגות תאונות הדרכים בישראל, לבין מספרם הגדל והולך של כלי הרכב בכבישים", אמרה זנדברג. "כשמדברים על תאונות דרכים מרבים להאשים את הגורם האנושי — אך מתעלמים מכוחה של התחבורה הציבורית להוריד דרמטית את מספר ההרוגים. בכל מקום בעולם שבו השקיעו בתחבורה הציבורית — מספר התאונות ירד".

ח"כ תמר זנדברג
ח"כ תמר זנדברג צילום: אורן נחשון

לטענת זנדברג, "לא צריך להיות מבקר המדינה כדי להבין שהתחבורה הציבורית כאן קלוקלת, איטית, צפופה, מקרטעת ומגיעה לשום מקום". אחריה עלה לדוכן שר התחבורה, ישראל כ"ץ (הליכוד), שלמרות קריאות הביניים המרובות דחה את ההצעה להקים ועדת חקירה פרלמנטרית לבדיקת העניין. "אנחנו עושים היום בתשתיות ובתחבורה הציבורית את מה שלא עשו כאן במשך 70 שנה", השיב כ"ץ. "הבעיה היא שהפיגור היה גדול ביותר, גם ביחס למדינות שאינן מתקדמות".

כ"ץ דחה את הטענות בדבר הזנחת התחבורה הציבורית: "להתעלם מכל מה שאנחנו מבצעים, זה יוצר חוסר אמינות. כל אזרח שמיוצג בכנסת יודע שיש כאן מהפכה שהולכת ומתקדמת, ודומה למהפכת התשתיות שהביאה לגדולתה של אמריקה לפני 200 שנה", טען ופירט את רשימת הפרויקטים התחבורתיים שמקדם משרדו.

שר התחבורה ישראל כץ
שר התחבורה ישראל כץצילום: אלכס קולומויסקי

"המאבק הוא בין הרכב הפרטי לבין התחבורה הציבורית והאוטובוס", אמר כ"ץ. "לכן צריך להתקין נתיבים לתחבורה ציבורית בין הערים ובערים עצמן - ואנחנו מקימים רשת נת"צים כחלק מתוכנית מתוקצבת. תהיה אכיפה יעילה בידי הרשויות המקומיות, שתוודא שהמסלולים מתפנים ממכוניות לא מורשות ושהאוטובוסים ייסעו במהירות".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker