ועדת הכלכלה אישרה את תקנות הרפורמה בענף הרכב

התקנות כוללות הסדרת תחומי היבוא והסחר, ענף המוסכים, הטיפול בהליכי ריקול ופרסום מידע על רמת האבזור הבטיחותי במכוניות חדשות

אורן דורי
אורן דורי
אורן דורי
אורן דורי

ועדת הכלכלה אישרה אתמול שורת תקנות שהגיש משרד התחבורה ליישום הרפורמה בענף הרכב, שעברה בכנסת לפני שלושה חודשים. התקנות כוללות הסדרת תחומי היבוא והסחר, ענף המוסכים, הטיפול בהליכי ריקול ופרסום מידע על רמת האבזור הבטיחותי במכוניות חדשות.

יו"ר הוועדה, ח"כ איתן כבל (המחנה הציוני), התייחס לחשיפת TheMarker אתמול כי משרד התחבורה לא הגיש לוועדה תקנה הנדרשת מתוקף החוק, שנועדה להגביל את השתלטות יבואני הרכב על ענף המוסכים.

כבל דרש מאנשי משרד התחבורה להציג לוח זמנים לתקנות: "לא אסכים שדברים שסיכמנו בחוק לא יבוצעו אחד לאחד". הוא פנה לסמנכ"ל משרד התחבורה, אבנר פלור: "אם אין בתקנות סעיף שמדבר בצורה שאינה משתמעת בנוגע לתחרות שיבואני הרכב ייתנו את השירות כפי שסוכם בחוק, לא אתחיל את הדיון ונלך הביתה".

פלור השיב: "כיום האחריות להקמת מוסכי השירות והפרישה היא של היבואנים, והחוק קובע שנקבע קריטריונים למוסכים נוספים באותו אזור, שלא יהיו בבעלות היבואנים. הקריטריונים מחייבים עבודה מעמיקה ויסודית ואנחנו נמצאים במהלכה. אני מקווה בתוך שבועיים להגיש את החלק הנוגע לכך".

עיתונאי הרכב גיל מלמד השתתף בדיון והעיר את תשומת לב המחוקקים לכשל שוק שמובנה בנוסח החוק: משרד התחבורה הטיל על היבואנים את האחריות להודיע על תקלות בטיחות, והם תלויים ביצרני הרכב, שלא ששים לתת את הפרטים כשמדובר בתקלה סדרתית. החוק החמיר את המצב, כי הוא אומר שמי שרוצה לייבא מכונית — האחריות נופלת על יבואנים ליידע את המדינה ואותנו הצרכנים. זה עקום". כבל נענה לדברים, ואמר כי בכוונתו לטפל בבעיות באשר לריקולים באופן אישי.

עומס תנועה ביציאה מכביש 471 באזור סירקין
"על היבואנים את האחריות להודיע על תקלות בטיחות"צילום: עופר וקנין

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ