סגן נשיא ג'נרל מוטורס: "לא נתמוך ביבוא מקביל של מכוניות לישראל"

בחברה לא מתלהבים מכוונת משרד התחבורה לפתוח את השוק המקומי לתחרות באמצעות יבואני רכב קטנים, שיפעלו לצד היבואנים הוותיקים ■ ג'נרל מוטורס: "אנו מתכוונים להגדיל את המכירות בישראל ב–40% לפחות"

אורן דורי
אורן דורי

יצרניות הרכב בעולם אינן רואות בעין יפה את כוונתו של משרד התחבורה הישראלי לפתוח את השוק המקומי לתחרות באמצעות יבואני רכב זעירים, שיפעלו לצד יבואנים ותיקים. "ג'נרל מוטורס (GM) אינה מתכוונת לתמוך ביבוא מקביל של מכוניות לישראל", אומר בראיון ל–TheMarker איאן ניקולס, סגן נשיא דרום אפריקה ב–GM - המחוז שאליו הועברה ישראל בפרישת הפעילות של החברה.

את מרבית רכבי שברולט בעולם משווקת GM באמצעות דילרים חיצוניים, שרוכשים את המכוניות מהיצרנית ומתחרים ביניהם על הלקוח הסופי. ואולם ניקולס ממליץ לשוק הישראלי לוותר על היבוא המקביל, ומזהיר מפני פגיעה בלקוחות.

מכוניות חדשות בנמל אשדוד
מכוניות חדשות בנמל אשדודצילום: איליה מלניקוב

"אני מטפל בהרבה שווקים שבהם יבוא מקביל הוא צו השעה. למעשה, בכמה ממדינות אפריקה, נתח השוק של היבוא המקביל גדול פי שישה משל היבואנים הרשמיים", הוא אומר. "ראיתי כמה מקרים קשים מאוד. אנשים קונים רכב מדילר, מקבלים עסקה מצוינת - ואז משהו מתקלקל. שם הקושי האמיתי מתחיל. שלב המכירה הוא רק המפגש הראשון עם הלקוח.

"אחר כך צריך להמשיך לתת לו שירות, ואת היכולת הזאת אנחנו מאמינים שאפשר לקיים עם UMI (יבואנית שברולט בישראל; א"ד), ולא ביבוא מקביל. כלי הרכב כיום נהפכים למורכבים יותר ויותר, ולכן כיצרן נוח לי שיש גוף כמו UMI, שבו אנחנו יכולים להתמקד ולתמוך עם ציוד מתאים והדרכות למכונאים".

גם ביבוא דרך יבואן זעיר, במסגרת אחריות היצרן, הטיפול ברכב מתבצע על ידי מוסכי היבואן. למה שתהיה בעיה בשירות?

"זה היה יכול לעבוד, אילו המוצרים שלנו היו זהים ברחבי העולם. המכוניות שאנחנו מוכרים בישראל מותאמות באופן מכוון לדרישות השוק. למשל, זאת אולי נראית אותה שברולט קמארו ביבוא אישי, מקביל או רשמי, אבל מערכת החימום שלה לא בהכרח תואמת לאקלים של המדינה, לרמת האבק ולדלק המצוי בתחנות".

סגני נשיא GM, איאן ניקולס (מימין) ומייק דברו, ומנכ"ל UMI, דוד עיני
סגני נשיא GM, איאן ניקולס (מימין) ומייק דברו, ומנכ"ל UMI, דוד עיניצילום: רונן טופלברג

הפיצול של שברולט ואופל לשני יבואנים

בסוף 2013 החליטה GM למשוך את מותג שברולט מהשוק האירופי, ולהתמקד ביבשת הקלאסית במותג הגרמני שלה - אופל. השוק הישראלי, שבו שברולט מוכרת הרבה יותר מכוניות מאופל, הועבר מאירופה לאפריקה - וכך נותרו בו שני המותגים במקביל.

"לכם, הישראלים, יש היסטוריה ארוכה הן עם שברולט והן עם אופל. הם מותגים שמשלימים זה את זה", אומר ניקולס. "פעם שניהם היו תחת UMI - ואז התפצלו לשני יבואנים. אופל מופצת בישראל על ידי קבוצת שלמה, ואני לא אחראי עליהם ישירות, אבל עובד אתם קרוב, כי אני אחראי לאופל ברוב השווקים האחרים באפריקה. בשלב זה, יש לנו את שני היבואנים יחד, ואני לא אגיד שנאחד בחזרה את הזיכיון לשברולט ושלמה. נעבוד בישראל צמוד עם אופל, כי היא גם מוצר של GM - ובסופו של דבר, צריך לאזן בשוק בינה לבין שברולט".

לפי ניקולס, המעבר מאירופה למחוז דרום אפריקה והסהרה, שכולל מלבד ישראל 47 מדינות באפריקה, יעשה טוב לשוק הישראלי. "חיפשנו איפה אפשר למקם אתכם במחוזות, כדי שישראל תקבל את הקול הייחודי שלה בתהליך השיווק ואף בפיתוח הדגמים", הוא מסביר. "ישראל נהפכה מעוד מדינה באירופה לשוק השני בגודלו במחוז, אחרי דרום אפריקה, עם יותר מ–250 אלף מכוניות בשנה שנמכרות בה באופן כללי - מספר שצפוי להמשיך לצמוח. ישראל היא שוק חשוב עבורנו".

מכירות שברולט בישראל ירדו בשנה שעברה
מספר המכוניות שנמכרו, לפי שנה

2011 - 13,937
2015 - 6,969

השוק הישראלי צומח, אבל מכירות UMI צונחות. איך אתה מסביר את זה?

"אנחנו לא אוהבים לצעוד אחורה. השנה שעברה היתה שנת התייצבות ובניית מותג לשברולט, כי לא היו לנו דגמים חדשים, אבל כעת ערכנו בישראל ארבע השקות שונות - שברולט ספארק, מאליבו, אקווינוקס וקמארו. יש עוד דגמים חשובים בתוכניות, כמו שברולט קרוז החדשה, שתגיע לישראל לקראת סוף השנה. אנחנו מתכוונים להגדיל את המכירות בישראל ב–40% לפחות. לא אהבנו להפסיד נתח שוק - אבל אני בטוח שנחזיר אותו כעת".

שברולט קרוז כבר הושקה בעולם, וזאת מכונית חשובה עבור השוק הישראלי. למה היא תגיע לכאן רק בסוף השנה?

"זה חלק מסדר ההשקות שלנו. הקרוז הושקה בכמה מקומות בעולם, אבל עוד לא הגיעה לכל שוקי היצוא. אמנם ישראל לא תהיה הראשונה לקבל את הקרוז, שתגיע אליכם מארה"ב, אבל אני מבטיח שגם לא האחרונה. בשנים האחרונות, רוב דגמי שברולט הגיעו לישראל מדרום קוריאה, אבל כעת זה משתנה, אף שאיכות הייצור של המכוניות שלנו זהה בכל מפעל ובכל מדינה".

מרי בארה, מנכ"לית ג'נרל מוטורס, בהשקת שברולט קרוז
מרי בארה, מנכ"לית GM, בהשקת שברולט קרוזצילום: רויטרס

החשמלית החדשה שברולט בולט תגיע לישראל?

"אם מסתכלים על שיטת המיסוי הירוק בישראל, שמיטיבה עם מכוניות חשמליות וידידותיות לסביבה, כמובן שאנחנו בוחנים מה קורה בשוק - אבל אני עוד לא יכול לחשוף את התוכניות העתידיות שלנו בקשר לבולט".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker