הסוף: מיזם מכירת המכוניות המשומשות סוויץ' - נסגר

אסף חרל"פ, מנכ"ל סוויץ' ובנו של שמואל חרל"פ, יו"ר כלמוביל, לחברי ההנהלה: "למרות הצמיחה המואצת וההישגים הרבים לא הצלחנו לבסס מודל עסקי בר קיימא בסוויץ׳"

אורן דורי
אורן דורי

שנה לאחר שהוקם - מיזם סחר הרכב המשומש סוויץ' ייסגר בשבועות הקרובים. החברה שנמצאת בבעלות כלמוביל, יבואנית רכבי יונדאי, מיצובישי ומרצדס, עסקה בתיווך בין מוכרים ורוכשים פרטיים, ומאז ינואר 2015 נסגרו דרך החברה למעלה מ-3,000 עסקות מכירת רכב, בהיקף של למעלה מ-100 מיליון שקל.

אסף חרל"פ, מנכ"ל סוויץ ובנו של שמואל חרל"פ, יו"ר כלמוביל, שלח היום מייל לחברי ההנהלה והדירקטוריון של סוויץ' ובו כתב: "למרות הצמיחה המואצת וההישגים הרבים לא הצלחנו לבסס מודל עסקי בר קיימא בסוויץ׳. בנקודת הזמן הזו, אחרי כל העשייה והלמידה של השנה האחרונה, אנחנו לא משוכנעים ששוק הרכב הישראלי מספיק בשל ומספיק גדול כדי שסוויץ׳ ייהפך למיזם רווחי בזמן סביר. לכן, קיבלתי החלטה - בגיבוי מלא של הדירקטוריון וההנהלה, לסגור את סוויץ׳".

לטענת החברה, הסיבה לסגירה היא הסיכון הגבוה בהשקעות השיווקיות שעוד נדרשות למיזם והחשש מכך שלא יחזיקו את עצמם. "עלה לנו הרבה כסף להביא לקוחות, והעלויות לא יורדות", אמרו גורמים בחברה. בסוויץ עובדים כ-50 אנשים, כאשר חלק גדול מהם יעברו לחברה האם כלמוביל. 

אסף חרל"פ
אסף חרל"פ

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker