הג'יפון החדש של טויוטה בישראל: לא חסכוני ולא זול

הג'יפון המחודש של טויוטה הוא מוצר שהרבה ישראלים ישמחו להחזיק, אך לא ברור כמה מהם יסכימו לשלם עבורו את המחיר הגבוה

אורן דורי
אורן דורי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

ההתפתחות האבולוציונית המואצת שעברו רכבי השטח בעשור האחרון, בהגירתם מן הוואדיות אל מרכזי הערים, הביאה לכך שיצרניות רבות זנחו את ה–4X4 בדגמים רבים, ועברו להנעה על שתיים. מגמה זו, בשילוב שחרור גרסות מוקטנות מנועים, הוזילה את מחירי הג'יפונים והפכה אותם לרבי מכר.

טויוטה מציעה כעת, לראשונה בישראל, את הג'יפון שלה, ראב4, גם במהדורת הנעה קדמית. אך אל תצפו לגרסת 1.6 ליטרים היפותטית שתתחרה במחירים של קיה ספורטאז' או יונדאי טוסון. טויוטה ראב 2X4 פונה לקהל מצומצם, במחיר של 190 אלף שקל.

טויוטה ראב4 הייבריד פרימיום.
צירכת דלק - 19.6 ק"מ לליטר, קבוצת זיהום - 3
מהירות מירבית - 180 קמ"ש

לג'יפון של טויוטה יש קלף חזק: מערכת מנועים היברידית. מהדורת האלקטרו־בנזין של הראב4 עושה שימוש במנועים החזקים של טויוטה קאמרי הייבריד, המצויים אף בג'יפון היוקרה לקסוס NX300h. יחידת הכוח משדכת בין מנוע בנזין בנפח 2.5 ליטר למערכת הנעה חשמלית. יחדיו, הם מפיקים ביצועים מוצלחים, כשבמסגרת חלוקת התפקידים הבין־מנועית, היחידה החשמלית נותנת את הטון בנהיגה רגועה, והבוכנות המסורתיות נוטלות את המושכות בשעת מאמץ.

תצרוכת הדלק הממוצעת במבחן היתה 11.4 ק"מ לליטר - נתון מאכזב לעומת ה–19.6 ק"מ לליטר שציינו בטויוטה. עיקר החיסכון בדלק מתרחש בנהיגה עירונית ובפקקים, שם מנוצלות הבלימות התכופות לטעינת המצברים החשמליים, כשאת מחזור האנרגיה ניתן לחוש באוזן עם השריקה החשמלית של מנגנון הבלימה
 הרגנרטיבי. עם זאת, דווקא הנסיעה על גבי אספלט עירוני משובש היתה קופצנית, לעומת איכות הנסיעה הגבוהה בכבישים בין־עירוניים. גם המושבים אינם מהנוחים שתמצאו בכלי רכב במחיר הזה, ותנוחת הנהיגה רחוקה משלמות.

עמדת הנהג מוקפת פלסטיק שחור בעיצוב בנאלי, אך באיכות גימור גבוהה. הנדסת האנוש המוקפדת מאפשרת תפעול פשוט של המערכות השונות, גם באמצעות מסך המגע הממוקם בראש הקונסולה המרכזית. תא הנוסעים מרווח ביחס לג'יפונים מקבילים, כשהנוסעים מאחור נהנים ממשענות מתכוונות ורצפה שטוחה. גם תא המטען גדול ושימושי - תכונה די נדירה בהיברידיות, שסוללות הענק שלהן גוזלות פעמים רבות נתח משמעותי מנפח הבגאז'.

שורה תחתונה: רכב היברידי הוא לא מטרה, אלא אמצעי, בעיקר לחיסכון בדלק. בתחום זה, ג'יפוני דיזל, ואפילו כמה לוגמי בנזין יעשו עבודה לא פחות טובה מראב4 הייבריד. עם זאת, הג'יפון המחודש של טויוטה הוא מוצר שהרבה ישראלים ישמחו להחזיק, אך לא ברור כמה מהם יסכימו לשלם עבורו את המחיר הגבוה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker