הזוכה במכרז החשמול של רכבת ישראל: SEMI הספרדית

החברה הספרדית זכתה לראשונה במכרז של רכבת ישראל, ותקבל כ-2 מיליארד שקל בתמורה להסבת מסילות הרכבת לנסיעות של רכבות מונעות חשמל

אורן דורי
אורן דורי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אורן דורי
אורן דורי

רכבת ישראל הודיעה היום על זכייתה של החברת הספרדית SEMI במכרז להקמה ולתחזוקה של מערכת תשתית חשמלית להפעלת רכבות בסכום של 2 מיליארד שקל. ההצעה הכספית של SEMI התבררה כנמוכה בכ-1 מיליארד שקל מהתקציב שתוכנן, גם בשל תהליך מכרזי ברור ומקצועי.

SEMI ניצחה במכרז מול מתחרות גדולות ממנה, כמו אלסטום וסימנס, בנוסף ל-CRPM ואלקנור. חלק מהמתחרות ניסו להפעיל לחצים בימים האחרונים על מנת לבטל את זכייתה של SEMI בטענה שתעשיית התשתיות הספרדית אינה אמינה.

המנהרת של קן הרכבת המהירה תל אביב-ירושלים, שבה יפעלו הרכבות החשמליותצילום: אמיל סלמן

הקווים הראשונים בישראל שבהם תפעל רכבת חשמלית הם הקו המהיר לירושלים, שצפוי להיפתח בשנת 2018, וקו עכו-כרמיאל. הפרויקט כולל הסבה לחשמל של 420 קילומטרים של קווי מסילות קיימים ומתוכננים, הקמת תחנות השנאה וכן מערכת שליטה ובקרה, הנלוות לחשמול המסילה.

בעז צפריר, מנכ"ל רכבת ישראל, אמר היום כי "פרויקט הסבת רשת מסילות הרכבת לחשמל הוא ללא ספק אחד מהפרויקטים המשמעותיים שמבצעת רכבת ישראל מאז היווסדה, והוא צפוי לשנות לחלוטין את פני החברה. הרכבות החשמליות הכרחיות לתוכנית הפיתוח של רכבת ישראל על מנת להכפיל את כמות הרכבות המופעלות ביממה ולספק שירות למספר כפול של לקוחות".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker