ההנחות המדומות של משרד התחבורה לנוסעי הרכבת

שר התחבורה ישראל כ"ץ הודיע שבני 18-5, נכים וזכאי הביטוח הלאומי יזכו להנחות של עד 50% ברכבת ישראל - אבל הנוסעים נאלצים לרכוש לפחות 12 כרטיסים כדי לממש אותן

אורן דורי
אורן דורי
אורן דורי
אורן דורי

חצי אמת בפרסום: השבוע הכריז שר התחבורה, ישראל כ"ץ, על החלת הנחות בשיעור 50% בכל אמצעי התחבורה הציבורית לנוסעים בגילאים 18-5 והנחות של 33% לזכאי הביטוח הלאומי ולנכים. אך הנחות אלה מוענקות ברכבת ישראל רק ברכישה של כרטיסיה שלמה – 12 כרטיסים בין שני יעדים מסוימים, כך עולה מבירור עם משרד התחבורה. כלומר, נוסע המעוניין לממש את זכאותו להנחה בשלוש נסיעות בודדות ליעדים שונים ייאלץ לרכוש 36 כרטיסים. הנחה בגובה 20% ממחיר הנסיעה מוצעת לכל דורש ברכישת כרטיסיה.

במשרד התחבורה מתגאים בעובדה שמאות אלפי ישראלים יצטרפו למעגל הנהנים מהטבות בתחבורה הציבורית. אך עבור נוסעים מזדמנים ברכבת – ההטבה כרגע אינה רלוונטית.

תחנת רכבת בתל אביב
תחנת רכבת בתל אביבצילום: ניר כפרי

ממשרד התחבורה נמסר בתגובה: "בתוך כשלושה חודשים יכנס לתוקפו הסדר 'ערך צבור' גם ברכבת ישראל (בדומה לנהוג בחברות האוטובוסים) וניתן יהיה להטעין את כרטיס הרב-קו בסכום של 30 שקל ומעלה. החוזה הטעון בכרטיס יקנה לנוסע את ההנחה המגיעה לו בהתאם לפרופיל האישי. במקביל, אנו בוחנים את האפשרות, כפתרון ביניים, להפיק כרטיסיות עם מספר נסיעות קטן יותר".

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ