החל מ-80 אלף שקל: הדור השלישי של סקודה פאביה בארץ

הפאביה החדשה גדולה מעט מהקודמת, עם תוספת משמעותית של 9 ס"מ לרוחב ■ חברי מועדון הלקוחות של חבר ייהנו מהנחה של 5,000 שקל

דניאל שמיל
דניאל שמיל

דניאל שמיל

סקודה פאביה דור 3צילום: סקודה (דרך ניוזפרס)

פחות מחודש אחרי תחילת השיווק של יונדאי i20, השינויים בשוק הסופר-מיני ממשיכים. צ'מפיון מוטורס, יבואנית סקודה, מתחילה היום (א') בשיווק הדור השלישי של הפאביה, עם מפרט עשיר באבזור, אך גם מחיר יקר מעבר. מחיר הגרסה הידנית מתחיל ב-80 אלף שקל, והאוטומטית- ב-95 אלף שקל.

צילום: סקודה (דרך ניוזפרס)

הפאביה החדשה גדולה מעט מהקודמת, עם תוספת משמעותית של 9 ס"מ לרוחב (שמסתכם ב-173 ס"מ), בעוד בסיס הגלגלים נותר דומה והאורך אף התקצר בכס"מ. הפאביה גם קלה יותר מקודמתה ב-10 ק"ג.

צילום: סקודה (דרך ניוזפרס)

בגרסה הידנית תציע פאביה מנוע טורבו-בנזין בנפח 1.2 ליטר המייצר 90 כ"ס, ובגרסה האוטומטית (רובוטית כפולת-מצמד, ליתר דיוק) תימכר המכונית עם מנוע חזק יותר באותו נפח, המייצר 110 כ"ס, ומומנט של 17.8 קג"מ בכל טווח הסל"ד שבין 1,400 ל-3,500 סל"ד. בכל הגרסאות תוצע מערכת לדימום והתנעה מהירה של המנוע בעצירות קצרות. לשתי הגרסאות צריכת דלק מוצהרת זהה, לפחות בתנאי מעבדה, של 21.3 ק"מ לליטר.

מפרט הבטיחות כולל שש כריות אוויר, והחל מרמת הגימור 'אמבישן', שמחירה 100 אלף שקל, והיא תצויד גם במערכת לניטור שמירת מרחק מלפנים, המבוססת על רדאר, ומסוגלת אף לבלום את המכונית בשעת חירום.

ברמת הגימור אמבישן, אבזור הנוחות כולל מסך מולטימדיה בגודל 5 אינץ', וברמת הגימור הבכירה, סטייל, המסך גדול יותר (6.5 אינץ') ומסתנכרן בקלות עם הסמארטפון באמצעות מערכת מירור-לינק. מחירה הפאביה ברמת גימור זו הוא 105 אלף שקל. הרמה הבכירה כוללת גם הנעה ללא מפתח, ובקרת שיוט מוצעת החל מהרמה האמצעית, אמבישן. בתוספת של 2,000 שקל אפשר גם יהיה לבחור גג בצבע שונה מהמרכב, וזהה לזה של החישוקים הקלים (למשל, שחור או לבן).

הנפח בתא המטען הוא 305 ליטר, אך גם גרסת סטיישן תשווק בארץ, עם תא מטען בנפח 505 ליטר, במחיר של 110 אלף שקל. היא תוצע בגרסת אוטומטית בלבד, עם המנוע החזק יותר בהיצע.

בצ'מפיון, היבואנית, מצפים למכירות צנועות עד סוף השנה - 1,500 יחידות. לדבריהם, הדבר נובע מאספקה מוגבלת מצד היצרן. הנחות יתחילו כבר היום, כאשר חברי מועדון הלקוחות של חבר ייהנו מהפחתה של 5,000 שקל ממחירי הגרסאות השונות של הפאביה.

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ