הפינוק החדש במכוניות השרים: מטרייה בדלת

תערוכת הרכב השנתית בז'נווה שתיפתח השבוע תעמוד שוב בסימן מכוניות שימושיות ויומיומיות ■ אחרי שבע שנים סקודה תחשוף את מחליפת הסופרב, מכונית המנהלים שבשימוש רוב שרי ממשלת ישראל, ואילו יונדאי ורנו יציגו ג'יפים חדשים

דניאל שמיל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
דניאל שמיל

תערוכת הרכב בז'נווה היא אמנם רק השנייה בחשיבותה באירופה, אחרי התערוכות הדו־שנתיות בפרנקפורט ובפריז, אך היצע הדגמים המתרחב והולך של היצרנים מביא אותם לחשוף בתערוכה דגמים מרכזיים הקולעים לטעמו של השוק האירופי, וגם הישראלי.

עוד לפני חשיפת כלל הדגמים שיוצגו בתערוכה, נראה כי במרכזה שוב יבלטו מכוניות שימושיות, מרווחות ויומיומיות, גם אם מקומן של לימוזינות פאר ומכוניות ספורט קיצוניות לא נפקד.

לצד המכוניות החדשות, התערוכה תהיה מלאה בדגמים מעודכנים ו"מתוחי פנים". בכמה דגמים מתיחת הפנים כוללת שינוי חזותי קל בחוץ המכונית ובתא הנוסעים, כך למשל בשני דגמים של טויוטה, אוריס ויאריס, ובקיה פיקנטו ובריינג' רובר איווק היוקרתי.

בדגמים האחרים מנצלים היצרנים את החידוש הוויזואלי כדי להציג מנועים ותיבות הילוכים חדשות. כך, למשל, ב.מ.וו סדרה 1 זוכה למנועי 1.5 ליטרים של מיני עם 110–180 כ"ס. גם פיז'ו 208 מקבלת מנועים חדשים, שהחשוב בהם הוא טורבו־בנזין בנפח 1.2 ליטרים עם 110 כ"ס. קיה סיד מקבלת מנוע טורבו תלת־צילינדרי בנפח ליטר, המייצר 120 כ"ס, וזוכה גם לעדכון ויזואלי. סיטרואן DS5 עוברת את השינוי החד מכולם - היא זונחת את השם סיטרואן, והופכת למכונית הראשונה של מותג היוקרה החדש DS.

באשר לדגמים החדשים, להלן כמה מהבולטים בהם השנה.

1. סקודה סופרב: יורשת מחודשת למכונית השרים

סקודה סופרב החדשהצילום: סקודה

אחרי שבע שנים, סקודה מחליפה את הסופרב - ומציגה דור שלישי וחדש לגמרי למכונית המנהלים שלה. הסופרב המרווחת שימשה חלק מהשרים בממשלות קודמות, וייתכן שהיבואנית צ'מפיון מוטורס תנסה להתמודד עמה במכרז הבא.

המכונית חולקת מכלולים רבים עם פולקסווגן פאסאט החדשה, שהוצגה זה לא מכבר. ביחס לסופרב היוצאת - הדור החדש גדול יותר אך גם קל יותר. הקפיצה המשמעותית בממדים היא בבסיס הגלגלים, שנמתח ב–8 ס"מ לאורך כולל של 284 ס"מ. גם האורך הכללי עלה ב–3 ס"מ, אך בזכות שימוש בחומרים קלים ותכנון מחוכם, משקל המכונית הופחת בעד 75 ק"ג (בהתאם לגרסה).

העיצוב שמרני ופחות חריג מזה של הסופרב היוצאת. המרכב נותר בתצורת חמש דלתות (דלת המטען נפתחת במלואה, כולל החלון האחורי), אך הפתיחה הדו־שלבית המחוכמת של הדור היוצא נעדרת מהדגם החדש.

לכל המנועים בסופרב מגדש טורבו. ההיצע כולל מנועי בנזין בנפח של 1.4–2.0 ליטרים, ובהספק של 125–220 כ"ס, ומנועי דיזל בנפח 1.6–2.0 ליטרים, בהספק של 120–190 כ"ס. המנועים העיקריים בשוק המקומי יהיו כנראה בנזין בנפח 1.4 ליטרים עם 150 כ"ס ו–1.8 ליטרים עם 180 כ"ס. תיבות ההילוכים יהיו רובוטיות דו־מצמדיות, עם שישה או שבעה יחסי העברה.

רשימת האיבזור האופציונלית ארוכה, וכוללת בקרת שיוט אדפטיבית, מערכת מולטימדיה מחוברת לאינטרנט, מתלים מתכווננים ואף מטריה חבויה בדלתות הקדמיות, ממש כמו ברולס רויס.

הגעה לישראל: הסופרב החדשה צפויה לקראת סוף השנה, ואז גם ייוודעו מחיריה בשוק המקומי.

2. שובו של טוסון: יונדאי ix35 מוחלף

יונדאי טוסוןצילום: יונדאי

אחרי שש שנים, יונדאי מחליפה את ix35 וחוזרת לשם טוסון, כשם קודמו של ix35. למעשה, גם הדגם המוחלף שווק כ"טוסון" בארה"ב ובמזרח אסיה. הדגם מציג עיצוב שנראה כמו התפתחות של ix35 המוכר, אך ספורטיבי יותר. לך מסייעת הקטנת גובה המכונית בכ–5 ס"מ והארכתה בכ–7 ס"מ, ל–448 ס"מ. גם בסיס הגלגלים התארך, ב–3 ס"מ, ואורכו הוא 267 ס"מ.

לטוסון יהיו מנועי טורבו כמקובל כיום. המנוע העיקרי בהיצע בישראל יהיה בנזין בנפח 1.6 ליטרים, שמפיק 176 כ"ס. הוא ישודך לתיבת הילוכים רובוטית כפולת מצמד, עם שבעה יחסי העברה. באירופה תוצע גם גרסה ידנית עם מנוע בנפח זהה אך ללא מגדש טורבו, שמייצר 135 כ"ס. האירופים גם יוכלו לרכוש גרסאות דיזל, עם מנוע בנפח 2.0 ליטרים שמספק 136 או 184 כ"ס.

בשורה נוספת בטוסון היא שפע אביזרי בטיחות, רובם לא יוצעו כסטנדרט. ביניהם התראה על סטייה מנתיב, ניטור שטחים מתים ובלימת חירום אוטומטית.

הגעה לישראל: כנראה שלקראת סוף השנה.

3. רנו קדג'אר: רכב פנאי שפוזל לסין

רנו קדג'ארצילום: רנו

לא רבים שמו לב, אבל לרנו היה רכב פנאי בינוני בשם רנו קוליאוס, שבשל עיצוב פושר ואיכות לא גבוהה לא זכה להצלחה בעולם. מחליפו מנסה לשנות את התמונה, עם מראה בולט יותר ותכנון שנועד יותר לכביש מאשר לשטח.

השם של רכב השטח הוא קדג'אר (Kadjar) - ואין לו משמעות של ממש. הוא מבוסס על הפלטפורמה של ניסאן קשקאי החדש, אך הוא גדול יותר, ואורכו הכולל הוא 445 ס"מ. למרות גודלו, יש לו חמישה מושבים ולא שבעה.

פרטים טכניים מלאים טרם פורסמו, אך ניתן לשער כי ההיצע יכלול מנועי טורבו־בנזין קטנים ותיבת הילוכים רובוטית כפולת מצמד, בדומה לרנו קפטור. אגב, עבור רנו הבשורה האמיתית של הקדג'אר היא הפנייה לשוק הסיני. יהיה זה הדגם הראשון של היצרן הצרפתי שייוצר בסין, כדי להגדיל את המכירות בשוק הרכב הגדול בעולם.

4. פולקסווגן טוראן: לא רק למוניות

פולקסווגן טוראןצילום: וולקספגן

המיניוואן הבינוני של פולקסווגן מוכר בישראל בעיקר כמונית. הדור השלישי שלו, שמוצג בז'נווה, עשוי לשנות את התמונה.

הוא מתבסס על רצפת הגולף, אך מציע בסיס גלגלים ארוך יותר של 279 ס"מ, והוא גדול בהרבה גם מהדור הקודם של הטוראן, רחב ב–4 ס"מ וארוך ב–13 ס"מ. הטוראן דווקא קל יותר מקודמו, ב–62 ק"ג. היצע המנועים כולל יחידות בנזין ודיזל, כולן עם מגדש טורבו. מנועי הבנזין הם בנפח של 1.2–1.8 ליטרים, עם 110–180 כ"ס. מנועי הדיזל, בנפחים של 1.6–2.0 ליטרים, מפיקים בין 110 ל–190 כ"ס. הגרסה העיקרית בשוק הישראלי תצויד כנראה במנוע בנזין בנפח 1.4 ליטרים עם 150 כ"ס.

לטוראן עיצוב חדש ורבוע פחות, המזכיר את זה של הפאסאט החדשה, ואת הקו היוקרתי משלימה גם סביבת הנהג. מפרט הבטיחות ארוך, וכולל בלימה אוטונומית, בקרת שיוט מסתגלת והתראה על תנועה חוצה. בתחום הנוחות יש גם מערכת מולטימדיה גדולת מסך (שמונה אינצ'ים), שמתממשקת עם מערכות ההפעלה אנדרואיד ו–iOS.

פולקסווגן מציגה בתערוכה גם מהדורה מעודכנת של המיניוואן הגדול שלה, שאראן, שלא צפוי להגיע לישראל, ושל המסחרית הקלה קאדי.

הגעה לישראל: תחילת 2016.

5. מרצדס־מייבאך S600 פולמן: לאריסטוקרטים

מרצדס־מייבאך S600 פולמן

כמו לאריסטוקרטית אמיתית, גם לגרסה זו של מרצדס S–קלאס יש שם ארוך ובעל היסטוריה ארוכה. למעשה, לא רק השם שלה ארוך. אורכה הכולל של הלימוזינה הגרמנית הוא 650 ס"מ, ובסיס הגלגלים שלה נמתח ל–442 ס"מ, כמו של רכב פנאי ממוצע. מייבאך היה שמו של מותג אולטרא־יוקרה של מרצדס עד לפני שלוש שנים, וכיום השם מסמן את סדרת המכוניות האריסטוקרטיות של מרצדס.

פולמן הוא שם שניתן לכמה לימוזינות של מרצדס בעבר. הראשונה בהן, מ–1964, זכתה לפרסום כמכונית של אמנים וראשי מדינות רבים, ובהם קיסר יפן הוריהטו, האפיפיור פאולוס השישי, אידי אמין דיקטטור אוגנדה ושליט צפון קוריאה קים איל סונג.

למרות האורך העצום, לפולמן רק שישה מושבים, כנראה רק אחד יותר מזה של המכונית שלכם. המרחב עצום וכולל רשימה ארוכה אביזרים, כולל כוסות שמפניה מכסף, מסך טלוויזיה עם מערכת קול מתוחכמת, זכוכית חסינת קול בין הנהג לנוסעים וכורסאות רחבות עם שולחן עבודה במקום מושבים מאחור. המכונית תוצע, כמתבקש, גם בגרסה ממוגנת ירי.

כדי שהמכובדים במושב האחורי יגיעו ליעדם בזמן תצויד הלימוזינה במנוע בנזין בן 12 צילינדרים בתצורת V. נפחו הוא 6.0 ליטרים ובעזרת מגדש טורבו הוא מפיק 530 כ"ס. נתוני צריכת הדלק לא פורסמו, וגם לא המחיר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker