חוכמת ההמונים |

ביצועים, צריכת דלק, או סחירות - מה באמת חשוב כשבוחרים מכונית משפחתית

מדריך מקוצר שיעזור לכם להבין כיצד לבחור את המכונית המשפחתית הטובה בישראל

דניאל שמיל
דניאל שמיל

בשבועות האחרונים אתם מדרגים את המכוניות המשפחתיות הפופולריות בישראל בפרויקט . כל המכוניות שברשימה עברו בדיקה יסודית ומקפת של כתבי רכב ומומחים מקצועיים, וכולן זכו לציונים מפורטים - אבל מעניין אותנו לדעת מה אתם חושבים, הנהגים שמכירים את המכוניות מצוין. אנחנו בוחנים את המכונית יום או יומיים, אבל אתם מכירים אותן היטב ויכולים לספר לנו איך הן בחיי היום-יום.

במקביל לסדרת כתבות על התכונות החשובות במכונית הכנו מדריך מקוצר שיעזור לכם להבין כיצד לדרג את המכונית ולהשתתף בדירוג של חוכמת ההמונים לבחירת המכונית המשפחתית הטובה בישראל:

  • ביצועים – איך מגיבה המכונית לפקודות שלכם

הכוונה היא לביצועים ביום-יום - התאוצות והקלות שבה היא צוברת מהירות. ביצועים הם לא בהכרח הקריטריון החשוב ביותר במכונית, אך במכוניות חלשות יחסית, כמו סובארו B3 או הדור הקודם של פורד פוקוס, הביצועים הגרועים פגמו במכירות ופגעו בערכן בשוק המכוניות המשומשות.

  • צריכת דלק – האם צריכת הדלק עומדת בציפיות שלכם

לכאורה, ההשוואה בין הדגמים הנסקרים בחכמת ההמונים אינה הוגנת. לאחד הדגמים, רנו פלואנס, יש מנוע דיזל חסכוני ולאחרים טכנולוגיות חסכוניות כמו מנועי טורבו או תיבת הילוכים רציפה. אבל, איננו מבקשים מכם לרשום מהי צריכת הדלק של המכונית אלא עד כמה צריכת הדלק טובה ביחס לציפיות שלכם. כאשר קניתם את המכונית, או שקיבלתם אותה בליסינג, הובטחה לכם צריכת דלק מסוימת (על בסיס נתונים מוצהרים של היצרן), עד כמה המכונית עומדת בציפיות?

  • נוחות – עד כמה אתם "מרגישים" את הנסיעה והאם המכונית מרווחת מספיק

במובן הצר של המילה, הנוחות היא היכולת של המכונית לשכך את המהמורות ושאר פגמי הדרך. אבל מכונית נוחה באמת מצליחה להשאיר מחוץ לתא הנוסעים גם את רעשי הרוח והכביש. במובן רחב יותר של המילה, הנוחות היא גם מרווח הפנים של המכונית והשימושיות שלה, כלומר, עד כמה תא המטען רחב ונוח לשימוש.

  • אמינות – כמה המכונית "רואה מוסך"

אחד הנושאים החשובים ביותר ב"חכמת ההמונים". אנחנו יכולים לבחון מכוניות חדשות, אבל אי  אפשר יהיה לחזות עד כמה הן יתקלקלו וייכנסו למוסך באופן בלתי מתוכנן. לכן, נשמח לשמוע מה החוויות שלכם, הנהגים. האם המכונית מתקלקלת, האם הגעתם למוסך באופן לא מתוכנן או שראיתם נורות נדלקות על לוח המחוונים? זהו אחד הקריטריונים המרכזיים בבחירת מכונית, ונשמח לדעת עד כמה המכוניות אמינות באמת.

  • סחירות - כמה קל למכור את המכונית במחיר השוק

רגע האמת של המכונית מגיע בתום כמה שנות שימוש. גם אם שירתה אתכם נאמנה, יכול להיות שאחרים לא כל כך ירצו אותה. פעם אמרו שמכונית "שומרת על ערכה", אך כיום ברור כי כולן מאבדות ערך במהירות, והסחירה יותר היא שזו שמאבדת קצת פחות מערכה. בשוק המכוניות הצפוף והמוצף מכונית סחירה היא שנמכרת במהירות הרבה ביותר, שעל מחיר מחירון אין ממש על מה לדבר.  אם כבר מכרתם את אחת המכוניות ברשימה, או שאתם נוהגים בכזאת ומתכננים למכור בקרוב, ספרו לנו מה אתם חושבים על הסחירות של הדגמים. איזה תגובות אתם מקבלים על המכונית ועד כמה קל יהיה, להערכתם, למכור אותה?

הצביעו עכשיו:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום