דניאל שמיל

האישור האחרון ניתן, והרכבת מתחילה להתכונן להסבת הרכבות להנעה חשמלית. ועדת השרים לענייני פנים, שירותים ושלטון מקומי אישרה אתמול את התוכנית להסבת כל מסילות הרכבת לחשמל. בכך, מסתיים השלב הסטטוטורי באישור התוכנית, לקראת החלטות במכרזים השונים ליישומה. הוועדה לתשתיות לאומיות (הות"ל) כבר אישרה את התוכנית והכריזה עליה כפרויקט בעל חשיבות לאומית.

תוכנית חשמול הרכבת כוללת הסבה לחשמל של 420 ק"מ של קווי מסילות קיימים ומתוכננים, הקמת תחנות השנאה וכן מערכות שליטה ובקרה, הנלוות לחשמול המסילה. הקווים הראשונים שיופעלו בחשמל הם הקו המהיר לירושלים (מהרצליה ועד תחנת האומה) וקו הרכבת עכו־כרמיאל, המוקמים בימים אלה. העלות הכוללת של המהלך, כולל רכש קרונות וקטרים, מוערכת ביותר מ-12 מיליארד שקל.

שר התחבורה, ישראל כ"ץצילום: אוליבייה פיטוסי

גורמים בענף התשתיות טוענים כי לוחות הזמנים לפרויקט החשמול קצרים מדי, וכי הסבירות שתשתית חשמלית לרכבת חשמלית תונח לאורך הקו המהיר לירושלים, שפתיחתו מיועדת לראשית 2018, נמוכה מאוד. ברכבת מודים כי לוח הזמנים "מאתגר" ונערכים לקצר לוחות זמנים ולהאיץ מכרזים שונים.החשמול אמור לתרום למהירות הרכבות (שיוכלו להגיע עד 220 קמ"ש), שיוכלו להאיץ ולהאט מהר יותר, לאפשר רכבות ארוכות יותר ורבות קיבולת, להפחית את עלויות התחזוקה (ב-30%), לשפר את האמינות, להפחית את עלויות האנרגיה (ב-20%) וכמובן להפחית זיהום אוויר ורעש.

שר התחבורה, ישראל כ"ץ, אמר כי "פרויקט חשמול הרכבת ישפר את השירות לנוסע ויגביר את רמת האמינות והדיוק של הרכבת". מנכ"ל רכבת ישראל, בועז צפריר, אמר כי "העברת רכבות מהירות יותר ובתדירות גבוהה יותר תחזק מטרופולינים נוספים פרט לגוש דן, כמו חיפה, באר שבע וירושלים, תסייע בצמצום פערים, תרחיב את מגוון אפשרויות המגורים והתעסוקה ותביא רווחה גדולה יותר לנוסעים".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker