נהגי המוניות דורשים פיצויים: "העבודה בדרום נעצרה"

"אין תיירים, אנשים לא יוצאים לבלות, וההכנסה היומית ירדה מ–850 ל–400 שקל בלבד ■ רוב הזמן אני נוסע ריק", טוען נהג מונית מאזור המרכז ■ יו"ר איגוד נהגי המוניות הארצי, יהודה בר־אור, צפוי להיפגש בשבוע הבא עם אנשי משרד האוצר ולדרוש מהם פיצוי: "לא רצינו לדבר עד שתיגמר המלחמה, אבל אם לא נצעק - לא יישארו לנו פיצויים"

דניאל שמיל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים11
דניאל שמיל

"זאת תאונות שרשרת, כל העבודה נעצרה" - כך מתאר ערן הדר, נהג מונית מאזור המרכז, את המצב של ענף המוניות בחודש האחרון, בצל מבצע צוק איתן. "אין תיירים, אנשים לא יוצאים לבלות. ההכנסה היומית ירדה מ–850 ל–400 שקל בלבד. רוב הזמן אני נוסע ריק", הוא אומר.

"אני מעדיף לעמוד במקום מאשר לחפש אנשים ברחוב", מסביר הדר. "חבל להסתכן בדו"חות חניה ובקנסות מהמשטרה אם אין אנשים, אז אני מחכה להזמנה. כל פעם שיש דיווח על סיום המבצע או הפסקת אש, אני קם עם רוח ספורטיבית, אבל אז יש עוד מתקפה או פיגוע, ואני לא רואה את ההתאוששות. אבל זו תקופה - זה יעבור בסוף".

אורון שרם, נהג מונית מגוש דן, מגדיר את הפגיעה אף כקשה יותר. "העבודה ירדה ב–60%–70%", הוא אומר. "הרבה אנשים בבית, מעדיפים להיות כמה שיותר עם הילדים בגלל החופש הגדול. אין בכלל תיירים, ובדרך כלל אלה חודשי השיא של התיירות. יש אולי 10% ממספר התיירים שאנחנו רגילים אליו. בשביל להתחיל להרוויח ולהחזיר את עלויות ההפעלה, אני צריך לפחות 350 שקל ביום. במצב הנוכחי, צריך לפחות 8 שעות עבודה כדי להרוויח את הסכום הזה. אחרי יום עבודה שלם אתה מסיים עם הלשון בחוץ, ושמח אם בכלל הצלחת לחזור הביתה עם 100 שקל". שרם מוסיף כי "הענף נשחק לגמרי. לדעתי, צריך לבטל לגמרי את המסים על החודשיים האלה של הקיץ".

יהודה בר־אור, יו"ר איגוד נהגי המוניות הארצי, טוען כי המצב כיום חמור מאי פעם. "המצב בדרום הגיע לאפס עבודה, ובתל אביב העבודה ירדה ביותר מחצי", הוא אומר. "גם בירושלים ניכרת ירידה בנסיעות, ורק מהצפון אני לא שומע תלונות, אף שגם לשם מגיעים פחות תיירים".

נהג המונית אורון שרםצילום: מוטי מילרוד

לדברי בר־אור, המצב בתל אביב חריג. "בעבר, תל אביב סיפקה עבודה לנהגים מכל המדינה", הוא אומר. "תמיד היתה עבודה בעיר, וכיום מגיעים אליה נהגים מירושלים ומהדרום. גם במבצעים הקודמים, נהגים הגיעו מאשדוד ומאשקלון לעבוד בתל אביב, אבל עכשיו גם תל אביב תחת טילים, ואלפי מוניות מסתובבות ריקות". לדבריו, נהגי מוניות רבים אף מסיעים חיילים בחינם, כי ממילא אין ביקוש למוניות.

בר־אור אמור להיפגש בשבוע הבא עם אנשי משרד האוצר ולדרוש מהם פיצוי. "נהגי מוניות חייבים לקבל פיצוי, לפחות עד לטווח של 40 ק"מ מרצועת עזה. לא רצינו לדבר עד שתיגמר המלחמה, אבל אם לא נצעק, לא יישארו לנו פיצויים".

עלייה של 5% בנסיעות בגט טקסי

אברהם פריד, מנכ"ל ארגון הגג של ענף המוניות, מצטרף לדרישה לפיצויים: "אנחנו לא מוגדרים חקלאים או עצמאים, אבל גם אותנו צריך להביא בחשבון. ענף המוניות נפגע בחודש האחרון בדרך שמזמן לא הכרנו. אין תיירות חוץ או פנים ואין תנועה בדרום. בנתב"ג רק מסיעים את העובדים בשדה, ואין תיירים שמגיעים משם. יש 22 אלף מוניות במדינה, והנהגים צריכים לעבוד. גם להם מגיע פיצויים כשיש אסון לאומי כזה".

יהודה בר אור
יהודה בר אורצילום: טלי מאייר

"אנחנו נפגעים כמו כולם בדרום", אומר ישראל כץ, נהג מונית מאשקלון. "תנועת האנשים ברחוב דלילה ביום, ובלילה זה שיממון מוחלט. במקרה הטוב, הנסיעות ירדו ב–70%. אנשים מסתגרים בבתים, לא עושים קניות ולא מגיעים להופעות ולמסיבות. אנחנו מרגישים שאנחנו קרובים לגבול, במצב מלחמה. אני מקווה שמשרדי הממשלה יתנו לזה מענה הולם, ונקבל מענקי פיצוי והלוואות שהם הכרחיים לכל העסקים הקטנים כאן, ובהם המוניות".

ואולם בתוך הקשיים שחווה ענף המוניות, יש גם מי שמרוויח מהמצב. שירות הזמנת המוניות המקוון גט טקסי מדווח על עלייה של 5% בנסיעות לעומת יוני 2014. יתרה מכך, בערי הדרום, כמו אשדוד ואשקלון, הגידול בנסיעות בתוך העיר הוא 700%, טוענים בגט טקסי. לעלייה המפתיעה יש כמה סיבות: ראשית, גט טקסי הוא שירות שנמצא עדיין בחדירה לשוק, ומציג עלייה מתמדת במספר המשתמשים.

בנוסף, כשמסוכן להסתובב בחוץ, יש יתרון בשירות שבו המונית מגיעה עד לבית, ואין צורך לחכות לה בחוץ. מוניות גם מספקות תחושה ביטחון לעומת נסיעה אטית יותר, באוטובוס או רכבת. התשלום באשראי חוסך את ההליכה לכספומט, שנדרשת לעתים לפני שימוש במונית.

"הנוסעים לא רוצים אזעקה באמצע נסיעה, ועם מונית הם פחות זמן על הכביש לעומת אוטובוס, והם גם לא צריכים לחכות למונית למטה", אומר מקס דבלה, נהג מונית של גט טקסי מאשדוד. דבלה מספר כי כמעט לא עוצרים מוניות ברחוב באשדוד בימים אלה, וגם תיירים נעדרים מהעיר הדרומית. "יש מעט מאוד תיירים, אולי עשירית ממה שאני זוכר בשנה שעברה, וגם להם כבר יש אפליקציית גט טקסי", הוא אומר.

כשנשמעת אזעקה באשדוד, מספר דבלה, "אנחנו עוצרים בצד, ותופסים מחסה בבניין קרוב. יש לנו יותר זמן כאן מאשר בשדרות או באשקלון. הרבה פעמים אני צריך להרגיע את הנוסעים שאתי. לפעמים זו האזעקה הראשונה שתופסת אותם בכביש, אבל אני כבר רגיל".

צילום: אילן אסייג

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker