אין רכבת? קחו אוטובוס: הקו המקדים לרכבת הקלה בת"א יפעל ב-1 באוגוסט

הרכבת הקלה בתל אביב עוד רחוקה, וקו ראשון יפעל רק ב-2022 לכל המוקדם, אך לקראת תחילת עבודות המינהור והחפירה מתכננים במשרד התחבורה ובנת"ע להפעיל "קו מקדים" ■ הקו החדש ייקרא קו מספר 1, והוא מיועד לפעול בתדירות של אחת ל-6 דקות

דניאל שמיל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

הרכבת הקלה בתל אביב עוד רחוקה, וקו ראשון יפעל רק ב-2022 לכל המוקדם, אך לקראת תחילת עבודות המינהור והחפירה מתכננים במשרד התחבורה ובנת"ע להפעיל "קו מקדים", אוטובוסים רבי קיבולת (מהסוג המשמש במטרונית בחיפה) שייסעו בתוואי המיועד של הרכבת הקלה, מפתח תקוה לבני ברק דרך רמת גן, מרכז תל אביב, יפו ובת ים. משרד התחבורה הודיע באחרונה לעיריות הרלוונטיות כי הוא מתכנן להפעיל את הקו כבר ב-1 באוגוסט. לפני כן, עליו להשלים עבודות של הקצאת נתיב תחבורה ציבורית וצביעתו באדום, וייתכן שגם שינויים בתחנות האוטובוסים.

האוטובוסים שישמשו את הקו כבר נרכשו והגיעו לארץ לפני יותר משנה וחצי, ובינתיים אוחסנו בשמש וייתכן כי ניזוקו. 90 אוטובוסים כבר נרכשו בעלות של כ-115 מיליון שקל. אחד המכשולים להפעלתם היה מכונות לרכישת כרטיסים ותיקופם, שאמורות היו להיות מותקנות על המדרכות.

טקס הכרזת זכיין הרכבת הקלה, דצמבר 2006צילום: קובי גדעון

לאחר דין ודברים עם העיריות, שהתנגדו לכך, הוחלט להתקין מכונות כאלה בתוך האוטובוסים עצמם. באוטובוסים כאלה לא ניתן לרכוש כרטיסים מהנהג עצמו. נת"ע תכננה להתקין גם שלטים אלקטרוניים בתחנות, וכנראה שגם הפעלתם של אלה תידחה.

הקו החדש ייקרא קו מספר 1, והוא מיועד לפעול בתדירות של אחת ל-6 דקות. החברה המפעילה תהיה דן ולא ברור אם ההכנות יושלמו עד ל-1 באוגוסט. האוטובוסים ייראו מעט שונה מהאוטובוסים המוכרים, ותהיה להם קיבולת של כ-200 איש (בישיבה ובעמידה), אך אין לצפות לכלי תחבורה מהפכני. האוטובוסים יפעלו בנתיבי תחבורה ציבורית רגילים בחלק מהדרך, ובחלקים אחרים במסלולים רגילים, שם ייתקעו בפקקים כמו כל מכונית אחרת. גם קדימות ברמזורים לא מתוכננת בשלב זה.

ממשרד התחבורה נמסר כי "הקו האדום בתל אביב צפוי לפעול החל מ-1 באוגוסט. בשלב הראשון, יוקמו בתוך כל אוטובוס שני מכשירי טעינה ותיקוף לכרטיס בודד ובשלב הבא, יוקמו עמדות טעינה גם מחוץ לאוטובוסים".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker