סופרבוס מתאוששת: זכתה בהפעלת קווי תחבורה ציבורית בעמקים

מדובר בהישג חשוב לסופרבוס, שהפסידה באחרונה במכרז גדול אחר, של אזור מודיעין, לוד ורמלה, איבדה כמה מאזורי הפעילות שלה ופועלת כיום רק בבית שמש ובפרוזדור ירושלים

דניאל שמיל
דניאל שמיל

חברת התחבורה הציבורית סופרבוס זכתה באחרונה במכרז להפעלת תחבורה ציבורית באזור אשכול העמקים, כך נודע ל-TheMarker. סופרבוס, הנמצאת בבעלות משפחת בליליוס, תחליף את החברות אומני אקספרס, קווים, אגד ואפיקים (שרכשה את ואוליה), ותשרת את עמק עמק יזרעאל, עמק בית שאן ובקעת כנרות, כולל קווים עירוניים בעפולה, בית שאן, טבריה, דלית אל כרמל, עוספיא וקרית טבעון. סופרבוס תפעיל אוטובוסים גם בין הערים וכן קווים בינעירוניים ביניהן לחיפה.

מדובר בהישג חשוב לסופרבוס, שהפסידה באחרונה במכרז גדול אחר, של אזור חשמונאים (מודיעין, לוד ורמלה), איבדה כמה מאזורי הפעילות שלה ופועלת כיום רק בבית שמש ובפרוזדור ירושלים.

במסגרת המכרז, מתוכננים שינויים בקווי התחבורה הציבורית הכוללים תגבור של קווים רבים, שיפור של המסלול והוספה של קווים חדשים. המכרז נערך במסגרת מגמה של משרד התחבורה לאחד בין אשכולות (אזורי הפעלה של תחבורה ציבורית) קטנים, ובכך גם לצמצם את מספר מפעילי התחבורה הציבורית בישראל.

לפי מסמכי המכרז, נדרש תגבור של 20% בהיקף הנסיעות. בצפון יותקנו עמדות כרטוס, לרכישת כרטיסים ותיקופם מחוץ לאוטובוס. בתוך האוטובוסים יותקנו מערכת ניטור נהיגה ומערכת עזר לנהג (לשמירת מרחק ומעבר נתיב לא מתוכנן), וגם שירותים לנוסעים - רשת אלחוטית ומטעני USB.

אוטובוס של סופרבוסצילום: ניר כפרי

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ