אחוזות החוף תציע תשלום ללא עצירה בעמדת התשלום בחניונים בתל אביב

השירות החדש יושק תחת השם "החניון המהיר", ובמסגרתו ייגבה התשלום באופן אוטומטי ללא מעבר בעמדת תשלום

דניאל שמיל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
דניאל שמיל

אחרי שאפליקציית גט טקסי איפשרה לנוסעים לשלם באופן אוטומטי במונית מבלי לאשר את התשלום, מנסות החברות פנגו פלוס וסלופארק להפעיל מודל דומה גם בחניונים, יחד עם החברה העירונית התל־אביבית אחוזות החוף. השירות החדש יושק תחת השם "החניון המהיר", ובמסגרתו ייגבה התשלום באופן אוטומטי ללא מעבר בעמדת תשלום. סקר שערכה פנגו מגלה כי חניה בחניונים היא פתרון מועדף בקרב נהגים, שחוסך את חיפוש החניה, אך הם נרתעים מעמדות התשלום שמצריכות המתנה בתור - בניגוד לחניה ברחוב שעליה ניתן לשלם באפליקציה.

מנויי פנגו וסלופארק יוכלו להירשם לשירות החדש, ואחר כך יוכלו להיכנס לחניון ולצאת ממנו כאשר התשלום נעשה באופן אוטומטי, בהתאם לזמן החניה. בכניסה לחניון יקבל הנהג מסרון על כך שרכבו זוהה. גם ביציאה מהחניון יתקבל מסרון בטלפון, הפעם עם סכום החיוב, שיפורט גם בחשבונית החודשית. פנגו הוסיפה אפשרות לנווט מתוך האפליקציה אל "החניון המהיר" הקרוב.

כיום ניתן לבחור בשני מסלולים - אישור קבוע לתשלום דמי החניה או מתן אישור חד־פעמי לכל חניה בנפרד. כיום עדיין נדרש הנהג לקחת כרטיס חניה, אך אין צורך לשמור אותו. בקרוב תציג אחוזות החוף מנוי לכל החניונים המזהה את המכונית לפי לוחית הרישוי שלה, ואפשר יהיה להיכנס ולצאת מהחניון ללא כרטיס. בסוף החודש יתבצע חיוב של כל החניות באותו חודש.

יו"ר חברת אחוזות החוף, עופר שחל, אומר כי "אחוזות החוף היא חברת החניונים המתקדמת ביותר בישראל, עם מערכת מחשוב מתקדמת וחניונים חכמים. הסמארטפון נהפך לערוץ המרכזי שדרכו אנו צורכים את התוכן והמידע שלנו, והחזון הוא להצעיד את החברה לקדמה טכנולוגית שתהפוך את החניה לקלה ונוחה".

רועי אלבז, מנכ"ל פנגו פלוס, אומר כי "הפיתוח החדש מתכתב עם החזון השיווקי של פנגו פלוס, להפוך לארנק הסלולרי לנהג".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker