בעלי מוניות מותאמות לנכים יקבלו הנחות על אגרת הפעלת המונית

משרד התחבורה פירסם תקנות חדשות המעניקות לנהגי המוניות הנחות של עשרות אלפי שקלים ברכישת הזכות הציבורית להפעלת מונית (מספר ירוק) ■ התקנות נותנות יתרון לתחנות מוניות שיפעילו לפחות 50 מוניות ספיישל המותאמות לנכים על כיסא גלגלים

דניאל שמיל
דניאל שמיל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
דניאל שמיל
דניאל שמיל

בניסיון לעודד רכישת מוניות מותאמות לנכים, משרד התחבורה פירסם תקנות חדשות, המעניקות לנהגי המוניות הנחות של עשרות אלפי שקלים ברכישת הזכות הציבורית להפעלת מונית (מספר ירוק). התקנות נותנות יתרון לתחנות מוניות גדולות (תאגיד מוניות), שיפעילו לפחות 50 מוניות ספיישל המותאמות לנכים על כיסא גלגלים. תאגיד כזה ישלם אגרה סמלית של עשרת אלפי שקלים עבור כל מספר ירוק, במקום כ-245 אלף שקל.

לעומת זאת, נהגים יחידים שאינם פועלים במסגרת תאגיד ויבקשו להפעיל מונית הנגישה לנכים יוכלו לרכוש את הזכות הציבורית בהנחה של 50% מגובה האגרה שנקבעה בתקנות. ועדת המשנה של ועדת העבודה והרווחה בכנסת אישרה אתמול את התקנות, ולאחר הצגתן בועדת העבודה והרווחה הן ייחתמו על ידי שר התחבורה וייכנסו לתוקף.

התקנות קובעות כי גיל הרכב לא יעלה על 3 שנים, ויותקנו בו מעקה הרמה לכיסא גלגלים או מעלון מיוחד המאפשר עלייה וירידה נוחה של נכים בכיסא גלגלים. תאגיד המוניות יידרש לספק שירות ללקוח בתוך 30 דקות לכל היותר ממועד הקריאה של הנכה.

מוניות. "זכותם של נכים לנהל אורח חיים סדיר כשאר האוכלוסייה גם בתחבורה הציבורית"צילום: עופר וקנין

ההנחות ברכישת הזכות הציבורית יינתנו ל-500 הבקשות (מספרים ירוקים) הראשונות שיוגשו למשרד התחבורה. המשרד יאפשר להעניק 500 רישיונות נוספים, בהתאם להמלצת המפקח על התעבורה במשרד התחבורה. שר התחבורה, ישראל כ"ץ, אמר כי זהו צעד נוסף של משרד התחבורה ביישום תקנות הנגישות בתחבורה הציבורית בישראל.

"זכותם של הנכים לנהל אורח חיים סדיר ורגיל כשאר האוכלוסייה ובכלל זה גם בתחבורה הציבורית. כל מדינה נמדדת בין השאר ביחסה לנכים, ולמדינת ישראל שבה חיים מאות אלפי נכים, כתוצאה ממלחמות, פעולות איבה ותאונות, יש חובה ראשונה במעלה לדאוג לנכיה", הדגיש כ"ץ.

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker