זול יותר לעשות טסט: מחיר העמדת רכב למבחן נהיגה יירד ב-50%

המחיר למבחן נהיגה יוגבל לסכום של עד 240 שקל, בעוד שכיום משלמים התלמידים (והוריהם) עד 500 שקל לכל טסט, רק על המכונית שמועמדת למבחן ■ ההחלטה התקבלה בעקבות ניתוח כלכלי שערך אגף הכלכלה במשרד התחבורה לשוק לימוד הנהיגה בישראל

דניאל שמיל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

שר התחבורה, ישראל כ"ץ, הודיע הבוקר כי מחיר העמדת הרכב לטסט יירד בקרוב למחצית. החיסכון לנהגים הצעירים צפוי להגיע לכ-70 מיליון שקל לשנה. במבחן הנהיגה המעשי (טסט), נבחן התלמיד ברכבו של המורה. עד כה, חויבו התלמידים במחירי של ארבעה שיעורים על העמדת המכונית למבחן, כלומר, למעלה מ-400 שקל, אך כעת, לפי כ"ץ, "החלטנו להחזיר את המחיר לפיקוח וסיכמנו עם מורי הנהיגה שבתוך כחודש יתחילו לגבות מחיר של מקסימום שני שיעורי נהיגה על העמדת הרכב לטסט".

המחיר למבחן נהיגה יוגבל לסכום של עד 240 שקל, בעוד שכיום משלמים התלמידים (והוריהם) עד 500 שקל לכל טסט, רק על המכונית שמועמדת למבחן. ההחלטה התקבלה בעקבות ניתוח כלכלי שערך אגף הכלכלה במשרד התחבורה לשוק לימוד הנהיגה בישראל ובעקבות פניות רבות למשרד מתלמידי נהיגה, בעקבות השביתה האחרונה של בוחני הנהיגה. תלונות על המחיר הגבוה של העמדת רכב למבחן נשמעו גם בדיון שערכה ועדת הכלכלה של הכנסת.

כתבות נוספות באתר TheMarker:

כוכבים נופלים: מלכת הטלוויזיה 
נלחמת על הכתר

התפנית של רשתות השיווק: חלב, קוטג' וכרטיסים למופעי חנוכה

עלות הוצאת רישיון עבור התלמיד הישראלי עומדת על כ-6,000 שקל בממוצעצילום: דודו בכר

בניתוח של אגף הכלכלה נמצא כי עלות הוצאת רישיון עבור התלמיד הישראלי עומדת על כ-6,000 שקל בממוצע. כמו כן, מצוין בדו"ח, העמדת הרכב מתומחרת ב-400% יותר משיעור נהיגה, על אף שלא קיים פער משמעותי בעלות למורה הנהיגה עצמו. שר התחבורה הוסיף כי "אנחנו ממשיכים לקדם את התכנית להפרטת הטסטים כדי לייעל את השירות ולבטל את זמן ההמתנה. אני בטוח שיש לצעירים מה לעשות עם הכסף". לפי משרד התחבורה, בישראל מצטרפים לכבישים 120 אלף נהגים חדשים מידי שנה. ממוצע הטסטים לאדם עומד על שלושה ומחיר שיעור ממוצע עומד על 120 שקלים.

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker