הצעה: בטר פלייס תימכר לשלוש חברות תמורת כ-10 מיליון שקל

המנהלים המיוחדים של החברה מציעים למכור בנפרד את רשת הטעינה, את המכוניות שבמלאי ועמודי הטעינה ואת החומרה והתוכנה להחלפת הסוללות. בעלי המכוניות מתנגדים וטוענים שהשירות שיקבלו ייפגע

דניאל שמיל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
דניאל שמיל

בטר פלייס תימכר בחלקים לשלוש חברות שונות, תמורת 8.4 מיליון שקל בסך הכל (לא כולל מע"מ)- כך מציעים המנהלים המיוחדים של החברה בדו"ח ששלחו אתמול לבית המשפט. ואולם, בעלי המכוניות מתנגדים להצעה, וטוענים כי השירות שהם יקבלו ייפגע מאוד מכיוון שההצעה אינה כוללת את תחנות החלפת המצברים, ולכן בית המשפט דחה את ההחלטה ליום חמישי, בתקווה כי המנהלים המיוחדים יגיעו להסכמות עם בעלי המכוניות.

זהו הניסיון השלישי למכור את בטר פלייס, אחרי ששני ניסיונות קודמים - ביולי ובספטמבר - למכירתה כשלו, מכיוון שהרוכשים לא הצליחו לשלם על החברה.ואולם בהצעה הנוכחית הצעות הרכש לא כוללות הפעלה של התחנות להחלפת סוללות, שמאפשרות להאריך את טווח הנסיעה של המכוניות בין טעינות, ולכן בעלי המכוניות מתנגדים לכך. כך, המכוניות יוכלו לנסוע רק כ–100 ק"מ, לפני שיידרשו לטעינה של כשמונה שעות. בנוסף, 359 המכוניות שבמלאי בטר פלייס, ייוצאו לחו"ל, ולא יימכרו בישראל.

לפי ההצעה, רשת הטעינה והמערכות התומכות בה, בנוסף ל–42 מכוניות משומשות שהוחזרו מחברות ליסינג, יימכרו לחברת ג'ינרג'י הישראלית, תמורת 1.2 מיליון שקל (לא כולל מע"מ). 359 המכוניות שבמלאי, ועמודי הטעינה למכוניות וסוללות מהמלאי יימכרו לשותפות של חברת Nation-E הישראלית, שנמצאת בבעלות דניאל יאמר, ו-Even האיסלנדית. החברות ירכשו גם כמה רכבי אבטיפוס שישמשו לחלקי חילוף תמורת 5.7 מיליון שקל (ללא מע"מ). המכוניות והציוד מיועדים ליצוא ולמכירה בחו"ל.

החלק האחרון, חומרה ותוכנה להחלפת סוללות, יימכר לפי ההצעה לחברה הנדל"ן האמריקנית טראקאפ תמורת 1.5 מיליון שקל.

הסכום הכולל שישולם עבור בטר פלייס - 8.4 מיליון שקל - נמוך מהצעות הרכישה הקודמות. קבוצת מרקור הציעה בעבור החברה 11 מיליון שקל בניסיון הקנייה שלה, וקבוצת אברמוביץ' הציעה 18 מיליון שקל . ואולם, שתי החברות לא הצליחו לגייס את הכספים, וערכה של בטר פלייס ירד והלך.

הפעם, מקפידים המנהלים המיוחדים, עורכי הדין סיגל רוזן־רכב ושאול קוטלר, על תשלום מראש. Nation-E ו–Even יעבירו את התשלום בתוך 48 שעות מאישור העסקה וג'ינרג'י תשלם 30% מהסכום בתוך 72 שעות מאישור, והיתרה בתוך שבעה ימים. העברת הבעלות, מדגישים המנהלים המיוחדים, תתבצע רק לאחר תשלום של מלוא התמורה. זאת, אם בית המשפט יאשר את ההחלטה.

הדו"ח שהוגש לבית המשפט כולל גם פירוט של מתחרים נוספים על בטר פלייס, בהן הצעה של חברת Car Charging (שמשתמשת בשם של חברת מדף בשם רצות לחופה בע"מ), חברת תמיר לסחר ברכב, יבואנית הטרקטורים מיפרם וגם אנשי עסקים פרטיים. כולם הציעו סכומים נמוכים בהרבה מאלה שהחברות להן ממליצים המנהלים המיוחדים למכור.

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום