קבוצת מרקור תציע את המכוניות ממלאי בטר פלייס ב-80 אלף שקל

מדובר בכ-350 מכוניות שבטר פלייס רכשה מרנו, אך לא הספיקה לשחרר ממכס לפני שפשטה רגל

דניאל שמיל
דניאל שמיל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
דניאל שמיל
דניאל שמיל

חברת נכסי הצלחה, הרוכשת של בטר פלייס, מתחילה לפעול וקבעה תג מחיר למכוניות מהמלאי של בטר פלייס שאוחסנו בנמל אשדוד ובמפעל רנו בטורקיה. ל-TheMarker נודע כי החברה מתכננת למכור את המכוניות, שלא היו בשימוש, במחיר של 80 אלף שקל. מחיר זה לא כולל את עלות החשמל, עליו יחויבו בעלי המכוניות העתידיים בנפרד.

מדובר בכ-350 מכוניות שבטר פלייס רכשה מרנו, אך לא הספיקה לשחרר ממכס לפני שפשטה רגל. למעשה, גם כעת עדיין אי אפשר לשחרר את המכוניות ממכס, מכיוון שבטר פלייס צריכה להפקיד ערבויות כדי לקבל שוב את רישיון היבואן שלה. המכוניות הן חדשות לגמרי ולא היו בשימוש, אך ייתכן והן סובלות מנזקים מסוימים בשל האחסנה הארוכה בשטח פתוח. חלק מאותן מכוניות יוצרו לפני יותר משנה, ולכן על בטר פלייס לרשום אותן על שמה ולמכור אותן כמשומשות.

בנוסף למכוניות אלה, לחברה יש גם כמה עשרות מכוניות משומשות ששימשו בעבר מכוניות הדגמה, וכן מכוניות שהיו בשימוש עובדי החברה או הוחכרו בליסינג, ומחירן טרם נקבע. מחירון לוי יצחק הסיר באחרונה את המכוניות החשמליות מהמחירון, ולפי מחירון יד2, המחיר של החשמליות הוותיקות ביותר, מ-2007, הוא 80 אלף שקל. מחירן של המכוניות כחדשות התחיל ב-121 אלף שקל. לבטר פלייס אין זיכיון ליבוא מכוניות נוספות מרנו, ועם גמר המלאי שלה לא תוכל למכור עוד מכוניות חדשות.

מכוניות של בטר פלייסצילום: עופר וקנין

כתבות נוספות באתר TheMarker:

פרשנות // ההתבטאויות של ארדואן עולות לטורקיה ביוקר

חמש שנים לקריסת ליהמן ברדרס: מי הבא בתור?

צחי מרקור רכש את בטר פלייס בשלהי אוגוסט, אחרי שהרוכשת המקורית של החברה אחרי פשיטת הרגל, קבוצת גרין אי.וי של יוסף אברמוביץ', לא הצליחה לעמוד בתשלום התמורה בעבור בטר פלייס. מרקור הוא איש נדל"ן וחניונים, ובבעלותו חברת "חניוני הצלחה". בעבר רכש את חברת הנדל"ן יורוטרייד והיה מעורב גם בחברות סטארט-אפ כמו חברת אבטחת המידע אפליקיור.

התוכניות של מרקור לגבי בטר פלייס עדיין אינן ברורות. בשבועיים האחרונים ממשיכה רשת הטעינה ותחנות החלפת המצברים (18 במספר) לפעול כסדרה, אבל החברה התחייבה בפני בית המשפט להפעיל רק 15 תחנות. לאחרונה פירסמה חברת נכסי הצלחה, באמצעותה רכש מרקור את בטר פלייס, סקר לפיו השימוש בתחנות בדרך לאילת נמוך מאוד וייתכן שהן ייסגרו והמשאבים המוקדשים להן ישמשו את תחנות החלפת הסוללות במרכז.

עלות הפעלת התחנות נאמדת בכ-100 אלף לחודש לכל תחנה, אך הפעלתן היא קריטית לשימוש במכוניות חשמליות. ללא התחנות, המכוניות ששיווקה בטר פלייס יכולות לנסוע רק כ-100 ק"מ לפני שהן נדרשות לטעינה ארוכה, והסוללות שלהן אף הולכות ודועכות, והטווח שהן מאפשרות מתקצר.

בטר פלייס, החברה לתשתיות רכב חשמלי שבה הושקעו 800 מיליון דולר, הכריזה במאי על פשיטת רגל. בתחילת יולי הוחלט למכור אותה לקבוצת משקיעים בראשות יוסף אברמוביץ', בשיתוף עמותת בעלי המכוניות החשמליות, אך זו לא הצליחה לגייס את הכסף הנחוץ ולעמוד בעלויות התפעול. בסוף אוגוסט נקבע בדיון בבית הדין כי קבוצת נכסי הצלחה של מרקור תרכוש את בטר פלייס, בעבור 11 מיליון שקל בלבד.

מבטר פלייס נמסר בתגובה: "אנחנו עורכים סדרה של בדיקות הנוגעות לתמחור המכוניות הנמצאות במאגר הרכב, ונעדכן בהקדם באשר למחירים".

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker