אחרי הטעות בכרייה: נהרג מנהל בפרויקט הרכבת לירושלים

המנהל נפגע מקרונית בעת שהחליק על מסילה באתר כריית המנהרות הארוכות בישראל ■ שלשום חודשו העבודות, לאחר שהופסקו בשבוע שעבר כשהתברר כי הכרייה נעשתה בתוואי שגוי

אבי בר-אלי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אבי בר-אלי

יוסי אייבינדר, מנהל עבודה בפרויקט קו הרכבת המהיר לירושלים ‏(A1‏), נהרג שלשום בתאונה בעת עבודות הכרייה של צמד המנהרות בין שער הגיא לעמק ארזים. מתחקיר ראשוני עולה כי אייבינדר החליק בעת שפסע על מסילת קרוניות באתר העבודות בדיוק כשבמסילה סמוכה עברה קרונית וזו פגעה בו. אייבינדר, בן 54, נחשב עובד מקצועי ומנוסה. בקרב עמיתיו לעבודה בשורות קבלנית הפרויקט, שפיר הנדסה, שרר אתמול אבל כבד והעבודות באתר הופסקו בעת ההלוויה.

חרף התאונה הקשה, שררה אתמול אי בהירות מביכה באשר לחקירתה. במשטרת ירושלים טענו כי מבדיקת בוחן תנועה עולה כי לא מדובר בתאונת דרכים, וכי מדובר בתאונת עבודה לכל דבר, שעל חקירתה מופקד משרד הכלכלה. ואולם ממשרד הכלכלה נמסר כי "מאחר שמדובר בתאונת דריסה, מינהל הבטיחות לא חוקר את התאונה".

כך או כך, בעקבות התאונה וחקירתה, הופסקו אתמול שוב העבודות באתר הכרייה, לאחר שחודשו בחלקן שלשום. העבודות נעצרו בשבוע שעבר לאחר שהתגלה כי כריית המנהרות סטתה מהתכנון המקורי בגלל טעות הנדסית. כך, המנהרות נכרו לפי תכנון שגוי לאורך של כמה עשרות מטרים, ובנקודת עצירת העבודות התברר כי הן מרוחקות בכ–60 ס"מ מהתוואי המקורי.

לכתבות אחרות ב-TheMarker:

התל אביבים גילו איפה הכסף: השכרת דירות לתיירים זינקה ב-400% בשנה

36 מיליון דולר בלוטו? זה לא מספיק

כריית מנהרות בקו הרכבת לירושליםצילום: עופר וקנין

לפי הערכות, הטעות נגרמה כתוצאה מהזנה שגויה של זווית הכרייה במכונות החפירה שיוצרו לטובת הפרויקט ‏(TBM‏). הפעלת ה–TBM בפרויקט נעשית על ידי חברת הכרייה האיטלקית פיצרוטי, בעבור שפיר. לפי הערכות, הטעות לא תדרוש את הסטת המסילה, וזו תוכל “להיספג” באמצעות הצרת שטחי תפעול צדיים במנהרה.

עבודות הכרייה אמורות היו להתחדש כולן שלשום, אך כעת מסתמן כי חלקן יחודש בסוף השבוע, וחלקן בשבוע הבא. לפי הערכות, סופגת שפיר נזק של מאות אלפי שקלים ליום כתוצאה מעיכוב העבודות, בפרויקט שתמורתו היא אמורה לקבל מרכבת ישראל 1.8 מיליארד שקל.

כריית המנהרות, הארוכות בישראל, נעשית בקטע ג’ של הקו המהיר - הקטע בעל היקף העבודות הגדול ביותר בפרויקט, שכולל את מנהרה 2 באורך של 1.2 ק”מ; צמד מנהרות ‏(מנהרה 3‏) באורך של 11.6 ק”מ; ואת גשר מספר 8 מעל נחל יתלה באורך כ–150 מטר.

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker