עובדי חטיבת המטענים גורמים לשיבושי עבודה ברכבת

העובדים טוענים כי תוכנית ההתייעלות ברכבת מאלצת אותם לנהוג בקטרים שעות ארוכות ומסוכנות; ההנהלה טוענת כי הוועד רוצה לשמור על חלוקה גיאוגרפית, כך שנהגי הדרום עוצרים בלוד, ומתחלפים עם נהגי מחוז הצפון של הרכבת

דניאל שמיל
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

עובדי חטיבת המטענים ברכבת משבשים באחרונה את העבודה בעקבות שורה של מחלוקות מול ההנהלה בנושא תוכנית ההתייעלות בחברה, וגורמים לעיכובים בהובלת סחורה.

העובדים טוענים כי התוכנית מאלצת אותם לנהוג בקטרים שעות ארוכות ומסוכנות. ההנהלה, מצדה, טוענת כי הוועד רוצה לשמור על חלוקה גיאוגרפית, כך שנהגי הדרום עוצרים בלוד, ומתחלפים עם נהגי מחוז הצפון של הרכבת, וכי הם מסרבים להפעיל רכבות ישירות מחיפה לאשדוד.

המתיחות בין הצדדים הביאה לביטול כמה נסיעות של רכבות מטען, שבכל אחת מהם 25 קרונות. ביום שישי הודיעו שמונה נהגים שהם חולים, ושתי רכבות בוטלו באותו יום.

רכבת משא של רכבת ישראל צילום: שמואל רחמני / רכבת ישראל

בין היתר טוענים הנהגים שהמשמרות שלהם הוארכו, וכעת נדרשות מהם שמונה שעות נהיגה, במשמרת שאורכה עלול להגיע ל-17 שעות. לפי הטענה, הרכבת מסרבת להחליף נהגים עייפים, גם אם זו רכבת הנושאת חומרים מסוכנים. עוד נטען כי עוזרי הנהג, המסייעים לנהג לתצפת, נאלצים לנסוע במסילות שעליהן לא עברו הדרכה. נהגים מהדרום נאלצים לנסוע צפונה, ולהפך.

כן טוענים בוועד כי קטרי הרכבת המיושנים לא יכולים לנסוע עם משקל של 1,500 טונה, כפי שנדרש מהם, ולכן נוסעים לאט מדי. הנהגים ננזפים על כך שהם נוסעים לאט, בזמן שאי־אפשר לזרז את נסיעת הרכבת.

מהרכבת נמסר כי "הופעל לוח זמנים חדש לרכבות המשא, המשפר בכ-35% את כושר ההובלה. כל השינויים עומדים בתנאי ההסכם הקיבוצי. למרבה הצער, עובדי החטיבה בחיפה מסרבים להפעיל רכבות ישירות ויעילות אלה לפי התוכנית החדשה. נהגים אלה, שמתנגדים בכל תוקף לתהליך ההתייעלות אף עצרו באחרונה רכבות בדרך וירדו מהן. בעוד שעובדי חטיבת המטענים הדרומיים מבצעים את עבודתם על פי ההבנות ובצורה הטובה ביותר, הרי שנהגי הצפון מנסים לשמר תרבות של אבטלה סמויה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker