הרפורמה שחוגגים נתניהו וכץ לא תוזיל את המכוניות

מרבית המסקנות של ועדת זליכה להגברת התחרות בענף הרכב נגנזו

דניאל שמיל
דניאל שמיל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
דניאל שמיל
דניאל שמיל

רק חלק קטן מהמסקנות שעליהן המליצה לפני שנה ועדת זליכה להגברת התחרות בענף הרכב הגיע לטיוטת חוק ההסדרים. מרביתן נגנזו. הדבר לא מנע אתמול משר התחבורה, ישראל כץ, ומראש הממשלה בנימין נתניהו, לפזר הצהרות חגיגיות על כך שחוק ההסדרים "יוזיל את הרכב בכ–20% לפחות ואת חלקי החילוף ביותר מ–30%".

ההכרזה תמוהה גם לנוכח נוסח החוק שלפיו "לא התגלו כשלים תחרותיים מהותיים בין יבואני הרכב"; וכי מחירי כלי רכבי חדשים בישראל אמנם גבוהים, אך "בניכוי מרכיב המיסוי, רמות המחירים שלהם אינן חריגות מהמקובל בעולם". כלומר, מחירי המכוניות בישראל גבוהים בגלל המסים, ולא בשל היעדר תחרות.

שר התחבורה, ישראל כץצילום: אמיל סלמן

עם זאת, המיסוי על מכוניות לא עומד לרדת, הוא דווקא צפוי לעלות. עם התקציב החדש תאושר גם נוסחת המיסוי הירוק החדשה, שתפחית את הטבות המיסוי של מכוניות "ירוקות", ולכך יצטרף מס יוקרה חדש שיוטל מכוניות פאר.

אמנם בחוק יש צעדים שישפיעו על התחרות בשוק הרכב, ובהם קטגוריה חדשה של "יבואן זעיר", שהיא הרחבה של היבוא האישי, וכן מתן אפשרות לחברות הליסינג למכור מכוניות חדשות. בצעדים אלה יש פוטנציאל לשינוי מאזן הכוחות בענף הרכב ולחיזוק מעמדן של חברות הליסינג כערוץ הפצה. ואולם מי שייהנו מכך הם הלקוחות של מכוניות הפאר, שייפגעו ממס היוקרה.

השינוי המהותי אם כן ברפורמה מסתכם בתחום נוצץ פחות - של מוסכים וחלפים. בין היתר, מוצע לקבוע מוסכים "מומחים", שיתחרו בבלעדיות של מוסכי היבואנים. כל המוסכים יחויבו להציע ללקוחות כמה סוגי חלפים, והנהגים יוכלו להשוות בין מחיריהם במאגר אינטרנטי עתידי. יבואני החלקים התחליפיים ייהנו גם מפישוט התקינה ואישורי היבוא, וכך יתרחב היצע החלפים.

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker