דניאל שמיל

בעוד כחודשיים תציג קורוס, יצרנית רכב סינית חדשה שהחברה לישראל הקימה יחד עם צ'רי, את המכונית הראשונה שלה. לקראת ההשקה, מבקר בישראל וולקר שטיינווסר, מנכ"ל היצרנית, כדי להציג את תוכניותיה.

קורוס הוקמה במהירות שיא: ב-2008 עבדו במיזם עשרה אנשים וכיום יש לחברה 1,000 מועסקים. המפעל שלה הוקם תוך שמונה חודשים בלבד. אבל, שטיינווסר מגלה כי המשך ההשקה יהיה איטי יותר. הייצור יתחיל השנה ורק בשנה הבאה יימכרו מכוניות בסין. ההשקה באירופה מתוכננת ל-2015 ולגבי ישראל - אין לחברה תוכניות.

"אני יודע שבישראל מרוויחים בעיקר היבואנים, ולא היצרנים", מצייו שטיינווסר, "ואנחנו רוצים להרוויח כסף עבור המשקיעים שלנו", הוסיף. בשנה הראשונה תייצר החברה "כמה עשרות אלפי מכוניות". לכושר הייצור המירבי של המפעל, כ-150 אלף מכוניות בשנה, תגיע החברה רק ב-2017.

5 מתוך 5 |
1 מתוך 5 |
2 מתוך 5 |

קורוס הוקמה כניסיון ליצור חברה שתייצר מכוניות איכותיות בסין ותאפשר לידע מערבי להגיע למדינה. בניגוד למיזמים עם יצרניות רכב מערביות, שאין להן אינטרס לחלוק טכנולוגיה עם יצרניות רכב סיניות שיהיו מתחרות עתידיות, לקורוס יש משקיעים שאינם מתעשיית הרכב (החברה לישראל) והידע שלה מגיע ממהנדסים ואנשי שיווק מתעשיית הרכב האירופית.

המכונית הראשונה שתציג החברה היא GQ3, משפחתית קומפקטית במרכב סדאן. דגם זה יוצע עם מנוע בנזין בנפח 1.6 ליטר עם מגדש טורבו ותיבת הילוכים אוטומטית או ידנית. בהמשך יוצגו רכב פנאי ומשפחתית בתצורת האצ'בק. לרכב הפנאי תהיה גם הנעה היברידית, שכמו בפיז'ו, המנועים בה מחוברים לגלגלים שונים. מנוע בנזין מניע את הגלגלים הקדמיים, ומנוע חשמלי את האחוריים. המכונית תנוע על חשמל בלבד למרחק של עד 4 ק"מ. מכונית חשמלית לגמרי מתוכננת גם היא, אבל רק בסוף העשור. אלה בשורות רעות לבטר פלייס, שקורוס אמורה להיות ספקית מכוניות שלה.

צילום: TIAN TIAN

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker