חמישה חודשים לפני המועד: נתיב שלישי ייפתח בכביש 6

הנתיב ייפתח ביום רביעי הקרוב בקטע שבין מחלף גבעת כוח ועד מחלף בן שמן ■ אורכו של הנתיב החדש הוא כ-12 ק"מ והקמתו עלתה כ-200 מיליון שקל, כולל הקמת גשרים חדשים והוספת מעקות בטיחות

דניאל שמיל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
דניאל שמיל

ביום רביעי הקרוב (19 בדצמבר) ייפתח לתנועה נתיב נסיעה שלישי בכביש 6, בקטע שבין מחלף גבעת כוח ועד מחלף בן שמן, זאת כחמישה חודשים לפני המועד המתוכנן. אורכו של הנתיב החדש הוא כ-12 ק"מ והקמתו עלתה כ-200 מיליון שקל. העלות כוללת הקמת גשרים חדשים והוספת מעקות בטיחות.

בשלוש השנים האחרונות הורחבו קטעי כביש 6 מניצני עוז דרך אייל, קסם, נחשונים ועד גבעת כוח, ועתה הושלם הקטע עד מחלף בן שמן. הקטע הראשון של הרחבת הכביש בין מחלף נחשונים למחלף אייל בוצע ב-2009 והקטע השני בין מחלף אייל למחלף ניצני עוז הושלם ב-2010.

כביש 6צילום: איציק בן מלכי

הפרויקט בוצע על ידי חברת דרך ארץ, זכיינית כביש 6, ומומן על ידה, תוך ליווי של חברת חוצה ישראל. את מערכות הכביש סללה חברת סולל בונה ואת הגשרים הקימה חברת דניה סיבוס, ששימשה כקבלן משנה של חברת סולל בונה.

במסגרת הקמת הנתיב השלישי, בוצעו גם עבודות ההכנה הנדרשות להקמת נתיב רביעי בכביש שייסלל במידת הצורך עם גידול נוסף בנפחי התנועה בכביש.

בחודש מארס הקרוב יוחל בהרחבת קטע נוסף בין מחלף ניצני עוז למחלף בקעה-ג'ת. בימים אלה החלו העבודות להקמת הגשרים בקטע הכביש. העבודות בקטע זה צפויות להסתיים עד סוף שנת 2013. בהמשך יורחב הקטע עד מחלף עירון.

מפה של כביש 6

מספר המשתמשים בכביש 6 מגיע ליותר מ-180 אלף בשנה, ושר התחבורה, ישראל כץ, העריך כי חברת דרך ארץ, הזכיינית, תשלם למדינה תמלוגים בגובה 25 מיליון שקל השנה. מנכ"ל חברת דרך ארץ, אודי סביון, ציין כי כיום רשומים בחברה יותר מ-2.5 מליון לקוחות וכ-1.1 מליון מנויים.

כביש 6 מתוכנן להיות מוארך דרומה וצפונה. לכיוון דרום העבודות כבר החלו, סולל בונה החלה להקים את הכביש ממחלף רהט ללהבים, ומכרז פורסם בין להבים מזרח לצומת לקיה. במקביל, פורסם מכרז ענק להקמה ותפעול של הקטע הצפוני של הכביש, בין יקנעם לתל קשיש, בהשקעה של 3.5 מילארד שקל.

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker