בלעדי |

הניסוי יוצא לדרך: נסעתם בשעות העומס? תקבלו פחות מהמדינה

במהלך הניסוי, שתערוך המדינה החל מינואר ויכלול 1,200 נהגים, יקבלו הנסיינים מענק ממנו יופחתו סכומים משתנים, בהתאם לכבישים ולשעות בהם בחר הנסיין לבצע נסיעות ■ זאת כדי לשקף מצב בעתיד שבו ייגבו מהנהגים מסים לפי הכבישים והשעות בהם נסעו

דניאל שמיל
דניאל שמיל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
דניאל שמיל
דניאל שמיל

הניסוי שעורכת המדינה במיסוי לפי נסועה יתחיל כבר בינואר הקרוב. השבוע הודיעה חברת חוצה ישראל, המנהלת את הניסוי, לטרפילוג ולאיתוראן כי הן זכו במכרז להתקנת המערכות שיעקבו אחרי הנהגים, ויחשבו את העלות הכספית של כל נסועה.

בניסוי ישתתפו 1,200 נהגים מתנדבים, ובכל נסיעה שלהם יירשם מידע על משך הזמן שלה והמרחק שעברו - אבל חשוב מכך, גם השעה ביום בה היא בוצעה ועל הכבישים בהם נסעו. כל משתתף בניסוי יקבל מענק קבוע של 500 שקל בשנה, ו-250 שקל נוספים בחודש לכל היותר. סכום זה יילך ויפחת ככל שיעלה השימוש במכונית בשעות עומס ובכבישים גדושים. נהגים בפריפריה יקבלו תמריץ גבוה יותר מאשר הנהגים במרכז הארץ. התשלום המירבי לנסיין יכול להגיע ל-3,500 שקל בשנה.

טרפילוג תקבל כמה מאות אלפי שקלים תמורת שירותיה, והיא נדרשת להסדרים קפדניים של שמירת פרטיות וסודיות. הנהג המשתתף בניסוי לא יוכל לקבל תיעוד של השעות והכבישים בהם נסע, אלא רק רישום של הסכומים שהופחתו מהמענק בשל נסיעותיו.

ועדה של משרד התחבורה ורשות המסים בוחנת בשנים האחרונות את שינוי מס הקנייה על המכוניות למס שימוש - כלומר, תשלום דיפרנציאלי לפי הנסועה. בשלב הראשון, שיתחיל כנראה בתום הניסוי הנוכחי, ב-2015, אגרות הרישוי ישתנו, ונהג שנסע בשעות ובדרכים לא עמוסות ישלם פחות מזה שישתמש במכונית דווקא בשעות העומס. ייתכן שבעתיד יוטלו גם אגרות גודש בכניסה לערים גדולות.

ממשרד התחבורה נמסר בתגובה כי ייתכן שהניסוי יידחה בעוד כמה חודשים, עת יסתיים גיוס הנסיינים לו.

פקקים. ארכיוןצילום: מוטי מילרוד

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום