נוסטלגיה

עובדי הרכבת יקימו מאהל מחאה בחיפה ובלוד

יתוי המחאה היא בעקבות הוראה שנתנה אתמול למוסכים - להיערך לכניסת עובדי תחזוקה חיצוניים, בשעה שהעובדים טוענים כי זו התנהלות חד צדדית

דניאל שמיל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

צעדים נוספים במחאה נגד מיקור החוץ של תחזוקת הרכבת. הלילה יקימו עובדי הרכבת אוהלי מחאה בתחנת הרכבת חיפה מרכז השמונה, ומתחם התחזוקה של הרכבת בלוד. עיתוי המחאה היא בעקבות הוראה שנתנה אתמול למוסכים - להיערך לכניסת עובדי תחזוקה חיצוניים, בשעה שהעובדים טוענים כי זו התנהלות חד צדדית.

נציגי ועד העובדים אמרו כי " אין לשר התחבורה שום רצון לשפר את רכבת ישראל והוא מוכיח זאת במעשיו. במקום להביא לשיפור אמיתי, החליט להפריט את הרכבת ולהכניס עובדי קבלן. הנהלת הרכבת משתפת איתו פעולה ומשמשת לו כחותמת המאשרת את המהלך הבזוי. היא פועלת בכל האמצעים כדי לגרור את ועד העובדים לנקוט במהלכים קיצוניים שיביאו לפגיעה בציבור, אולם בשלב זה הוועד נוהג באיפוק ובאחריות כלפי הנוסעים". תנועת רכבות הנוסעים ממשיכה כסדרה, אך העובדים משביתים את כל רכבות המטען ואת עבודות הפיתוח ברכבת. בנוסף, עובדים לא מתייצבים לוועדות משמעת.

מסילת הרכבת בעיר התחתית בחיפהצילום: חגי פריד

מחר תיערך בת"א הפגנה של מטה המאבק בהפרטת הרכבת. בהפגנה, שתיערך תחת הכותרת "כץ גונב את הרכבת", יתחפשו פעילים מארגונים חברתיים ומפלגות שונות לכנופיות שודדים עוטי שחורים שתבצע שוד רכבות.

"הפרטת הרכבת רעה לכולנו. היא תפגע בנוסעים שיאלצו לשלם מחירים גבוהים יותר ובביטול קווים לא רווחייים", אומר רמי הוד, רכז המטה. "בקיץ האחרון יצאנו החוצה כדי לדרוש מדינת רווחה ודי להפרטה. כנראה שלא שמעו אותנו. הממשלה ממשיכה במלוא הכוח במדיניות ההפרטה - ומנסה לשדוד עשרות מיליארדים מהציבור ולהעבירם לידי בעלי הון ומקורבים" .

אולם, בשעה שעובדי הרכבת מנסים להשיג תמיכה ציבורית, ספג היום המאבק מכה בבג"צ. בית הדין, בראשות השופט סלים ג'ובראן, דחה את העתירה שהגישו חמישה מפעילי המחאה החברתית, ובהם דפני ליף ופרופ' יוסי יונה, בבקשה למתן צו ביניים לעצירת הסכם מיקור החוץ, ודרישה מהמדינה לפרסם את ההסכם עם בומברדייה לתחזוקת הקרונות.

הסיבות לדחייה הן טכניות, בהן שיהוי (העתירה הוגשה שנתיים אחרי החלטת הממשלה בעניין), קיומו של סעד חלופי (פנייה לבית הדין לעיניינים מינהליים, ולא לבג"צ) ובעיקר- היעדר פנייה מוקדמת לרשויות המדינה ולרכבת - מולם הוגשו העתירה. ליף וראשי המחאה נדרשו לשלם הוצאות משפט בסך של 30 אלף שקל.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker