מי הרוויח ומי הפסיד? הסודות שמאחורי הדו"חות הכספיים של יבואניות הרכב

איזו חברה הגדילה ב-15% את כוח האדם שלה ■ מי מחזיקה ב-57% משוק האופנועים בישראל ■ מה סירבה קמור למכור לגיל אגמון ■ מי לא מסוגלת להחזיר חובות - אך הכפילה פי 11 את התרומות?

דניאל שמיל
אבי בר-אלי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
דניאל שמיל
אבי בר-אלי

>> תחילת 2011 איפשרה לראשי ענף הרכב להיות אופטימיים: נתוני המכירות הצביעו על צמיחה דו-ספרתית - גם אחרי מכירות השיא שנרשמו ב-2010 - ונראה היה כי יבואני הרכב וחברות הליסינג צפויות ליהנות ב-2011 מהשנה הטובה ביותר בפעילותן.

ואולם, ככל שהתקדמה השנה, נתוני המכירות כבר לא היו כל כך גבוהים והחיוכים נמחקו מפניהם של ראשי הענף.

נתוני המכירות השנה מצביעים אמנם על כך שעד נובמבר נרשם גידול של 7% במסירת כלי רכב, אך אלה אינם אלא תוצר של מבצעי המכירות הנרחבים שמעידים בעצמם על עומק הבעיה. החברות הציבוריות סובלות כל אחת מחולשות אחרות: השער הגבוה של הין, שממנו נפגעו למשל דלק מוטורס ויפנאוטו; או הקיפאון בשוק המכוניות המשומשות, שפגע בחברות הליסינג. ואולם פרסום המלצות ועדת טרכטנברג והפרסום הצפוי של דו"ח ועדת זליכה מלמדים כי גם התחזית ל-2012 לא מעודדת במיוחד עבור החברות. זאת, גם אם המחאה החברתית, שמוזכרת בכמה מהדו"חות הכספיים, לא אחראית, לטענתן, לירידה ברווחים.

בינתיים, את העניין הרב יותר ניתן למצוא בסיפורים הקטנים שמסתתרים בין השורות הצפופות של הדו"חות הכספיים, וחושפים את הלך הרוח בענף.

פורד כיסתה על קריסת מלכת הליסינג

לאחר 15 שנה שבהן הובילה את ענף הרכב בישראל, מובילה השנה דלק מוטורס, יבואנית פורד ומאזדה לישראל, את הענף דווקא בהפסדים ובנתוני הירידה במכירות. הסיבה העיקרית לכך היא שערו הגבוה של הין, שהקשה על דלק להעניק לחברות הליסינג הנחות עבור רכישת כלי רכב של מאזדה היפאנית. המטבע היפאני זינק מתחילת השנה ב- 11.4% - אך החברה, שצפתה דווקא ירידה בשער, לא גידרה את הסכמיה מול יצרני הרכב או את עצמה באמצעות רכישת מט"ח.

אם לא די בכך, הרי שגם רכישת יבואנית ב.מ.וו לישראל, קמור מוטורס לא מסייעת כרגע לחברה, מאחר שגם מצבה של זו לא מלהיב (ראו מסגרת). בנוסף, דלק מוטורס סבלה השנה מהיצע דגמים מיושן יחסית של מאזדה ופורד - והציגה רק באחרונה את פורד פוקוס החדשה. אלא שדווקא השקת הפוקוס החדשה עשויה להעניק לחברה שביב של תקווה לגבי העתיד. דו"חות המכירות המעודכנים מצביעים על כך שפורד עקפה את מאזדה במכירות חודש נובמבר, והופכת להיות המותג העיקרי של דלק, לפחות בעתיד הנראה לעין.

גיל אגמון

דלק מוטורס

פעילות: יבואנית מאזדה ופורד לישראל מחזור: 2.87 מיליארד שקל* רווח נקי: 7.6 מיליון שקל (ירידה של 75%)* הפסד ברבעון השלישי: 99.7 מיליון שקל

מכרו את יבוא המכוניות - השאירו את הצמיגים

אחת התשובות האפשריות לשאלה מדוע מכרו המשפחות ברנר ווייס את קמור מוטורס לדלק מוטורס של גיל אגמון תמורת 148 מיליון שקל, נמצאת בדו"חות הרבעוניים של החברה. קמור רשמה ברבעון האחרון הפסד של 33.3 מיליון שקל, בשל ירידה ברווחיות מממכירת כל מכונית - למרות גידול בהכנסות (בשיעור 11%) ובמכירות המכוניות (5.6%). המעניין בעסקת המכירה הוא דווקא מה שנעדר ממנה: פעילות קמור בתחום הצמיגים. מן הדו"חות עולה כי בעוד שפעילות יבוא המכוניות הסבה לקמור הפסד של 9.35 מיליון שקל מתחילת השנה, הרי שיבוא הצמיגים של החברה הכניס לה רווחים של כ-4.2 מיליון שקל. פעילות רווחית זו מתמקדת בשיווק צמיגים של המותגים דנלופ, פולדה, יוקוהמה והירו (לצד מותגים סיניים נוספים), ואמנם, בעוד שדלק מוטורס רוכשת את פעילות קמור מוטורס - שומרת לעצמה קמור את פעילות הצמיגים.

קמור מוטורס

פעילות: יבואנית ב.מ.וו לישראל מחזור: 597.4 מיליון שקל (עלייה של 1%)*

הפסד: 33.3 מיליון שקל * הפסד ברבעון השלישי: 33.2 מיליון שקל

*ינואר-ספטמבר 2011

אזהרת עסק חי ותרומות ב-1.4 מיליון שקל

יבואנית סובארו לישראל, שנמצאת בבעלות גד זאבי נמצאת במצב הבעייתי ביותר מבין היבואניות הנסחרות בבורסה. לאחר שסבלה השנה מהעלייה בשערו של הין, מהיצע דגמים מיושן יחסית ומירידה של 25% בנתח השוק ל-1.5% בלבד, ספגה החברה מהלומה כשבדו"חות החברה האם שלה, יפנאוטו אחזקות, הופיעה לראשונה אזהרת עסק חי, תוך הטלת ספקות ביכולתה לעמוד בתשלום אג"ח של 30 מיליון שקל.

מצב זה לא הפריע לזאבי לנסות ולאשר את הסכמי השכר שלו שפקעו בסוף 2010, וכוללים הסכם העסקה (960 אלף שקל בשנה), הסכם ניהול (4.2 מיליון שקל) והסכם שירותי שיווק (3.5 מיליון שקל בשנה). המוסדיים נמנעו בינתיים מלאשר שכר זה, אך זאבי דורש מהחברה פיצוי של 870 אלף שקל לשכרו, בטענה כי החברה לא חישבה את שכרו בהתאם להפרשי שער המט"ח הנכונים. אם לא די בכך, הגדילה יפנאוטו את גובה התרומות שהיא מחלקת - מ-167 אלף שקל בתקופה המקבילה אשתקד ל-1.36 מיליון שקל מתחילת 2011. בחברה סירבו לחשוף את זהות מקבלי התרומות, וטענו כי מדובר במימוש התחייבויות קודמות.

בשנה הבאה מתכננת החברה להתחיל בשיווק שלושה דגמים חשובים: האימפרזה החדשה (משפחתית בתצורות האצ'בק וסדאן), וכן רכב פנאי בשם XV ומכונית קופה בשם BRZ.  ואולם בענף הרכב יש המעריכים כי יפנאוטו תצטרך לשתף פעולה או להתמזג עם גורם אחר בענף הרכב. ביפנאוטו מכחישים נחרצות את ההערכות הללו, טוענים כי זאבי יעמוד בכל התחייבויותיו.

ספארק הקטנה תרמה לרווחיות

חברת קרדן הציבורית, המחזיקה ב-45% מ-UMI, מאפשרת הצצה לנתוניה הכספיים של היבואנית החמישית בגודלה בישראל. נתוניה הכספיים חריגים בנוף הקודר יחסית של ענף הרכב ומעידים על שנה טובה לחברה שרשמה גידול ניכר במכירות ובנתח השוק של המכוניות האמריקניות. זאת, בין היתר, בזכות שער דולר נוח יחסית ומגוון רחב של דגמים חדשים ומחודשים. לרווחיות הגבוהה ברבעון השלישי אחראית דווקא המכונית הקטנה בהיצע, שברולט ספארק, שממנה נמסרו עד כה 3,341 מכוניות השנה. ואולם הוצאות גבוהות על שיווק, ושיעור רווחיות נמוך בגלל הנחות כבדות מנעו עדיין רווח נקי ניכר בסיכום שלושת הרבעונים של השנה.

פרט מעניין נוסף בתיאור עסקי UMI מופיע דווקא בביאור לדו"ח, המתייחס ליבואנית המשאיות UTI, שמוחזקת בבעלות משותפת של החברה עם קבוצת תעבורה שבבעלות משפחת לבנת. בביאור נכתב כי בסוף הרבעון השלישי לא עמדה UTI באחת מאמות המידה הפיננסיות שנדרשה בידי שלושה בנקים שהעמידו לה אשראי. לפי אמת המידה, אסור היה על החברה לרדת מתחת ליחס הון למאזן של 22%, אלא שהחברה חרגה מהתנאי במקצת (21.7%), והבעלים נדרשו להזרים לה הלוואה בסך 5 מיליון שקל בריבית פריים.

UMI

פעילות: יבואנית שברולט, ביואיק, קדילאק ואיסוזו לישראל מחזור: 2.01 מיליארד שקל (עלייה של 18%)* רווח נקי: 97 מיליון שקל (עלייה של 1%)* רווח ברבעון השלישי: 15 מיליון שקל (עלייה של 33%)

*ינואר-ספטמבר 2011

רנו וניסאן? נתח של 60% דווקא בשוק האופנועים

קרסו, יבואנית רנו, ניסאן ואינפיניטי לישראל, רכשה ביולי שליש ממניות יבואנית כלי הרכב הדו-גלגליים, מטרו מוטור תמורת כ-60 מיליון שקל. בכך איפשרה החברה בדו"חותיה הרבעוניים הצצה ראשונה לנתוני יבואנית האופנועים הגדולה בישראל, ולשיעורי הרווחיות בתת-הענף הנסתר יחסית. מטרו משווקת בישראל את סאניאנג, קוואסאקי וימאהה.

ב-2009 מכרה היבואנית 7,722 כלי רכב דו-גלגליים (אופנועים וקטנועים) במחזור של 249 מיליון שקל, וסיימה את השנה ברווח נקי של 16 מיליון שקל. ב-2010 רשמה החברה ירידה קלה במכירות, שהסתכמו ב-7,584 אופנועים וקטנועים, במחזור מכירות של 234 מיליון שקל וברווח נקי של 11 מיליון שקל. פעילות יבוא הרכב, הניבה באותה תקופה רווחים גבוהים פי עשרה. היקף מכירות האופנועים מלמד כי מטרו מחזיקה בנתח של 57.7% בשוק האופנועים.

הדו"חות של קרסו מלמדים על הפעילות הענפה והמושכלת שפיתחו יבואניות הרכב בתחום המט"ח. קרסו חשופה לארבעה מטבעות (דולר, ין, יורו וליש"ט), מחזיקה בחשבונות במטבעות אלה וסוחרת בהם לפי הצורך. בניגוד לכמה ממתחריה, קרסו חמקה מהפסדי מימון, אך עלייה בהוצאות השיווק הקשתה על החברה להציג גידול מהותי ברווח מתחילת השנה. נתח השוק של רנו, ניסאן ואינפיניטי עלה השנה מ-7.26% ל-7.65%.

קרסו מוטורס

פעילות: יבואנית רנו, ניסאן ואינפיניטי לישראל; בעלת חברת הליסינג Lease4U; מחזיקה בשליש ממניות יבואנית האופנועים מטרו מחזור: 2.01 מיליארד שקל* רווח נקי: 78.8 מיליון שקל (עלייה של 3%)* רווח ברבעון השלישי: 23.2 מיליון שקל (ירידה של 32%)

*ינואר-ספטמבר 2011

7,300 מכוניות הוחכרו בליסינג מימוני

חברת הליסינג הגדולה בישראל, שבבעלות משפחת שמלצר, הצליחה להימנע מהפסד, אך לא משולי רווח זעומים לעומת המחזור הגדול. הסיבות לירידה הניכרת ברווח הנקי (85%), נעוצות בהפסד הנמשך של שלמה ביטוח (52 מיליון שקל בינואר-ספטמבר), אך גם בשל הירידה ברווחיות שוק הליסינג וההשכרה. זאת, בשל התחרות הגדולה והירידה במחירי המשומשות.

עם זאת, יכולה שלמה להתנחם בהצלחה היחסית של תוכנית הליסינג הפרטי שלה, שלמה-כאל. מדובר בתוכנית הלוואות ללקוחות פרטיים, שמאפשרת להם לרכוש מכונית עבור תשלום חודשי קבוע. לרוב, הריבית על ההלוואה היא נמוכה יחסית ושלמה משתמשת בהנחה שקיבלה מיבואן הרכב כדי לשלם את הריבית.

מן הדו"חות עולה כי החברה הצליחה להחכיר ללקוחות פרטיים מתחילת השנה 7,286 מכוניות במסלול מימוני זה, המהווים כ-10% מצי המכוניות של החברה. סעיף מעניין אחר בדו"חות נוגע בערך הגרט של המכונית, כלומר, המחיר שבו אפשר למכור את המכוניות כמשומשות, אחרי שהושכרו או הוחכרו. בחברה טוענים כי מכונית נמכרת אחרי שלוש בסכום שנע בין 25% ל-67% ממחיר המחירון שלה כחדשה - כשהטווח העיקרי הוא בין 58% ל-64%. לכן, שיעור הפחת השנתי של מכונית - 15% יכול להצטייר כשמרני למדיי. עם זאת, גורמים בענף הליסינג טוענים שהפחת השנתי הממוצע צריך להיות כ-20%, במצב שבו שוק המשומשות עדיין במצוקה. התרגיל החשבונאי הזה מאפשר לחברה להגדיל את ההון שלה.

פעילות: חברת ליסינג, השכרה וביטוח מחזור: 2.76 מיליארד שקל (עלייה של 2%)* רווח נקי: 11 מיליון שקל (ירידה של 85%)* רווח ברבעון השלישי: 6 מיליון שקל (עלייה של 81%)

שלמה החזקות

*ינואר-ספטמבר 2011

מחזיקות בבעלות צולבת ומאשימות התחרות בתוצאות

את אוויס אפשר להכתיר כחברה השמרנית מבין חברות הליסינג הציבוריות, לאחר ששמרה ברבעון השלישי על יחס הון למאזן גבוה של 21%. ואולם גם זה לא מנע ממנה נפילה של 84% ברווח הנקי ברבעון - בעיקר בגלל ירידה בהכנסות ממכירות מכוניות משומשות בתום ההחכרה או השכרה, ובשל מחירי השכרה זולים יותר. את הסיבה לכך נעצה החברה תוך קריצה לוועדת זליכה ב"תחרות הגבוהה בענף ובכניסת מתחרים חדשים לתחום".

בעלי אוויס, קרדן (30%) ומשפחת עיני (30%), מחזיקים במקביל גם ביבואנית UMI. בנוסף, רכשה אוויס בתחילת השנה מחצית מחברת אוטו איטליה, יבואנית פרארי ומזראטי לישראל, בסכום צנוע יחסית של 10 מיליון שקל, אך טרם מכרה מכונית מדגמים אלה בישראל.

פעילות: חברת ליסינג והשכרה מחזור: 1.12 מיליארד שקל (ירידה של 9%)* רווח נקי: 11 מיליון שקל (ירידה של 75%) רווח ברבעון השלישי: 3.4 מיליון שקל (ירידה של 84%)

אוויס (קרדן רכב)

*ינואר-ספטמבר 2011

מיתון? 103 עובדים חדשים גויסו מתחילת השנה

התוצאות הקודרות יחסית של חברות הליסינג לא מעידות בהכרח על מידת התפתחותן - ועל כך תעיד חברת אלבר שמגדילה בקביעות את נתח השוק שלה, ומציגה עלייה בהכנסות, אך גם ירידה ברווח הנקי.

ההשלכה הפיננסית של הורדת מחירי ההחכרה תתברר אמנם רק בטווח הארוך, כשחברת הליסינג תידרש למכור אותן כמשומשות.ואולם אלבר נערכת גם לכך באמצעות הגדלת אחיזתה במקטע שיווק המשומשות. באחרונה פורסם כי אלבר הגדילה את מספר מגרשי המכוניות המשומשות שבבעלותה מתשעה ל-29 מאז ינואר 2008, ורשמה השנה רווחי הון של 11.3 מיליון שקל ממכירת מכוניות משומשות בלבד. הגידול בפעילות המשומשות מחייב גם גיוס עובדים, וכך יכולה החברה להתגאות בכך שהגדילה בינואר-ספטמבר את מספר המועסקים שלה מ-701 ל-804 (14.7%). ההתרחבות של אלבר, שבבעלות אלי אלעזרא, באה לידי ביטוי גם ברכישת חברות נוספות. השנה נכנסה החברה לשוק הגרירה, כשרכשה את פעילות הגרירה של ממסי בסכום של כ-2 מיליון שקל וכן רכשה את השליטה במיזם הליסינג ישראקאר, בשותפות עם ישראכרט.

פעילות: חברת ליסינג והשכרה מחזור: 1.21 מיליארד שקל (עלייה של 12%)* רווח נקי: 28 מיליון שקל (ירידה של 8%)* רווח ברבעון השלישי: 8.56 מיליון שקל (ירידה של 5%)

אלבר

*ינואר-ספטמבר 2011

מכירת מכוניות משומשות מכוניות רכב מגרש ליסינג

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker