ענף הרכב: להקים ועדה חדשה - שתחליף את הוועדה של זליכה

בוועדת טרכטנברג מסכימים עם האוצר כי לוועדה בראשות פרופ' ירון זליכה סמכויות מוגבלות, והיא אינה יכולה להביא לשינוי אמיתי בענף

דניאל שמיל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
דניאל שמיל

>> רק קמה, וכבר ממליצים על החלפתה. ועדת טרכטנברג מקבלת את המלצות משרד האוצר, שנחשפו ב-TheMarker, וממליצה להחליף את ועדת זליכה בצוות בין-משרדי, שיכלול נציגים ממשרדי האוצר, התחבורה והמשפטים וכן מרשויות המסים וההגבלים העסקיים.

הוועדה החדשה תטפל בכל ההיבטים של ענף הרכב - מכירת הרכב החדש, ליסינג והשכרה, שירות וחלפים, סחר במכוניות משומשות וגם תחום הביטוח לרכב. הוועדה זיהתה כמה בעיות ראשוניות: קבוצות הריכוז הכוללות יבואנים, חברות ליסינג וביטוח, הפרשי המחיר בין הצרכן הפרטי לבין חברות הליסינג והיעדרו של יבוא מקביל.

ההמלצות הראשוניות הן צמצום חלקן של חברות הליסינג ברכישת רכב חדש, ניתוק הקשר המחייב בין יבואנים למוסכים מורשים ופיקוח על מחירי החלפים. למרות ההמלצות, ניתן לשער כי ועדת זליכה לא תספיק להיות מוחלפת. ועדת טרכטנברג תגיש מסקנות מלאות בסוף השנה האזרחית, ועד אז תגיש גם ועדת זליכה את המלצותיה. אפשר להניח, אפוא, כי ההמלצות של זליכה כתשתית להמלצות רחבות יותר, של הוועדה הבין-משרדית.

ירון זליכה

הוועדה להגברת התחרותיות בענף הרכב הוקמה לפני כחודש לאחר שבמשרד התחבורה נוכחו לדעת כי היבוא המקביל לא עובד ובשוק הרכב יש בעיות תחרותיות שונות. לראשות הוועדה נבחר כלכלן בולט עם עמדות נחרצות נגד ריכוזיות, פרופ' ירון זליכה, החשב הכללי באוצר לשעבר. ואולם, לוועדה בראשות זליכה יש סמכויות מוגבלות מכיוון שאינה יכולה לשנות את המיסוי על ענף הרכב, שיש לו תפקיד מרכזי בבעיות התחרותיות שנוצרו. הוועדה החלה לפגוש פעילים בתחומים שונים בענף, ובכוונתה להגיש מסקנות הכוללות גם המלצות משפטיות, שיאפשרו שינויי חקיקה מהירים ויישום תוך זמן קצר.

עוד לפני כן, בינואר השנה, החל לפעול במשרד האוצר צוות בדיקה מצומצם, שאסף נתונים על ענף הרכב ובעיות התחרותיות שבו. הממצאים של צוות זה הם היסוד להמלצות של ועדת טרכטנברג. הצוות באוצר בדק גם כמה פתרונות אפשריים לבעיה, ובראשם החלשת חברות הליסינג על ידי שלילה של הטבות מס להן הן זוכות וטיפול נוסף בשווי השימוש, איסור על ייצוג של כמה מותגים בידי אותו יבואן ובעלות של יבואנים על חברות ליסינג ופיקוח על מחירי החלפים.

שלל הוועדות מעוררות בלבול בענף הרכב והתגובות שונות. ראשונות לפעול היו חברות הליסינג, שהחליטו לשכור משרד יחסי ציבור ולפנות גם לחברת לובינג, כדי למנוע רגולציה שתפגע בענף. למעשה, אומרים בענף הליסינג, ועדת זליכה לא יכולה לחולל שינוי של ממש, כי אין לה את הכלים לרגולוציה של תחום הליסינג, באמצעות מיסוי. ואולם חברות הליסינג חוששות כי ההצהרות והפרסומים בעיתונות ייצרו הסטות ביקושים ויידחו עסקות, וכך יווצר חוסר יציבות בענף.

יבואני הרכב מודאגים מעט יותר. זליכה יכול להמליץ על יבוא אישי מסחרי, כלומר, שאדם יוכל להביא מכוניות רבות ביבוא אישי, כך תיווצר תחרות (שהיבואנים מכנים "בלתי הוגנת") שתשחק את רווחי היבואנים. היבואנים עדיין לא גיבשו דרך פעולה מסודרת להתמודדות עם זליכה. יבואן בכיר אמר לנו באחרונה כי "מה שבמדינה לא מבינים, הוא שאם יחלישו את היבואנים, התוצאה תהיה דומה למה שקורה באירופה - דילרים שנמצאים בבעלות היצרנים. כמה מהיצרנים גם יבינו שהשוק הישראלי לא שווה את ההשקעה והתחרות עלולה להיפגע, אחרי הכל".

מנגד, יש גורמים בענף שעשויים להרוויח מהשינויים ובהם יועצי יבוא אישי ויבואני חלפים תחליפיים.

הוועדה החדשה שעל הקמתה תמליץ ועדת טרכנטנברג טורפת את הקלפים עבור ענף הרכב. מצד אחד, היא דוחה את הקץ ומרחיקה את מועד יישום הצעדים שישפיעו על הענף, אך מצד שני - הסמכויות הנרחבות שלה יכולות לעורר שינוי רחב היקף שיפגע במאזן הכוחות בענף הרכב.

עיקרי ההמלצות

להחליף את ועדת זליכה בצוות בין-משרדי, שיכלול נציגים ממשרדי האוצר, התחבורה והמשפטים וכן מרשויות המסים וההגבלים העסקיים

לצמצם את חלקן של חברות הליסינג ברכישת רכב חדש

לנתק את הקשר המחייב בין יבואנים למוסכים מורשים

לפקח על מחירי החלפים

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker