הטילו אגרת גרימת גודש על העסקים הגדולים, גאונים! לא כולם ירשו דירה מסבתא בתל אביב

הרעיון האוצרי להטלת מס גודש על הנכנסים לתל אביב הוא הגשמת החלום הליברטריאני: במקום מיסוי פרוגרסיבי על בעלי ההון, גובים מכלל הציבור אגרות שימוש, לעני ולעשיר במחיר זהה ■ הפתרון? להטיל מס גרימת גודש על שוכני מגדלי העסקים, שיעבור למדינה ולא לעירייה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אוטובוס בתל אביב (2019). כיף חיים

במשרד האוצר מצאו סוף סוף את האשם בפקקים והחליטו להעניש אותו: לך עמוד בפינה במקום לנסוע לעבודה. נראה לכם? לאוצר יש שיטה אחרת להעניש — מסים לשינוי התנהגות. המס החדש מוטל כמובן רק על האזרח הקטן והחלש. אף אחד אינו מצפה מתאגידי ענק להתנהג אחרת או לקחת אחריות. חברות הענק הן "השוק" או "הכלכלה" שאסור להתערב בהם. רק את האזרח מותר להאשים בפקקים. הרעיון האוצרי הוא הגשמת החלום הליברטריאני: במקום מיסוי פרוגרסיבי על בעלי ההון גובים מכלל הציבור אגרות שימוש , לעני ולעשיר במחיר זהה.

זהו למעשה מס אחיד: כל מי שנאלץ להיכנס לאזור תל אביב לצורכי פרנסתו ישלם על הזכות הזו וכך, לשיטת האוצר, ייעלמו הפקקים. כמובן שיהיו כאלו שבשבילם זהו סכום פעוט (ואולי יגולם על ידי המעסיק) והם לא ירגישו כלל בעול המיסוי, אבל את כל השאר תשלום של 15-25 שקלים ביום (כ־500 שקלים בחודש) אמור לשכנע לנטוש את הרכב הפרטי ולצפות על הפקקים מחלון האוטובוס. נשמע נפלא אם במזל השגת מקום ישיבה. יש אפילו פרופסורים לכלכלה שמתנדבים להסביר שהמס החדש יקטין את אי־השוויון: הנסיעה לתל אביב תהפוך כה חלקה ומהירה עד שאנשים שכיום מחפשים תעסוקה קרוב לבית יוכלו להתקדם בחיים ולהגשים חלום — לעבוד בכרך הגדול.

האוצר קורא למס החדש "אגרת גודש" אבל האמת שזהו "מס הורים" — הזוגות הצעירים שנאלצים, בגלל יוקר הדיור, לגור מחוץ לתל אביב, ישלמו כעת קנס נוסף על כך שלא נולדו להורים עשירים מספיק או לא ירשו דירה מהסבתא בתוך תל אביב. אם אתם נוהגים לעבודה בגוש דן בשתי מכוניות, אחד מכם מפזר את הילדים בבוקר והשנייה אוספת אותם אחר הצהריים — המס שלכם כבר יכול להגיע לאלף שקל בחודש. אולי פשוט יותר יהיה לשלם זאת כתוספת לשכר הדירה? תעברו לתוך תל אביב. הרי החיים בה נפלאים, ויושביה, אשר אינם מבינים כלל כמה מסובך להגיע מכפר יונה, נס ציונה, מודיעין, ראש העין וכפר סבא לתעסוקה בגוש דן, סבורים שרכב פרטי הוא סתם גחמה. להם יש קורקינט ואוטובוס שמגיע כל חמש דקות. אז אל תתפלאו אם התוצאה העיקרית של המס תהיה עלייה בביקוש לדיור בתוך תל אביב (ביקוש שכבר היום בשחקים) ואיתה עוד עלייה בשכר הדירה למגורים בעיר. במקום למסות בעלי דירות להשקעה האוצר נותן להם בונוס.

מגדלי משרדים בתל אביב, 2021. אם מאכלסים, משלמיםצילום: אייל טואג

אם שר האוצר באמת רוצה לטפל בבעיית הגודש בכבישים, יש לנו סוד קטן לגלות לאביגדור ליברמן: מאות אלפי אנשים נוסעים בבוקר לתוך תל אביב, ומשתרכים בערב בפקקים הגדולים חזרה הביתה, כי העבודה היא שנמצאת בתל אביב. כן, אגף תקציבים יקר, כל אותם מגדלי משרדים שנבנים ללא הרף בתל אביב הם הסיבה לגודש. אף אחד מאיתנו לא מבלה בפקקים רק בגלל שהכביש קיים ואנו נהנים לשבת באוטו. אם מישהו באוצר שבאמת רוצה לטפל בשרש הבעיה — הפתרון הוא בביזור התעסוקה. להוציא החוצה חלק ניכר מהחברות הגדולות אשר בחרו להיות בתל אביב.

איך עושים זאת ? ראשית ניתן להטיל מורטוריום על בניית מגדלי משרדים חדשים בתל אביב. אבל יש מי שיטענו  (ובצדק רב) שזוהי גזירה קשה מדי שאינה מטפלת באלה שכבר מיקמו את מטה החברה שלהם לאורך האיילון. ולכן, הפתרון הוא "מס גרימת גודש", שיוטל על עסקים גדולים אשר יכולים היו לבחור כל מקום אחר ובחרו למקם עצמם בלב תל אביב. למשל בנק הפועלים אשר התלבט היכן למקם את משרדי ההנהלה ומטה החברה ובחר לאחרונה, כמה לא מפתיע, לבנות מגדל משרדים חדש מעל מחלף לה־גווארדיה. 

המס החדש צריך להיות כבד מספיק כדי שעסק גדול יחליט להעביר את משרדיו מתל אביב אל מחוץ לגוש דן: למשל לכפר סבא, הוד השרון, באר טוביה, יבנה או למודיעין. כבר כיום טוענים בעלי עסקים שהם משלמים שכירות גבוהה בתל אביב והארנונה למטר לעסקים שלהם, לטענתם, גבוהה לעתים פי חמישה מאשר למטר דיור —  בעוד הם צורכים מעיריית תל אביב שירותים מועטים בלבד.  

פקק תנועה ברחוב קפלן בל אביב. למה שלא תצרו עוד גודש? צילום: מוטי מילרוד

והאמת שהם צודקים: אין שום סיבה שהמרוויחים מקיומם של משרדים רבים בתל אביב יהיו דווקא תושבי העיר הגדולה. התשלום של עסקים צריך להיות לקופת המדינה ולא לקופת העירייה. מיקומם של עסקים (רק אלו שאינם משרתים ישירות את תושבי העיר) בתוך תל אביב, יוצר לנו בעייה לאומית: הפקקים. המדינה מפסידה עשרות מיליארדים על פגיעה בפריון העבודה משעות אבודות בפקקים ומוציאה מיליארדים על טיפול בבעיות התחבורה שעסקים אלו בעצם גרמו. ולכן ראוי יהיה שמס גרימת גודש שיוטל על עסקים גדולים ישולם לקופת המדינה אשר תשקיע את הכסף בבבניית מערכות תחבורה המתאימות למאה ה־21.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker